Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyát, de mégis milyet?

Házőrző kutyát, de mégis milyet?

Figyelt kérdés

Tudom rengetek ilyen kérdés van, de kutya ez is egyedi dolog.


Szüleim kertbe szeretnének kutyát a lopások miatt éjjelre. Mindennap kimennek. Valami őrző kutya kéne. Olyan mozgásigényű kéne amelyik elvan fél óra játszással, sajna sok a meló nem érnek rá többre. Ne legyen nagytesű és ne nyáladdzon, és ne egyen túl sokat.

Szüleim a német juhászra gondoltak, de szerintem annak sok mozgás kell, úgy tudom az munkakutya.


Létezik olyan kutya ami ezeknek az igényeknek megfelel?



2012. nov. 9. 20:21
1 2 3
 1/29 intrepid ***** válasza:
6%
Kuvasz?
2012. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Itt minden stimmelne, de az időtök kevés a kutyára. Fél óra játék még elmenne, de hiába kertben van, amellett még rendszeresen sétálni, iskoláztatni kéne hordani. Ahhoz hogy igaziból házőrző legyen oktatni kell. Az őrző védő szakosztályba kellene vinni. Német juhászkutya nagy munka és mozgásigényű, elunná magát a hatalmas kertben is. Meg sajnos mai világban a csodát se ér ha van a kertben több kiváló kutya, akkor is vagy elaltatjákőket, vagy hallottam már olyanról is hogy egyszerűen agyon csapták, és szabad az út befelé.
2012. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
34%
Miért nem szeretnél nagytestűt?kevés a hely vagy mi?az újfundlandinak kevés a mozgás igénye,jó házőrző,de elég nagydarab,de mivel féltek a lopásoktól nem is baj,ha nagy a kutya,főképp,ha kevés mozgás igényű,mert a nagydarab kutyák félelmet szoktak kelteni az emberben.Azt nem tudom,hogy nyáladzik-e,amúgy nyugodt tipus
2012. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
47%
Menhelyeken nézzél körül, biztosan találsz keverékeket, amelyek jó házőrzők lehetnek.
2012. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Séta mindenképpen lenne, h kapjon ingereket ez játékon kívül lenne, ha nem is napi szinten, de hetente 2x két óra kb. Ha anyámékkal élnék tőlem lehetne vizsla is, én is nagy mozgásigényű vagyok kifárasztanám azt ziher.

De sajna nem élek velük. Később, ha kész a házikó, lakható lesz biztos több idő jut majd a kutyusra.

2012. nov. 9. 20:36
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
menhely szerintem is,egy felnőtt egyed. Kölyköknek rengeteg foglalkozás kell,el se tudod képzelni mennyi..
2012. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Házőrzőnek én csakis nagytestű kutyát képzelek el, de azok általában sokat esznek. A moszkvai őrt, a kaukázusit, a közép-ázsiait, a kuvaszt, vagy a komondort javasolnám. Viszont ezekkel is foglalkozni kell, főleg a moszkvaival, mivel ő bernáthegyiből is lett tenyésztve, így igényli a társaságot. Ami ridegebben tartható, az az összes többi szerintem. Egyébként meg az, hogy van egy kutya a kertben, még önmagában mit sem ér. Mert ha valaki célirányosan hozzátok akar bemenni, akkor be is fog! Lefújja a kutyát, vagy akármi, meg fogja találni a módját. Inkább azok ellen lehet "bevetni", akik csak úgy kitalálják, hogy most bemennek valahová. Na ők inkább oda fognak bemenni, ahol nincs kutya. Remélem tudtam segíteni.
2012. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Voltak kölyökkutyáink! Tudjuk mivel jár.
2012. nov. 9. 20:44
 9/29 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Igen, annyi még, hogy a kölykökkel azért foglalkozni kell, hogy jó házőrző váljon belőlük, meg amúgy is. A menhelyes kutyával nekem azért van fenntartásom, mert házőrzőnek az lenne jó, amelyik kicsit vad, de az nem nehezen szokja meg az új családot. Vagy amelyik nagydarab, de mégsem egy "vadállat", az szeretné a családot is, meg a méretei miatt elkerülnék a betörők. De ez az én véleményem, meg kell kérdezni a menhelyeken, hogy tudnak e ajánlani neked megfelelő kutyát. Csak arra vigyázz, hogy nem minden menhelyen foglalkoznak megfelelően a kutyákkal, szóval olyan helyről válassz, ahol láthatóan ismerik is a kutyáikat.
2012. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
..meg nehezen szokja meg a családot. Bocs, javítok.
2012. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!