Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan kér arra a szomszédom,...

Jogosan kér arra a szomszédom, hogy altattassam el a kutyámat?

Figyelt kérdés

Reggel mielőtt elmegyek munkába, elviszem a kutyámat sétálni, majd hazajövünk kap reggelit, én elmegyek dolgozni.

A gondok ott kezdődnek, hogy ha én elmentem és a kutyám kicsit kipiheni magát a séta után, kezd összevissza ugatni.

Macskát, madarat, az utcán kiabáló gyerekeket, bármiféle neszt.


A legnagyobb problémát az váltja ki, hogy pont a kertünk mellett van a szomszéd műhelye, és ő ott egész nap kopácsol, a kutya meg ugatja. Amikor kezd felidegesedni, a kalapáccsal egy jó nagyot ráüt a vasra attól mégjobban ugat.


Hazajövök a munkából, ismét kiviszem sétálni, majd vissza akkor is eltelik 1, 2 óra majd kezdi az ugatás. Itt már én is hallom mivel itthon vagyok.

Ez így megy egészen addig amig elnem csendesedik a környék, este 11 ig.

Utána nyugi van.


A szomszédom meg utálja a kutyákat alapból, azt mondta kivan készülve idegileg, és vagy elaltatom a kutyát, vagy egyszer kiakad és átjön és megüti egy fejszével.


Ez a szomszéd édesapám testvére, én örököltem a nagyszüleim házát, igy olyan dolgokat is vágott a fejemhez, hogy "beleültem" a házba és mégcsak jóformán felsem újítottam, meg semmirevaló vagyok, és egy dög kutyát tudok tartani.


Mit tegyek?

Máshol is vannak hasonló problémák?

Tudnám valahogy az ugatást csökkenteni.

Ha nemugatná a macskákat, a madarakat, vagy épp a szomszéd kopácsolását a kert mellett akkor talán nemlenne probléma.



2012. nov. 10. 12:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is van olyan, hogy folyamatosan ugat a szomszéd kutyája, a macskájuk meg átjár a mi teraszunkra aludni, párzani, elleni.

Mondjuk mióta nekünk is van kutyánk, nem mer, mert jól megkergeti.

Esetleg próbálkozzatok azzal, hogy megmutatod a kutyának, mi ez a zaj. Azért ugatja, mert meg akarja nézni. Lehet a szomszéd belemenne.

2012. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Vajon van-e engedélye a szomszédnak a műhely üzemeltetésére?

Ugatásgátló nyakörv, ha nem megy a leszoktatás másként.

2012. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi erővel te is megkérhetnéd a szomszédodat hogy fejezze be a folytonos kopácsolást mert zavar téged és a kutyádat. Hogy lenne joga ezt kérni tőled, hogy altasd el? Ne légy buta, el ne altasd, az az állat semmiről sem tehet, a dolga hogy ugasson és őrizze a házat. Ez az ösztöne. Ha nem tudtad hogy a kutyák ugatni szoktak vehettél volna helyette egy hörcsögöt az nem zavar senkit...
2012. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hát ez egy itthoni műhely, tehát valójában nincs engedélye.

Szóval egy ilyen barkácsműhely.

Heggeszt egész nap flexel stb.


Ráadásul a műhelye is neki van építve, a háznak ahol lakom (nincs meg a két épület közötti távolság), szóval bár nekünk maradt a ház, de mégis valahogy magáénak tartja, mivel itt született.


Viszont ezzel nem akarok bíróságra menni, bár ha kinyirja a kutyámat nemfog ennyivel maradni.

Akkor ez is bekövetkezik, lebontatom a műhelyt.


Az ugatásgátló nyakörvnek utánanézek.

2012. nov. 10. 13:02
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Mivel a kutya ugatását főként az ő tevékenysége váltja ki, ezért jobb, ha meghúzza magát! Amúgy meg nem szólhat bele a kutyatartásba.
2012. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

4.

Igen, mondtam neki, hogy engem is ugyanúgy zavar a kopácsolása délután amikor hazajövök a munkából és kicsit pihennik.


Erre azt mondja, ez más mert ebből esetleg pénz lessz, de az én dög kutyámból mi lessz? Semmi..

S mindenre az ilyen semmirevaló meg beleültél a házba dumákat dobja ide nekem.

Holott jóformán ehhez sincs joga, oké itt született de a nagyapám vett neki házat a szomszédban, ott lakik most, és édesapám maradt itt, az én szüleim gondoskodtam a nagyszüleimről, és volt egy végrendelet, hogy mi örököljük a házat, ha ők már nemlesznek.

És jogos is, mert a szomszéd egy szelet kenyérrel nem támogatta a nagyszüleimet.

Amikor nagyapám megvette neki túl a lakást, átköltözött megnősült azzal kész.

Szóval nemértem a haragját, most majdnem 70 évesen, amit a kutyám vált ki.

Aztán az is magas, köt belém a kutya miatt átkozza a kutyámat, s akkor jön az ilyen beleültél a házba dumával.

2012. nov. 10. 13:08
 7/24 A kérdező kommentje:
gondoskodtam = gondoskodtak
2012. nov. 10. 13:09
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen jogon zavarja a szomszédodat a kutyaugatás, ha ő meg egész nap kopácsol? Te még nem mondtad neki, hogy téged zavar a hangoskodás nála?

2. Ha a helyedben lennék, én igenis megnézném, hogy legálisak-e a dolgok az ő háza táján, s ha hibát találnék, megmondanám neki, hogy ha a kutyámnak baja esik, feljelentem. Az ilyenekkel nem lehet másképp bánni

3. A fenti két lépést azért tenném meg, mert az ilyenek sosem állnak le. Ha elásnád a kutyádat, találna valami mást, amivel tönkreteheti a mindennapjaidat, pusztán azért, mert utál, amiért örököltél egy házat.

4. Én nem tudnék úgy létezni, hogy folyton a saját kutyám ugatását hallgatom. Szerintem ugatásgátló nyakörvet kéne venned.


Sajnálom, hogy ilyen rossz szomszédi viszony van köztetek, különösen, hogy a családtagodról van szó.

2012. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfogadsz egy tanácsot, intézkedj gyorsan. Nálunk is hasonló problémák voltak, a telkünkön lakott a kutyám, nem hozhattam haza a belvárosba, mert kicsi a lakásunk. A szomszéd a tiedhez hasonlóan fenyegetőzött, de nem vettük komolyan. Aztán egy nap kitett a kutyának egy tálkába fagyálló hűtőfolyadékot, a kutya megitta, és 3 hét szenvedés után meghalt. Az állatorvos minden nap kijött, de nem tudta megmenteni, leállt a veséje.

Mi tettünk feljelentést, bizonyítékot is mellékeltünk, de nem történt semmi.


Azóta sem sajnálok semmit annál jobban, mint hogy nem hoztam le a kutyámat a kis lakásba, még mindig boldogan élne... :(

Ha szereted a kutyádat, csinálj valamit, ne hagyd!

2012. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit lassan haladtam az írással.
2012. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!