Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Váratlanul hozzám került egy...

Váratlanul hozzám került egy malamut. Mit kell róla tudnom? Hogy bánjak vele? Hogy neveljem?

Figyelt kérdés
Az én drága felelőtlen hugicám vetetett egy kan malamut kölyköt a szülinapjára,és most megunta és rám lett sózva.Nagyon aranyos és szeretni való de nem értek a kutyákhoz.A fő problémák: etetés,szobatisztaság,nevelés illetve hogy hogyan fárasszam le hogy ne rongáljon.Délelőtt dolgozok általában 3ra érek haza,majd 4től 6ig megint távol vagyok.
2012. nov. 10. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy malamut annyit eszik mint egy víziló, szóval elsőként vágodj be valami háziállat nagyker tulajdonosánál különben a kutyu kiesz a gatyádból. És kell egy pasi is aki a 40kg kutyatápos zsákokat haza tudja cipelni.
2012. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fannybaba8 ***** válasza:

Elösször is mennyi idős a húgod.? Merthogy a a kutya nem játék.Ha te is megunod tovább adod egy menhelyre vagy mi? Felelőtlen döntés volt kutyát adni neki.Malamut.Jó kutyák.:

-Imád mozogni

-Domináns kutyafajta úgyhogy vigyázni kell a barátkozással

-Hajlamos csípő izületi diszpláziára

-Akaratos kutya, sok foglalkozást igényel.

-Imád enni.(Sok pénz)

- Sportos kutya.

2012. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyi, nem akarlak lebeszélni róla, de nem kéne inkább ennek a kutyusnak egy olyan gazdi, aki tudja, hogy mit vállal vele? Egy munkakutya, aki nincs megfelelően lemozgatva, természetes, hogy rohangál. Legalább napi 2x, de inkább 3x1 óta intenzív mozgásra van szüksége.

Etetés: mennyit tudsz havonta rászánni? Én nem tudom, hogy mennyit eszik egy nagytestű, de ha tudsz mondani egy számot, akkor tudunk javasolni webáruházat, ahonnan jó minőségű tápot tudsz viszonylag jó áron rendelni. És azokat általában ingyen házhoz szállítják. (fressnapf és társai nagyon drágák, ne ott vásárolj)


Egyébként mennyi idős a kutyus, hogy a szobatisztaság még mindig nincs rendben? És mit értesz nevelés alatt? Rossz a kutya?:) Vagy az alapfokú engedelmességre gondolsz?

2012. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hugicától valamilyen gyerektartást szedjél be ! :D


Viccet félretéve, szellemileg és fizikailag is fárasztani kell nap mint nap, mivel szánhúzó ezért van benne energia, amit le kell vezetni különben ő fogja úgy, hogy az neked nem fog tetszeni, legrosszabb esetben elszökik.

Makacs,okos,önálló,szeret társaságban lenni,szereti ha szeretgetik,sokat mozogni, inkább csak jelez sem mint véd, nem agresszív.

Séta hosszú pórázon, mert szökhet és lehet nem jön vissza.

Ha még sosem volt dolgod kutyával, akkor jól belenyúltál, mert makacsok, és ha azt mondják "mára elég a tanulásból", akkor abba bele kell törődni.

Jól kell őket motiválni.

Jah igen, és légy falkavezére neki, mert a fejedre nőhet ha nem.

2012. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fél éves,nem tudom hogy otthon szobatiszta volt-e.Még sosem volt kutyám,hogy őszinte legyek nem is terveztem hogy lesz.Nem rossz igazából,csak a bútorokat rágja,kaparja és ugrál rájuk pedig reggel 1 este pedig 2 órát sétálunk,de csak pórázon.Biztos meglógna ha elengedném.
2012. nov. 10. 20:51
 6/6 Hovarju ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem eszik sokat.

Nekem 13 évig volt egy malamutom, kan volt.

Lakásban volt tartva, póráz nélkül sétált és a spánielnél kisebb kutyákat egyáltalán nem bántotta. A nagyobbak közül is csak azt amelyik őt támadta.

Kutyaiskolába járt, rengeteget kirándultunk vele, imádta a gyerekeket és a nagymamámat.

Ha úgy gondolod, hogy a következő kb.10-15 évben van időd foglalkozni vele és iskolába vinni. Akkor remek társad lesz.

Ha úgy érzed nem vagy alkalmas kutya tartásra és nem is szeretnél változtatni ezen, akkor minél hamarabb keress neki felelősségteljes gazdát.

Ha törzskönyves kutya, akkor hívd fel a tenyészőt és beszéld meg vele a problémát. Neki tudnia kell róla, ha a kutya tulajdonost vált. Ebben az esetben meg lehet, hogy visszafogadja a kölyköt, vagy segít új gazdát találni neki.

2012. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!