Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vagy szép kert vagy kutya? Ez...

Vagy szép kert vagy kutya? Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Férjem azért nem akar kutyát, mert szép füves a kert és van egy csomó tuja benne. meg van térköves meg kavicsos rész is. a kutya szétszedné? mondjuk lehet egy beagle szétszedné de egy skót juhász vagy labrador nem?
2012. nov. 10. 21:52
1 2
 1/16 Sanyi307 válasza:
90%
Ez szerintem nagyon is kutya függő mármint fajta függő. Boxerem volt-van udvar rendben jött egy Beagle udvar szétszedve röviden :)
2012. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nem fajtafüggő, hanem egyedfüggő. az én dobermannjaim 2 nap alatt vágnák tönkre. Ők eső után mindig ásnak, a kanjaim kipisilnék a tujákat. ja és napi szinten több órát vannak mozgatva, illetve tréningezve.


Viszont ismerek olyan helyet is, hogy olyan a pázsit, hogy szemem szám eláll. ott viszont a kutya csak a térköves részre mehet, a fűre nem. ha nagy a kert, akkor el kell keriteni egy kutyás részt, és a többire nem engedni.

2012. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem labradorom van,hempereg a fűben és tépkedi a szájával,lepisili a fákat,bokrokat,ezen kívül semmi érdekes
2012. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Hát ide oda pisil aztán vagy a tuja vagy a fű ég ki vagy mind2...nah meg ha elkezd ásni itt ott stb

Nálunk addig volt szép kert ameddig nem volt kutya...kicsike pincsi van szóval nagy kárt nem tud csinálni,de azért minden kisebb bokrot,virágot stb körbe kellett keríteni mert hát egy idő után kiégett a pisitől.

2012. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Minnél lustább/alacsonyabb energiájú kutyát vegyetek. És ha sétáltok vele rendszeresen akkor nem szed szét semmit. Nekem az eggyik közepes energiájú a másik aktívabb de alszanak egész nap. Ha séta van akkor meg jönnek.
2012. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy bármilyen unatkozó ásásra hajlamos kutya (egyed, nem fajta) szétszedné, egy bármilyen jól nevelt és rendszeresen dolgoztatott kutya pedig nem. De ha mégis ásós típus minden foglalkozás ellenére, akkor is le lehet korlátozni az ásást a kert egy részébe, és akkor a többi érintetlenül marad.

A tujákat meg a kavicsot, térkövet eleve nem kell félteni, maximum lepisili a kutya, nagy ügy, az eső lemossa. A füvet kitaposhatja a rendszeres járőröző útvonalán, ha van olyanja.

Ha kinti-benti kutyának tartjátok, akkor végképp minimálisra lehet csökkenteni a károkat, hiszen a kutya nem unatkozik annyira veletek, meg tudjátok, hogy ha kint van, akkor figyelni kell rá eleinte, és tiltani a rongálásról. Nálunk nincs kitaposva a fű sehol, a virágok is egyben vannak, de járunk is naponta sétálni, meg hát nem hiperaktív kutyáink vannak, hanem olyanok, akik megelégszenek a kapunál ugatással, nem akarnak fel-alá rohangálni félőrült módjára házőrzés közben. Szóval nyugodt egyedet kell választani, és eleget foglalkozni vele, kielégíteni a mozgásigényét, és agyilag is fárasztani, mert az okosabb ktuyák egyszerűen unatkoznak egyedül, akkor is, ha Maratont futottak reggel, és esetleg olyan elfoglaltságot találnak maguknak, aminek a kert látja kárát.

Alapvetően sosem lesz tökéletes kertetek úgy, hogy kutya is van kint, de a szép, rendezett, virágos kertnek semmi akadálya, csak okosan kell kutyát választani.

2012. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem colliem van és teljesen "kert tiszta". Sokat viszem sétálni és soha nem a kertben végzi a dolgát... még egy virágot se tört le soha babakorában se.
2012. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sem nem fajta, sem nem egyedfüggő. Hanem GAZDIFÜGGŐ!


Határozottnak kell lenni a kutyával az elejétől fogva, nevelni, nem tutujgatni, hogy szót fogadjon és ne érezze magát falkavezérnek. Ha ez nincs meg, akkor lehet akármilyen fajta...


Nekünk labradorunk van, és a világ legrendetlenebb kutyusa! Ráadásul nagyon okos, hihetetlen huncutságokra képes! Merthogy mi mindig mindent megengedtünk neki kiskorában, jelentősen nem is szidtuk le, szóval elhatalmasodott felettünk, de imádjuk. :-)


A kertet kisebb korában rendszeresen túrta. Most már ellustult, mert öreg. De ha kaja elásásról van szó, vagy vakondot érez, vagy lát minket kertészkedni, akkor ő is elkezd ásni... És persze hisztiből is néha nekiáll ásni, mert tudja, hogy akkor vele foglalkozunk, hogy rendet rakjunk utána... :-)


De jól nevelt kutyusok mellett lehet kertet gondozni...

És a kertet el is lehet keríteni a kutyától...

2012. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a sok választ. tehát akkor nevelés és lefárasztás kérdése, hát akkor tényleg el kell gondolkoznom nekem is , mert van két kisgyerekem is és lehet most még nem fér bele. de pár év múlva :) .


esetleg az kegyetlenség ha csak akkor van kiengedve egy nagyobb kennelből ha mi is kint vagyunk? ez jó időben egész du. hidegebb időben reggel rövidebb idő(fél óra), du. meg 2 óra.

ja és milyen nyugodtabb kutyafajták vannak?

2012. nov. 10. 22:13
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem várj még a kutyával, majd ha a gyerkőcök is nagyobbak lesznek. Amig kicsik, lekötik az időd, egy kutyára meg már nem marad enegria.
2012. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!