Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok 12...

Gabu17 kérdése:

Milyen kutyát ajánlanátok 12 éves vagyok és van egy 7 éves kistestvérem meg egy 14 éves testvérem?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára kutyát kapok de még nem tudom milyet válasszak.6osztályba járok és kertes házban lakunk szóval ha nem futja ki magát akkor is párnaponként biztos eltudom vinni sétáltatni. Nem szeretnék labrador vagy német juhász méretű nagytestű kutyákat. Kutyafordázhoz se szeretném vinni inkább én házilag esetenként megfésülöm! Nem szeretnék kényes kutyát inkább még könnyen tanítható legyen! (Airedale terrieren gondolkozom) Légyszi ahány kutyafaját tudok mondani írjátok kommentbe!Ja és még tudtok mondani Labradorhoz vagy dalmatához hasonló kisseb testű kutyákat??
2012. nov. 11. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Német középspicc esetleg. (Létezik más méretben is.)

Lehet tartani kertben, a szőre teljesen időjárásálló. Legtöbbet (én) fehérben látok, ami kényes szín, de van sokféle más színben is, amik (szerintem) még szebbek is. (fekete, barna, narancs, szürke) Jó hosszú szőre van, de nem kell megijedni tőle, mert olyan típusú, hogy nem nagyon gubancolódik össze, elég kb 2 hetente megfésülni.

Energikus, játékos kutyák, értelmesek, nagyon szeretnek tanulni. Jól kijön más háziállatokkal, macskákkal is akár. A hátránya (ha nektek ez az), hogy ugatósak. Tehát jó jelzőkutyák, ami miatt ez akár előny is lehet.

Plusz, ha nem akartok sok pénzt kiadni érte, akkor menhelyeken rengeteg spicc van, aki gazdára vár, valamint létezik fajtamentés is.


Vagy ami még szerintem jó lehet az angol cocker spániel. A jellemük elég hasonló, kicsit makacsabb fajta, szigorúbban kell nevelni. Viszont őket évente pár alkalommal el kell vinni kozmetikába. Gubancolódik a szőrük, úgyhogy gyakran kell fésülni, főleg a hasánál. A fülükre vigyázni kell, ellenőrizni kell rendszeresen, nem-e nőtt bele a szőr, mert begyulladhat. Szóval meglepő, de kényesebb, mint egy spicc.


Az airedale terrier nagyobb, mint egy labrador. Kifejezetten nagy méretű kutya. Egyébként jó kutya, könynen kezelhető, de jó nagy térre van szüksége, imád pl terelni. Ha van más háziállat, akkor jól meg kell neki tanítani, hogy ne abajgassa őket, mert lehet azok nem örülnek neki annyira.

2012. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még a spánielre visszatérve, ő is népszerű fajta, ezért sajnos rengeteg van menhelyen, fajtamentőknél is. Annyi, hogy nála különösen vigyázni kell, hogy ne beltenyésztő szaporítótól legyen, mert jó sok genetikusan öröklődő betegségük lehet.
2012. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De ha tetszik az airdale terrier, nagyon hasonlít rá a drótszőrű foxterrier, csak kisebb. Ő is vidám, mozgékony kutya, szerintem jó lenne ő is nektek. De mind a két fajtát el szokták vinni egy évben párszor kozmetikushoz, mert úgy tudom, trimmelni kell a szőrüket.
2012. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek sokat segítettetek!! :)
2012. nov. 11. 15:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Jedes kommentelô eselsgrau tudnál mondäne valami dalmata szerû kistestû kutyát?
2012. nov. 11. 18:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha csak kerti kutya lenne, akkor rövid szőrűt nem ajánlanék, még akkor sem, ha lenne jól szigetelt házikója.
2012. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsi előbb nem jedves hanen kedves! :D Most pont Jack russel terriert néztem azr rövid szőrű miért nem lenne jó kertbe?
2012. nov. 11. 19:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Ő nem rossz, mert ennek a fajtának a szőre kettős, azaz fedő- és aljszőrzetből áll. De a dalmata szőre nem ilyen, ő fázna télen.


A jack russel nagyon makacs és akaratos fajta, sokszor kifejezetten domináns viselkedésű. Ezért nem ajánlanám gyerekeknek. Másrészt, ha nem foglalkoznak vele eleget elszórakoztatja saját magát, azaz felássa az egész kertet.

2012. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindent!!Neked ha van milyen kutyád van?És még mi a véleményed a shiba inu-ról?Az mekkorára nő meg felnőtt korába?
2012. nov. 11. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Spániel és egy street mix befogadott kutya. :)


A shiba-inu tulajdonképpen jó lenne nektek, közepes méretű, szeret játszani, tartható kertben. Annyi, hogy meg kell nevelni, hogy a többi házi állatot ne kergesse.

Viszont nagyon kicsi a magyarországi állomány, ezért nagyon drága fajta kutya (mármint a fajtatiszta...) Egyébként küllemre hasonlóak vannak bőven menhelyeken is.

2012. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!