Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Begyógyulhat ez a seb?

Begyógyulhat ez a seb?

Figyelt kérdés

A kutyámat valami jóakaró b*rom állat még nyáron orrbacsapta valamivel(foggalmam sincs, hogy ki, mivel, és hogy miért, mert nem egy orrba-szájba ugató kutya)

és van egy közel egy centis vágás az orrán. Dokinak mutattam, nem nagoyn mondott rá semmit, csak azt, hogy majd begyógyul.

Kenegetem neki betadinnal, de mást nm nagoyn merek rákenni, mert ahogy rákenek valamit, ő rögtön lenyalja.

már hónapok óta nem gyógyul be a sebe, és tegnap valamiért felszakadt, és vérzett, meg ma is, de léggé csúnyán. Letöröltem neki, lekentem de kb egy msp múlva lenyalja.

A doki azt mondta, hogy olyan helyen van a seb, hogy nem lehet bekötni,és igen érzékeny rész, szóval nem nagyon tud mit csinálni.

Nektek lenne tippetek, hogy hogy segítsek neki? mert eléggé rosssz érzés, hogy tudom, hogy fáj neki, és nem tudok mit csinálni.


2012. nov. 11. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer sünömön volt olyan seb, ami hetekig nem gyógyult be (pont a combján volt, egész nap mozgatta), végül rákent valamit a doki, amitől ilyen egészen kemény réteg alakult ki rajta, mintha beszáradt volna, és mire az lehámlott, híre-hamva se volt a sebnek. Sajnos nem emlékszem a cucc nevére, de érdeklődj akár másik dokinál is, hátha tudják, mi lehetett. Ha az első két percben nem nyalja le magáról, akkor már hatni fog, addig meg akár be is lehet kötni a száját.

Betadine-nal meg amúgy varasodott sebet tök feleslegesen kensz, csak puhítod a bőrt meg ingerled a kutyát arra, hogy nyalja, de ott már nincs mit fertőtleníteni, hiszen zárt a seb.

2012. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

azért kenem betadinnal, met nem zárt seb.

konkrétan szét van nyilva kb fél centi széles, és kb egy centi hosszú. és azért eléggé mély. úgy néz ki, mintha a kutyának a bal orrlyukánál felül egy pengével belevágtak volna. Az is lehet, hogy nem ember csinálta, de mivel, hogy kutyabiztosítva van a porta, ezért csak arra tudok gondolni, hogy valaki volt.

már 2 dokinál voltam vele, mind a ketten ugyaz azt mondták. Amúgy, a kutya úgy viselkedik, mintha nem lenne semmi baja, de nekem a rossz.

2012. nov. 11. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én egyik kutyámnak végig vágták keresztbe az orrát fentről lefelé a szájáig.Simán Betadinnal kezeltem és igen gyorsan begyógyult.

Talán meg kellene próbálnod leragasztani neki. Amit még tudok ajánlani, a Kék krém. Persze, ezt is kenés után pár percig figyelni kell, hogy ne rögtön nyaljon oda a kutya.

2012. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
23%
Szerintem előbb utóbb be fog gyógyulni. Az én kutyám pl. nemrégen belelépett egy üvegszilánkba, és a talpából szó szerint ki volt hasítva egy darab. Vigyázz rá nagyon, nehogy valami történjen vele. A kutyák a sebeiket nyalogatni szokták (gondolom ezt te is tudod) ha eléri a nyelvével, akkor meg fogja magát gyógyítani. Ha úgy látod, neki nem fáj annyira, csak neked rossz, akkor tedd azt ami a kutyádnak jó.
2012. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutyanyál meg a nyalogatás nem gyógyít, hanem gátolja a seb begyógyulását. Az, hogy nyalás mellett is begyógyulnak a sebek, nem jelenti azt, hogy csodaszer van a nyálukban, vagy hogy az érdes nyelvükkel történő folyamatos újra felhasítás nem hátráltatja a sebgyógyulást.
2012. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bioptron lámpázás esetleg?
2012. nov. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, vagy az segíthet, vagy lézeres kezelés, arról is elég jókat hallok.
2012. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Ez amit utoljára írtatok, én még nem is hallottam, de majd akkor utánna olvasok.

2012. nov. 12. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!