Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett divat a kutyákból...

Miért lett divat a kutyákból bohócot csinálni?

Figyelt kérdés
Előre elnézést kérek, ha valakit megbántok. Konkrétan a yorkshire terrierre és társaira gondolok, akiket táskában, masnival és nyaklánccal látni. Sajnos sokan nem kutyaként bánnak velük. Szerencsére ismerek kivételeket, akik yorkival járnak el vadászatra(persze van ott egy vizsla is:)), és kutyasulit sem kerülik. De valljuk be, hogy a legtöbben nem kutyaként tekintetnek rájuk, és nem is úgy kezelik őket. Keresik a mini meg extra mini yorkikat. Én sajnálom, hogy ide fajult a kutyatartás. Nem azzal van bajom, hogy öltöztetik a kutyákat. Sokszor nagyon hasznos dolog. De nem kellene csiricsáré dolgokat ráaggatni. És sokan nem is látnak túl a cukiságon. Sokan nem látják azt, hogy mennyi lehetőség van egy ilyen kutyában. De itt nem csak a yorkshire-ről van szó, hanem a többi, manapság csak divatkutyaként emlegetett fajtákról. Nektek mi a véleményetek az e-fajta "kutyatartásról" Nem akarok sem ítélkezni, sem megbántani senkit, de kíváncsi vagyok a fent említett gazdik véleményére.
2012. nov. 12. 15:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%

Múltkor néztem a kutyák kontra macskákat animal planeten,csajnak egy kicsi máltaija volt azt mondja külön szobája van a kutyának és ott van egy síkképernyős lcd tv-je is,meg külön franciágya. Kikerekedett a szemem hogy a kutya ebbe mit élvez??:O Nem lehet a gazdijával,egy ricsajdobozt kell néznie egy selyemágyneműn..istenem mondom..Hozzátette a csaj hogy többszáz ruhája és táskája van a kutyájának és hiába fiú imádja a rózsaszínt:O Ejjha mondom honnét tudja,kutya mondta?? Szerencsétlen..

Ezeknek szerintem annyi pénzük van nem tudnak mit kezdeni vele,amerikába meg még hülyébbek az ilyenfajta állattartók mint itt magyarországon.

Ruhát én is adok a kutyámra,de 2 szempontot vettem figyelembe: gombos legyen ne tépőzáras,és vízálló. Többit leszartam. De 1 db ruha télre és nem 100. És nem adok rá nyáron cuki kis szoknyát meg shortot,sőt még tavasszal se adok rá.

Ennyi a véleményem,jobban fáj mint egy favicc.

2012. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ismerősöm,aki teljesen elszörnyedt mikor meséltem neki hogy a havanesemet viszem magammal túrázni.Merthát jaj az ő kis fifikéje fél órát van lent a parkban a flexin,és hogy elfárad . Na persze.

Az a véleményem,hogy jobb annál mintha az állat egy menhelyen van az utcán tengődne,de állatot azért tartunk,hogy a legjobbat biztosítsuk neki (szerintem) . Sokan azt hiszik a kisebb kutyák csecsemők,és úgy is bánnak velük . Gyerekpótlék,vagy egy "kiegészitő" a táskához,cipőhöz. Itt is olyan undormány módon szoktak írni róluk, a kis tündibündi édes kis szőrpamacs yorki "kislányukról" ,ilyenkor kicsit röhögnöm kell,hogy a rózsaszin cukormázas kis csillámkutyájuk eredeti hivatása az volt,hogy a retkes patkányokat rángassa ki a lyukakból. Nincs az cukorból . Egy kutyának az a jó ,ha kutyaként bánnak vele . Sokan utána sem olvasnak mielőtt állatot vesznek magukhoz,hogy egyáltalán milyen igényei vannak,mivel kéne etetni ,és hogy kéne foglalkozni vele .

2012. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kutyaként tekintenek rájuk...ez nekem kicsit olyan, mint a keményen feszítő c.gók az amstaffot nyomokban sem tartalmazó kutyáikkal. Felvágnak valamire, csak tudnám mire. A kutyának nem hinném, hogy számít milyen ruha van rajta, meg milyen masni. Az én kutyámnak is van egy ruhája, barna. A lényeg az volt, hogy praktikus legyen. A többi arról szól, hogy megmutassák mennyi pénzük...
2012. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Tévé kutyának??:O És ezek az emberek el sem tudják képzelni, hogy a legnagyobb öröm a kutyájuknak egy hatalmas séta, közös tanulás lenne a legnagyobb ajándék, ahelyett, hogy táskában nyomorognak....Az amstaffos c.igók más kategória, de ott is lenne mit kivesézni. :D
2012. nov. 12. 15:31
 5/35 A kérdező kommentje:

"És ezek az emberek el sem tudják képzelni, hogy a legnagyobb öröm a kutyájuknak egy hatalmas séta, közös tanulás lenne a legnagyobb ajándék, ahelyett, hogy táskában nyomorognak..."


Ez a mondatom kissé cifra, de gondolom ki lehet venni belőle, mit akartam mondani. :)


A kutyaruha egy hasznos dolog. Esőben, sárban, hidegben haszna van. De nyáron a kis trikó, és rövid gatya...az azért meredek.

2012. nov. 12. 15:35
 6/35 anonim ***** válasza:
10%

Velemenyem: en a kutyaöltöztetessel sem ertek egyet, ugyanis a kutyanak a termeszet pont akkora szört teremtett, amekkorara szüksege van termeszetes környezetben. Persze kutyahaz, nem vadhideg mellekhelyseg, tehat kutyanak megfelelö környezet is kell egy kutyanak. Ruhara inkabb a profit miatt van "szüksege" egy allatnak, inkabb azert van kutyaruha szerintem. Ahogy alkohol, cigaretta is, emg meg sok minden...

Szerintem nagyobb allatkinzas az X. emeleti kertnelküli hazban kutyat tartani, ahol nem tud mozogni, hiszen a gazdi ugye legalabb 8 orat tavol van.

Ha en szabalyoznam a kutyatartast, meg lenne hatarozva ez bizonyos minimalis kertnagysag elöfeltetelkent.

De nyugi, az egyik üzletben Adventi kutyanaptar is kaphato!!! Minden nap kinyitsz egyet a kutyanak, kap egy "kutyasnackot", hogy karacsonyra jo hangulata legyen, jo, mi? :D Pedig komoly! De gondolom, az ilyen kutyaknak ugyis termeszetes a karacsonyi ajandek is. :D

2012. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Már nem csak a cigók sajátjai az amstaff szerű kutyák.

A másik nagy divat most,csak az ellenkező "pólus" körében népszerűek. Inkább keménykedni vele,mintsem babusgatni. Persze vannak normális amstaffosok is ,yorkisok de ritka mint a fehér holló. Az utóbbi 2-3 évben annyi amstaff-pit keveréket látok amennyit életemben összesen nem eddig. Szokásos szöges+lánc kombóval.


Aki divatozni akar a kutyábval,az nem fogja figyelembe venni az igényeit ,vagy venni a fáradtságot hogy utánajárjon mi kéne a kutyának . Második válaszoló voltam egyébként. Szóval a nagy divathullámok mindenképp összefüggnek azzal,hogy bohócot kell cisnálni a kutyából . Magukat minősítik.

2012. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Tény, hogy ami most "nagyon megy" az a harci kutya, és a kis ölebek. Sajnálom ezeket a kutyákat. Aztán ezekből lesz a harapós, morgós, ideggyenge kutya.
2012. nov. 12. 15:40
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember magából is bohócot csinál. Akkor a kutyából már mért ne ? ... Sajnos ilyen világban élünk.
2012. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

"nyáron a kis trikó, és rövid gatya...az azért meredek"

Tajekoztatlak, hogy kutyafürdöruhat is lehet kapni! :D



[link]

2012. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!