Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi mozgás/foglalkozás...

Ennyi mozgás/foglalkozás melyik fajtának felelne meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavasszal kutyát veszünk nekem,tanuló vagyok,tanulás miatt is kevesebb idő van és ilyenkor novembertől-márciusig ugye már 16:30 kor sötétedik és ilyenkor hétköznap (3 nap később érek haza ilyenkor csak egy ilyen 45 percem lenne a kutyára,de egész nap nem csak én foglalkoznák vele reggel apám is foglalkozna vele egy 30 percet ha itthon van akkor sokkal többet (úgy dolgozik hogy 2 nap igen-2 nap nem)

más kutyákkal is játszhatna van még 2 pulink...

márciustól novemberig napi 1,5 órám is lenne a kutyámra ebben a 3,5 hónapban heti 3x amikor később érek haza akkor necces de ebből 1x minimum itthon van apám és foglalkoztatja ő utána meg én.. heti 1-2 alkalmat meg gondolom kibír ha kicsit kevesebb foglalkozás jut neki..

hétvégén nagyon lefárasztanám túrával,sok szaladgálással.

Én német juhászra,briardra ezek közül melyik felelne meg vagy esetleg más? nagyobb kutyákat mondjatok..

(hétvégén vinném kutyasuliba is)

Egy olyan kutyát szeretnék mai jól tűri a hideget,egészséges fajta,okos,hűséges és energikus,szeret sportolni,nehezen fárad,de ha én fáradt vagyok akkor nyugodt és nem fog megőrülni ha egyszer-egyszer kevesebb időm jut rá (ilyen elég ritkán van).


2012. nov. 12. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A mondat tagolásod valami frenetikus :D

Foglalkozz a két pulival.. 3kutya nehéz. Komoly összeveszések lehetnek ha 2kutyát elhanyagolsz a 3.al meg foglalkozol. A tanuló vagyok az általános iskola ha jól sejtem. Nagyon nagy kihívás lenne neked egy munka kutya. A 45perc nagyon kevés egy ilyen kutyának.

Az a baj a kutyákkal hogy nem tudod elmagyarázni neki hogy "figyu 1hónap és kétszer ennyit foglalkozok vele, addig érd be ennyivel jó." A kutyák a mostban élnek nem igazán van olyan hogy neked nincs kedved akkor nyugodt marad, nem egy robotról beszélünk. Ha neki menni kell akkor menni kell, barátnőm is hajlamos arra hogy ne vigyük a kutyukat sétálni csak engedjük ki a kertbe.. Azt szoktam neki mondani hogy csináljunk úgy mint ha panelba laknánk és le KELL vinni őket.

Te se biztos hogy mindig kertes házban fogsz lakni. Olyankor mi lesz a kutyuval, ha elköltözöl otthonról? nem 5évig él egy kutya hanem jóesetben 12-14évig( az ha jól tippelek kb annyi amennyit te éltél eddig) Gondold át ezeket ott a két puli. Neveld azokat és foglalkozz velük sokat :)

2012. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fú, nem vagyok egysejtű, de elég nehéz volt értelmeznem a mondataidat. Pláne, hogy az egész egy mondatból áll. :D Nos, tanuló vagy még. Ez azt jelenti, hogy a legtöbb időd a kutyára nyáron lenne. De várjunk csak..mi van a másik kettővel? Miért nem inkább velük foglalkozol? Őket viszitek kutyasuliba, sétálni? Mert ha nem, akkor nem lenne jó helye nálatok egy 3. kutyának. Bocsi.
2012. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!