Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 szuka huskyt lehet egyszerre...

3 szuka huskyt lehet egyszerre tartani?

Figyelt kérdés
nem fognak összeverekedni?esetleg kisebb kutyával eggyütt lehet tartani?

2012. nov. 12. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Az,hogy nem fognak-e összeverekedni, attól is függ, hogy mennyire értesz a kutyákhoz, mennyire vagy falkavezér, mennyire fárasztod le őket, mennyire dominánsak, szóval rengeteg mindentől. Én a helyedben a tenyésztő véleményére alapoznék (már ha onnan lesz a kutya). Általában az azonos nemű kutyák nem jönnek ki túl jól, de nagyon nagyon nagyon sok minden múlik azon, amit leírtam.
2012. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
És általában a szukák közt sokkal több a feszültség, mint a kanok közt. És ez nem csak a kutyákra igaz.:)
2012. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

előző

kanok szerintem nehezebben jönnek ki egymással,

általában dominánsabbak mint a szukák.

kérdésre válaszolva,kutyák jellemétől,temperamentumától függ mennyire dominánsak(próbálj kevésbé domináns kutyát választani)

2012. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A kanok valóban dominánsabbak. Mondjuk úgy, hogy különböző nemű kutyák jobban elvannak egymással, mint az azonos neműek, de nem lehetetlen, ahogy már írtam, sok mindentől függ!
2012. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én egy könyvben olvastam, állati viselkedéssel foglalkozik, és abban az állt, hogy a szukák jönnek ki nehezebben, de tapasztalatból is ezt kell mondanom, nálunk a szukák közt sokkal állandóbb és sokkal több a feszültség, mint a kanok közt . (5 kutyám van, 2 kan, 3 szuka, ebből 4 ivartalanított)

Én már megtanultam, ha itthon vagyok nincs gond, de ha nincs itthon senki, mindig külön zárom őket. Ketté vannak csukva, a 2 csoport tagjai közt nincs vita, de tény, hogy vegyesen csukom őket:

1. csoport: 1 kan, 1 szuka

2. csoport: 2 szuka, ahol az egyik behódol a másiknak feltétel nélkül - ha nem tenné, sok harc volna és 1 kan

2012. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne. Egy kutyaszánhajtó,akár 13-t is tart együtt. Ezek falka állatok...elvileg. Kisebb kutya viszont nehezebb ügy lehet,persze kérdés mennyivel kisebb. Nagyon kicsi,pl. csivava problémát okozhat.
2012. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves 5ös! Nem vitatkozni akartam, de alapból a kanok a dominánsabbak és ezért mondják, hogy 2 kannal nehezebb mint mondjuk 2 szukával, de ez még nem jelenti azt, hogy egy egy szuka nem lehet dominánsabb 1-1 kannál.
2012. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A kanok dominánsabbak, de szukák sokkal keményebben össze tudnak ugrani és sokkal "haragtartóbbak" is. Egy szánhúzó eleve nem egyszerű eset, főleg nem egy kezdőnek. Nem tudom, mennyire vagy tapasztalt kutyás, de kezdésnek bőven elég lesz szerintem egy is.
2012. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként kutyaszánhajtók sem gyakran tartják együtt egy falkában az összes kutyát, pont a verekedések elkerülése végett.
2012. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem mindenki alkalmas rá. Persze lehet segítséget kérni a megfelelő szakemberektől, és akkor menni fog.
2012. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!