Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti benti kutyások! A ti...

Kinti benti kutyások! A ti kutyátok mennyit jár ki nélkületek? Hol van ha nem vagytok otthon? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éven belül szeretnénk egy kutyát az új kertes házunkba már meg is van a fajta.:)

Kinti benti kutya lesz szeretném ha bent aludna. Naponta fogom sétáltatni természetesen. Szerintem míg nem vagyunk itthon 8-14 óráig kint lesz aztán egy nagy séta, tanítás és bent lenne velünk.

Nálatok ez hogy megy? Szeret kijárni magától? Vagy inkább veletek van? A válaszokat előre is köszönöm :)


2012. nov. 12. 20:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Tisztelt Kérdező!

Szerintem az a jó, ha jellemzően kint van a kutya és csak szélsőséges időjárás esetén jön be.

Mivel kertes a házról ír, vélhetően van, illetve kialakítható védett hely a kutya számára, ahol nyáron kellően hűvös van és esőben, szélben, havazáskor kellően száraz marad.

Mindenképp kell kutyaház, de nem olyan, amelynek tulajdonképpen csak három oldala van, mert az egyik oldal a bejárati nyílás, hanem olyan ahol a hosszabb oldal egy része a bejárat és a zárt részbe behúzódhat ahol szél, csapadék nem éri. Az oldalak, az alja és a tető hézagmentesek legyenek. Az alja lábakon álljon, ne érintkezzen felülete végig a földdel, betonnal. A hozzáférés végett jó, ha nyitható a teteje. Fekhelynek alkalmas egy ócska pokróc többrét hajtva nem szükséges vastag vánkos. Hideg időre a belső felületekre szegelni, aggatni kell szőnyegeket, pokrócokat. Nekünk egyik kutyánk sem szerette, ha a bejárati nyílást bármivel akartuk védeni hideg ellen, még az átlátszó műanyagnál sem lehetett őket betessékelni, legfeljebb félig kint "lógva" feküdtek. Ha van kazánház, akkor célszerű annak oldalában kialakítani ólat, akár néhány lyukkal a kazánház falában, télen az nagyon kellemes tud lenni. A mérete olyan legyen, hogy éppen állva tudjon be-, kijárni és ne legyen túl nagy, mert azt pl. hidegben kevésbé tudja bemelegíteni. Ha az előzőekkel összeegyeztethető, akkor a bejárata az utcai kapu felé nézzen, mert igénylik a szemmel tartását, még aludni is ilyen irányban fekve szeretnek. Az is lehet, hogy más elhelyezésnél be sem mennek a kutyaházba.

Mindig is úgy volt, hogy a kutyánk csak a nagyon forró napokon és nagyon hideg éjszakákon jön be az előszobába, máskor nem is akarózik neki; ha jónak találja, azt ki is mutatja.

Ha folyamatosan kint van, akkor az időjáráshoz alkalmazkodik a szőrzete, míg ha sokat lenne bent, akkor ez nem megfelelően alakul és gond lehet pl. olyan téli napon, ha nincs senki otthon, aki beengedje a házba. Egyébként is, ha nem vagyunk otthon, akkor, és éjjel kell védenie az udvart, kertet, házat; ehhez pedig kint kell lennie. (Mint írtam, azért szélsőséges időkben bejön.)

Az is igaz, hogy hideget tűrő kutyáink voltak: német juhász, kanadai fehér juhász és most egy labrador retriever van (ez a fajta pl. északi jeges vizekből is kihozza a zsákmányt; a miénk is került már elő hókupac alól, miközben fedett, oldalt is védett tornácon van jó, bélelt kutyaháza). Az előbbi kettő különösen kemény kutya volt, de az általános vélekedéstől eltérően a labradorunk is igen harcias akár más állattal, akár idegenekkel szemben.

Azért is jó ha minél többet van kint, mert jobban birodalmának érzi az udvart, kertet és jobban védi is. Olyan szomszédainknál, ahol nincs, vagy átmenetileg nem volt kutya, már történtek betörések, lopások; mi ezekből az "élményekből", más kutyás házakkal együtt, kimaradtunk.

Higgye el, nagyon, talán túlságosan is szerettük, szeretjük a kutyánkat és óvjuk is; és ezzel együtt így csináljuk, mert a kutyák viselkedését is figyelembe véve így alakult ki és így jó.

2012. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy néz ki a dolog, hogy éjszaka kint alszanak, amikor dolgozunk kint vannak, amúgy bejöhetnek, ha kedvük tartja. Nyáron szeretnek bent a hűvösben, télen meg kint a hidegben. A meleget nehezen viselik.
2012. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ez függ az időjárástól is. Ha jó idő van kinn, akkor szívesen van az udvaron, ha rossz az idő, akkor meg inkább bent. Ugyancsak ettől függ az, hogy mikor elmegyünk itthonról, akkor hol marad. Ha jó az idő, akkor kinn, ha rossz, akkor benn. De persze ez függ attól is, hogy mennyi ideig vagyunk távol. Most épp itt horkol a szobaajtó előtt :D Mi általában 2szer járunk naponta sétálni, meg játszunk, tanulunk. Bent is elvan, általában pihen, KONG-ozni is szokott. Én úgy vettem észre, hogy szeret bent lenni, viszont nyáron egy párszor kinn aludt a teraszon, mivel bent túl meleg volt, kint meg kellemes volt a levegő. Egyébként ha olyanja van, akkor kikéreckedik, vagy éppen be. Szóval nem lesz gond, nyugi. Egyébként az, hogy hol szeret majd jobban lenni az függ attól is, hogy mennyire lesz lemozgatva, illetve, hogy mennyire fog kötődni hozzátok.
2012. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ideiglenes befogadó vagyok több kutyussal. Nálunk úgy működik, hogy ha itthon vagyok, akkor kint is, bent is, ahol épp kedvük tartja. Ha elmegyek itthonról, akkor időjárástól függetlenül bent vannak. Nagyon féltem őket a lopástól, mérgezéstől, így jobbnak látom, ha bent vannak, biztonságban.
2012. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem fél éves jelenleg a kutyám. Augusztusba hoztuk el, akkor éjjel kint volt, de napközben(mivel nem volt munkám) akkor ment ki és jött be, amikor akart. Most nappal kint van, elég kicsi a lakás, és napközben amúgy is jobban szeret kint lenni. De ősztől, hogy bejött a hideg éjszaka, bent alszik velünk. Így ősszel-télen éjszaka bent, de tavasztól, ha már az éjszakák is melegebbek, újra kint lesz. Amúgy gratulálok előre a kutyához, jó választás. Gyönyörűek. :)
2012. nov. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat !!:))
2012. nov. 13. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!