Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák mikor kezdenek el...

A kutyák mikor kezdenek el tüzelni? Olyankor vér is folyik?

Figyelt kérdés
Még soha sem volt szuka kutyánk, nem is tudom mire számítsak?!

2012. nov. 12. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tyű hát az én kutyám most tüzel.kitud ilyenkor idegelni..nagyon kaparja a bejárati ajtót..tele van karmolással,annyira nyüszít hogy a szomszéd már megkérdezte anyát h mi a baja a kutyának. (husky 3 éves) hibába fárasztom le meg elcsitítom nem fogja be..:))de ez van ha az ember kutyát vállal:)
2012. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia, nekem amikor szukám volt, és tüzelt akkor kis vércseppek voltak a betonon. de nem egyfolytában folyt, hanem csak néha csöpögött, meg amikor leült, akkor nyoma maradt.

Amúgy, ha ivartalanítassz, akkor ilyenekkel nem lesz gondod, ha meg nem, akkor ha nem akarsz kiskutyákat akkor gondosan zárt majd el a szukát(min21nap legjobb tudomásom szerint). De figyelj oda, mert az alom nagy felelősség.

2012. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd időben, és semmire :) Amúgy 9 hónapos kor körül kezdenek, és aztán fél évente; vagy van némi vér, vagy nincs, néha észre se lehet venni, hogy tüzel. De ha utánaolvasol a neten, sokmindent megtudhatsz erről, nem kell megvárni, amíg mi kikeressük és leírjuk.
2012. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél és 1 éves koruk között kezdenek tüzelni, a kistermetűek előbb, a nagyok kicsit később. Kb. az első egy hétben véreznek, de ez csak pár csepp. Mikor ennek az időszaknak vége, akkor kell rá nagyon vigyáznod. Az összes kan megbolondul, ha szukát éreznek a levegőben nincs előttük akadály. Nincs az a kerítés amin ne küszködnék át magukat. A szukák is kissé őrültebbé válnak. Ne vidd más kutyák közé, a séták legyenek viszonylag gyorsak ebben az időszakban, és ne hagyd kint egyedül. A tüzelési időszak egyébként átlagosan 21 nap, de ezt lehet hosszabb vagy rövidebb is. Ha szobakutya érdemes rá tüzelőbugyit tenned, így nem lesznek vérfoltok a lakásban. Persze ha nem teszel rá, az sem tragédia, nem lesz minden csupa vér, de néhány kis foltot biztos hagy, és a szőnyegen nem mutat túl jól. Ha udvaron van, nem is biztos hogy észreveszed mikor tüzel, ott nem olyan feltűnő az a pár csepp vér. Ha kinti, akkor is jobban tennéd ha behoznád ebben az időszakban.
2012. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, azt nem írtam, hogy fél évente tüzelnek.

Egyébként tényleg jobban tennéd ha ivartalaníttatnád. Nem lenne ezzel gondod, és ő sem érzi tőle rosszabbul magát.

2012. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Persze olvastam már, hogy véreznek, csak a könyv nem írja, hogy mégis mennyit. + a neten is árulnak mindenféle tüzelőbugyit (írják, hogy embereknek való tisztasági betétet is bele lehet rakni!), és már nem tudom mire gondoljak, tüzelőbugyi+betét egy kutyának :) inkább kihagynám.

2012. nov. 12. 20:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyesek azzal érvelnek az ivartalanítás ellen, hogy egy-két alom jótékonyan hathat a szuka lelkére. Ebben nem nagyon hiszek, és nem is igen szeretnék foglalkozni egy alom nevelésével, meg továbbadásával (sok öröm meg aranyosak, de cécó). Egyelőre egy kutyát neveljek normálisan, aztán majd 5-10 év múlva hátha megjön a kiskutyázós kedv :)
2012. nov. 12. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
ja öröm a köbön egy alom felnevelése :D éjjel nappal 3 óránként felkelni, a szuka olyan álmos, hogy csak pillog de felállni sincs kedve. Van olyan szukám aki konkrétan beleőszült, őt gyorsan ivartalaníttattam is mert hiába egy szép és jó vonalú szuka de olyan szinten megviselte az alom, hogy rossz volt nézni pedig egész jó anyuka volt.
2012. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy felelősen gondolkodsz. Az ivartalanítással neked is jobb lesz, meg a kutyádnak is. Így kéne gondolkodni minden kutyatartónak , aki nem tenyésztő, nem lennének ennyire tele a menhelyek és nem lenne ennyi gazdátlan kóbor állat.
2012. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvasgattam a tüzelésről a neten, épp úgy jártam, hogy ez most nálunk is aktuális. Találtam egy kutyust az utcán, néhány nap után elkezdett tüzelni. Már az első naptól kezdve azt vártam, hogy mikor lesz ennek már vége, és ivartalanítani lehessen. Már most második hete, hogy vérzik, a tüzelő bugyi reggelre elázik, két kutyával megyek sétálni, de három-néggyel jövök haza. Nem is értem,hogy némelyik ember hogy bírja ki ezt évente kétszer. És még csak most jön a java!
2012. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!