Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor most mi a helyzet a...

Akkor most mi a helyzet a bűzmiriggyel?

Figyelt kérdés
Mielőtt hazahoztam a kutyámat 1 éve, mindennek utánaolvastam és az is közte volt, hogy az egészséges kutyák bűzmirigye magától ürül, ha elég kemény a széklete. Aztán elkezdtük keresni azt az állatorvost, aki nekünk tökéletes. Közben megjártunk pár állatorvost és az első egyből nyomta a bűzmirigyét. A többiek szintén azt mondták, hogy magától ürül. Aztán megtaláltuk az állatorvosunkat és nem is került szóba a bűzmirigy eddig. Most elkezdett vakarózni és rágni a lábát, ráadásul nagyon büdi is volt a kutyám a fürdetések ellenére is. Az állatorvost ellenőrzött pár dolgot, de végül kinyomta a bűzmirigyét. Úgy tűnik megszűntek a tünetek, de azt mondta ő is, hogy ha meg akar telni a bűzmirigye, akkor meg fog telni akkor is, ha betont kakil. Nagyon megbízok ebben az orvosban, de összezavarodtam. Akkor most mi az igazság? Időnként ki kell nyomni a bűzmirigyet, vagy árt a kutyának, ha túl gyakran ürítjük?
2012. nov. 12. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az én dokim szerint a bűzmirigynek nincs köze a széklet keménységéhez. Az egyik kutyámnak 2 hetente kellett nyomni (én csináltam neki mert a doki megmutatta).

Kb 7 hónapja átálltam a BARF-ra, 1 hónap után már csak havonta egyszer kellett nyomni az elmúlt 2 hónapban egyszer sem

2012. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Amennyire én tudom, előfordul, hogy ha fejreállsz, akkor is gondok vannak a bűzmiriggyel. Néha nem úgy mennek a dolgok, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
2012. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

az volt nálatok a gond, hogy az első orvos minden tünet nélkül azonnal kinyomta. Anyóséknak 5 éve vettünk egy yorkshire terriert, akinek még az életben nem volt probléma a bűzmirigyével, és amikor kozmetikushoz vitték először, direkt szóltam nekik, hogy ne is engedjenek hozzányulni.

Egy egészséges kutyánál ürül magától, ezért is kell hetente legalább 1-szer csontot is adni neki.

2012. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Az enyémnek volt már 2x kinyomva, mert a füle is begyulladt tőle és legutóbb ennyes b.mrigy gyulája is volt, amellett, hogy előtte 3 héttel nyomta ki. 10 hónapos! De megjegyzem, mindig híg a széklete.
2012. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire a kistestűeknél fordul elő, hogy a bűzmirigy nem ürül magától. Az én 6 éves kutyámnak 3 havonta nyomja ki az állatorvos.

Ez sajnos alkati dolog. Ha nem úgy helyezkednek el a bűzmirigyek, hogy a kakival együtt ürüljön, akkor nem tudsz mit tenni. Az enyém száraztápot eszik nagyrészt, és néha kap lapockacsontot. Semmit nem segít.

2012. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ez a vakarózás nálunk visszatérő probléma, de most megint elkezdett vakarózni.:/ Első alkalommal is azért nyomta a doki elvileg és akkor azt mondta, hogy már kicsit be is volt gyulladva neki, pedig csak 4 hónapos volt. Azóta nem engedtem én sem az orvosoknak sem és kozmetikusnak sem, hogy hozzányúljanak. Gyakran kap csontot is, mégis azt mondta most a doki, hogy most is volt benne bőven...


Egyébként azt mondják, hogy lehet, hogy csirke allergiája van, de sosem vizsgálták ez ügyben. Ez az egy nem szimpi a mostani orvosnál sem, hogy most is azt mondta, hogy ha továbbra is vakarózik, akkor allergia injekciót kell kapnia. Nem megy ki a fejemből, hogy nem kellene előtte megbizonyosodni róla, hogy valóban allergiáról van-e szó? Vagy erre nincs vizsgálat? Nehéz lenne elhinni. Ráadásul ilyenkor nem kellene, hogy legalább piros legyen a bőre, vagy kihulljon a szőre néhány helyen? Vagy ha nem bolhás és nem is a bűzmirigy, akkor csak allergia miatt vakarózhat?:S

2012. nov. 12. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
az injekció is vizsgálat. Nálunk is úgy volt, hogy a doki beadta és mondta, hogy ha elmúlik akkor jöhet az allergia teszt ha nem múlik el akkor nem allergia. Injekció után már másnap nem vakaródzott így egyértelmű volt, a teszt után meg már tudtuk azt is, hogy mire. Csórikám a házipor atkára allergiás így ki lett tiltva a lakásból pedig előtte benti kutya volt... :( de legalább nem vakarja véresre magát és nem rágja már le a szőrét
2012. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is logikus!:) Akkor meglátjuk mi lesz. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 12. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!