Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassuk? Mi legyen vele?

Elaltassuk? Mi legyen vele?

Figyelt kérdés

Keverék kutyámat elütötte egy autó,nem tudom pontosan hány éves,úgy fogadtam be egy éve.

Hátsó két lába lebénult,amit még kutyakocsival meg lehetne oldani.De pelenkázni is kell,én viszont rengeteget dolgozom és egy sérülten sajnos sokkal több időt kellene vele lennem,de sajnos ez nem megoldahtó.A munkám nélkül nem tudok sajnos megélni,szabit sem szeretnék kivenni,mert félek,hogy esetleges kirúg a főnököm.Volt már rá példa sajnos,azóta mindenki retteg.

Nincs olyan ember,aki örökbe fogadná így.Facebook,állatmentők sem jártak sikerrel.

Elaltassam? Van más megoldás?


2012. nov. 12. 21:22
 1/9 A kérdező kommentje:
* minkét hátsó lába lebénult.Ill. a munkatársamat rúgták ki,akinek családtagját kellett ápolni.Nem engem...
2012. nov. 12. 21:24
 2/9 A kérdező kommentje:
És elnézést a hibákért!
2012. nov. 12. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha altatás mellett döntesz, tudnod kell, hogy többféle altatással dolgoznak. Van légzésbénítás, amit betiltottak, de ahogy hallom itt a gyakorin, még mindig van aki alkalmazza. Épp most írta meg nekem valaki, hogy hallott olyat, hogy elkábították a kutyát, majd jött az idegméreg és a kutya sírt, rángatózott, maga alá piszkított. Így halt meg az én kutyám is, így ölték meg. Sokkal jobban szenvedett, mint a ráktól amiben haldoklott. Annyi különbséggel, hogy a méreg beadása előtt őt el se kábította az orvos, én meg nem voltam felkészülve rá, hogy szenvedni fog. Azt hittem elalszik.


Én azt javasolnám neked: adj időt magadnak és a kutyának. Nézd meg, mennyire tudtok hozzászokni ehhez az új, pelenkázós élethelyzethez. Esély van esetleg a javulásra?

Ne dönts elhamarkodottan. Ha azt látod, hogy a kutya nem tud többé örülni az életnek, akkor talán jó döntés az altatás. De azt gondolom, idő kell ahhoz hogy ez kiderüljön. Adni kell mindkettőtöknek időt a lelki és testi regenerálódásra.

2012. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Altasd el, ez a leghumánusabb megoldás. nem kell mindenáron, mindig életben tartani kutyát, főleg nem ilyen állapotban.
2012. nov. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne altasd el ... Képes lennél megölni csak azért, mert nem találtál neki rövid időn belül gazdát? NE öld meg, keress tovább, adj még neki egy kis időt. Főleg, ha látod rajta, hogy szeretne élni.
2012. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

mindkettőtök ,érdekében igen.és ahogy látom ,te már el is döntötted.ne várj vele. tedd meg,gyászold meg ,és lépj tovább.( én ezt tenném)

sok erőt kívánok hozzá.

2012. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Végső döntést meghoztam:elaltatom holnap.

....

2012. nov. 13. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom elkéstem az előbbi 2 képpel:(

Sajnálom nagyon. Azért begépeltem néhány sort a könyvből:



David Alderton : Idős kutya a családban


Ebből a könyvből szkenneltem be a 2 képet. Azt írja, hogy a hátsó végtagokra teljesen lebénult kutyák számára fejlesztették ki ezt a kerekesszéket, hogy továbbra is mozoghassanak. Ennek segítségével megelőzhető, hogy a kutya többi izma ne sorvadjon el. „Az új helyzethez meglepően hamar hozzászoknak az állatok, és szemmel láthatóan cseppet sem zavarja őket az újfajta mozgás. Eleinte sík terepen kell hozzászoktatni a kutyát a hevederhez, hogy ne erőltesse meg magát.”


Saját gondolatom: ha a kutya kint van, feltételezem hogy nem kell pelenkázni. Biztonságos terepen, ha már eléggé megszokta, lehet hogy nap közben simán kint lehet hagyni őt az udvaron, bár nem tudom, mennyire borulhat fel. Igaz, ez bent is előfordulhat. Ha meg odakint lehet, és nem kell arra az időre pelenkázni, máris sokkal könnyebb lesz a gazdának is. Mondjuk tény, hogy hideg télben akár meg is fagyhat, ha felborul és nem tud védett helyre vonulni. De azért ezeket az igazán hideg hónapokat biztosan át lehet vészelni odabent is, és az év nagy részében nincs nagy veszély, ha a kutya nap közben kint van. Tapasztalatból szerencsére nem tudok beszélni a témáról.

2012. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!