Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorának kéne lennie és...

Mekkorának kéne lennie és meddig nő egy husky?

Figyelt kérdés

Egyik haverom most vett egy husky-t 5 hónapos szuka, tenyésztőtől vette, de ne kérdezzétek, hogy melyiktől, mert azért ennyire nem tudom.

Nagyon szép kutya,az tény, de nekem kicsinek tűnik.

kb nekem térdig ér(160 vagyok) és 15 kiló.(ezt azért tudom, mert együtt mértük meg.)

Én azt hallottam, hogy a kutyák kb fél éves korukra elérik a végső magasságukat, és már csak tstesednek utánna.

Ez alapján nekem gyanús, hogy lehet,hogy nem is fajtatiszta a kutya, mert amikor én láttam flnőtt huskyt az jelentősen nagyobb volt.

Az is lehet, hogy csak én vagyok tudatlan a kutyákkal, (eddig csak felnőtt kutyáim voltak)

De ha gyanús, hogy valaki behúzta, akkor úgy szivem szerint szólnék neki.

Szerintetek ezek a méretek egy 5 hónapos huskynál megfelelőek, vagy csak én vagyok buta?

Légyszives ne szidjatok a tudatlanságom miatt.


2012. nov. 12. 21:27
 1/10 A kérdező kommentje:
látom itt senki se nagyon tudja, hogy mekkora egy husky, vagy csak nem akar senki válaszolni:(
2012. nov. 12. 23:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában egy kutya 1 éves koráig nő
2012. nov. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A husky súlyának alsó határa 14 kg, úgyhogy nem kell parázni.
2012. nov. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor, még lehet kétszer ekkora is? mert ha egy éves kráig nő, és még ccsak 15 kg, akkor eléggé esélyes nem?
2012. nov. 13. 09:21
 5/10 sippara ***** válasza:
Az alsó súlyhatár 14 kg ahogy már írták, nekem kanom van, náluk 54-57 centi a "normális" marmagasság, az enyém nyolc hónaposan 50 cm volt, most (egy évesen) 54 cm körül lehet és szerintem marmagasságra már nem nagyon fog nőni, maximum testesedik (de hogy hova, az rejtély, mert már így is 17-18 kg). Nem kell betojni, egy-másfél éves korára csak-csak meglesz a standard méret :)
2012. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két szuka huskym van, egy felnőtt aki lassan 5 éves(szürke) és egy fiatal 6 hónapos(fekete).

Linkelek képet, hogy ők kb. mekkorák egymáshoz képest.

[link]

[link]

[link]

Amint látod, marmagasságra már nem sok különbség van a fiatal meg a felnőtt között, inkább még testesednie kell, meg a hossza rövidebb valamennyivel mint a nagynak. Bár ennek ellenére valamiért én is kicsinek érzem az enyémet.xD Ő pont ma 6 hónapos és ma csináltam a képeket is. Szerintetek az ő mérete rendben van?

Itt egy külön kép is:

[link]

2012. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szépek a kutyáid nagyon. Mondjuk hozzájuk mérten így vizuálisan nem tudom elképzelni haver kutyáját, de akkor az előző hozzászólások alapjából is, nincs vele gond.

Amúgy,megkérdeztem, hogy mérte-e mekkora a kutya, és mondta, hogy magasságra 52 cm, súlyra 15, de erre én is emlékeztem.

de ezek szerint nem vágták át.

De amúgy, gondolkodtam, lehet, hogy amit én láttam nem husky volt, hanem malamut, és összekevertem:S

2012. nov. 18. 19:39
 8/10 anonim válasza:
Nekem is szuka husky-m van. A mérete függ attól is, hogy hányadiknak született. Általában az alomban az a legkisebb, amelyik utoljára született. NE támadjatok le xD ezt a tenyésztő mondta nekem :D Amúgy az enyém sem a legtermetesebb. Majdnem 2 éves és 16-17 kiló. Térdemig érhet kb. És azt is hallottam, hogy van olyan kutya, amelyik kiskorában gyorsan nő, aztán egyre lassabban, szóval az is lehet, hogy csak 3 éves korára éri el egy felnőtt husky méreteit . És van olyan kutya, amely kiskorától fogva lassan nő. Azok általában korábban elérik a felnőtt méretet.
2012. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 upro válasza:

Szerintetek ez a Husky meretre rendben van ?

[link]

2018. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 My János 1926 ***** válasza:
szerintem igen
2019. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!