Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hússal etetés. Hogyan?

Hússal etetés. Hogyan?

Figyelt kérdés
Találtam marhahúst. Kb szín hús egy bajom van vele. Nagyon meg van főzve.. Ez mennyiben probléma? Keressek nyersen inkább vagy nem olyan nagy baj ha szét van főzve?

2012. nov. 12. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
megenni megeheti de igazából az enzimek amik miatt nyersen etetünk húst már lebomlottak benne...
2012. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

" Röviden: x számú enzimmel születünk. Minden szervünk működéséhez szükség van enzimekre, de mivel szinte csak főtt ételt eszünk, ezért az emésztőrendszerünk szinte az összes enzimet elhasználja, többi szervünknek nem jut, ezért mennek tönkre.

Végeztek egy kísérletet patkányokon. Egyik csapatot főtt, másikat nyers ételekkel etették. A nyerset evők 3 évig éltek, a főttet evők is, de ők MEGETTÉK a székletüket is. Megvizsgálták miért, azért, mert a székletük még tartalmazott nyomokban enzimeket. Valószínűleg ez lehet az oka a kutyák c@revésének is! Illetve ezért egészségesebbek a BARF-os kutyák!

"HOWELL: Az egyik csoport patkánynak főtt ételt adtam, a másiknak pedig nyers táplálékot, és hagytam, hogy mindegyik élje le az életét. Arra voltam kíváncsi, hogy melyik csoport él tovább. Az első csoport nyers húsból, nyers zöldségekből és nyers gabonából álló keveréket kapott, a második pedig ugyanezt, csak vízben megfőzve, így nem jutott hozzá az enzimekhez. A patkányok körülbelül három évig éltek. Ahogy a kísérlet a végéhez közeledett, több meglepő eredményre is jutottam. Kiderült például, hogy a két csoport élettartama nem különbözött jelentősen. Később rájöttem ennek okára. Az derült ki, hogy a főtt táplálékon élő patkányok egy váratlan forrásból jutottak enzimekhez: tulajdon ürüléküket ették meg, amelyben benne voltak a testük által kiválasztott enzimek. Minden ürülék – az emberé is – tartalmaz a test által már felhasznált enzimeket."

"Az ember nyálmirigyei annyi enzimet termelnek, amennyit egyetlen természetes táplálékon élő vadállaté sem. Tulajdonképpen, vannak olyan állatok, amelyek nyálában egyáltalán nincs is enzim. A tehén és a birka bőségesen termel tökéletesen enzimmentes nyálat. A kutyák nyálában sincs enzim, ha nyers étrenden élnek. Ám ha főtt, keményítőben dús tápon kezdjük el őket tartani, nyálmirigyeik 10 napon belül elkezdenek keményítőt emésztő enzimeket termelni. Még több bizonyíték van arra, hogy a nyálban lévő enzimek patologikus, s nem normális állapotra utalnak. Kezdjük azzal, hogy a nyál enzimjei nem tudják megemészteni a nyers keményítőt. Ezt kimutattam laboratóriumi körülmények között. A nyálban lévő enzimek csak a főtt keményítőt támadják meg. Láthatjuk, hogy a test korlátozott enzimtermelő kapacitásának egy részét csak akkor irányítja a nyálba, ha muszáj."

2012. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ahm nagyjából értem. Akkor megpróbálom ennek a nyers változatát megszerezni.. Hátha van.

Milyen rendszerességgel ajánlott a nyers hús? vagy ha már azt kap akkor kapjon mindig azt ?

2012. nov. 13. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!