Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágta szét a cipőm a 3...

Miért rágta szét a cipőm a 3 hónapos kölyköm? Gyakorlom a falkavezérséget, nevelem.3 napja van nálam, a harmadik éjszakán szétszedte.

Figyelt kérdés

Pedig 21:20-23:40 közt sétáltam vele és játszottam,alig bírt hazajönni azonnal lefeküdt.Kivittem pisilni 4kor is hajnalban.Erre 7:30ra szétszedte

Hol és mit rontottam el ? :(


2012. nov. 13. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt a falkavezérséget kezdjük túlzásba vinni.. 1 három hónapos KÖLYÖK-ről beszélünk. Egy 2-3 éves gyereknek se nagyon lehet túl szigorú határokat szabni.


Egy kölyök ha unatkozik lefoglalja magát. Lehet nő a foga és rághatnékja van. Sok minden lehet. Én amúgy úgy csináltam hogy ha már bent van a lakásban akkor a szobámba vannak ott nem szednek szét semmit, mert jobban oda tudsz rá figyelni. Azért egy rágcsálás hanggal jár :)


3hónapos kölyöknek ne állíts még olyan nagyon szigorú szabályokat Várj vele 5-6hónapos koráig. És ne várd el tőle hogy ő legyen a minta példány és ne tegyen tönkre semmit. Egy kölyök kutya ezzel jár.

2012. nov. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kölyökkutyák már csak ilyenek. Megesznek minden ehető és nem ehető dolgot. Egy idő után megtanulják mit lehet (ill. mit enged a gazdi) és mit nem. Mi elraktunk minden féltett dolgunkat, és a neki való játékokat raktuk le. Azzal el volt, nem is rágott meg semmi fontosat.
2012. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök kutya, 1órát fent van 1 órát alszik. nem tudod úgy lefárasztani h ne keljen fel éjszaka és ha unatkozik bizony h rág.

Én ezt úgy kerültem el, h mindent elraktam előle és nagyon nagyon sok játékot vettem és csináltam neki! Ezt úgy értsd h minden amit elért volna felraktam magasabbra valamint kb. 5 labdát, 5 csipogós játékot vagy 5 kötelet vettem valamint préselt marhabőrcsontot is raktam le neki. így mindíg talált valamit amit rághatott és nem tett kárt az értékeimbe!:D

2012. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tudni kell a kutyákról hogy ha már tudják hogy mit lehet és mit nem akkor is szívesen sántikálnak rosszban amíg kölykök. Én a játékokat annyira nem is erőltetném(a csipogóssal az a baj hogy hangos a többit meg általában szét szedik) Malacfület orrot és egyén ilyen rágókákat ajánlanék, nekem volt hogy a kicsi elkezdte rágni a malacfület elfáradt elaludt rajta és mikor fel kelt egyből folytatta :D
2012. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy 3 hónapos kutya 3 nap alatt megtanulja, mit szabad, és mit nem?

A falkavezérséget meg pláne nem tudod felállítani 3 nap alatt, amúgy sincs sok köze a rágcsáláshoz.

El kell tenni előle mindent, ami nem neki való.

Sőt, másfél méter magasra legalább, pl. gyógyszer, csoki, mérgező növények.

A rágásról nem fog leszokni magától, a fogváltás is majd most jön, ilyenkor a legmegátalkodottabbak, olyat is megrágnak, amiről nem is gondolnád.

Adj egy kis türelmi és tanuló időt a kutyusnak, meg magadnak is, csak úgy fogod benne örömödet lelni, különben nyűg lesz Neked, a kutyának meg szenvedés a veled való élet.

2012. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit. A kutya még túl fiatal. Egyetlen dolog amit tehetsz, hogy nem hagysz olyan dolgokat neki kézügyben Szájügyben :) )amit nem szeretnél, hogy szétrágjon. 3 nap alatt pedig nem is tanulhatta még meg akár ha rajta is kaptad egy párszor és leszidtad. Hagyjál kint a közelében egy rossz cipőt és ahányszor rágni akarja szolj rá, hogy nem szabad és fenyitsd, de semmiképp ne üsd meg. Az enyém elég hamar elhagyta a cipőrágási szokását, de türelmes nevelésre van szükség, egyből nem megy. A kiskutyák sokat rágnak, ezért kell biztositani nekik valamit amit rághatnak.
2012. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem rontottál el, ez egy kölyök, megrág dolgokat. Amit nem szeretnél a szájában látni, azt zárd el. Ha sok ilyen dolog van, akkor meg a kutyát zárd el, vegyél szobakennelt, aludni abban is pont ugyanúgy lehet, mint mellette a szőnyegen.
2012. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És akkor még engem néznek hülyének amikor boxban altatom a kölyökkutyámat.... :o))) (Nekem soha nem szedett szét semmit... :o))
2012. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én 7 hónapos bernáthegyim most rágta szét a ngy kuka fogóját.Kölyök.Nem örülök neki, de mikor meglátom mellette elnevetem magam.Szétrágott 4 cipőmet, meg mindent eldug széthord ami csak éppen eszébe jut.De én ezért szeretem.Mikor haza megyek a melóból meglátom hogy már megint széthordott mindent nem örülök neki, de mikor meglátom jön bújni, ez az egész méreg köddé válik és nevetve hordom vissza a dolgokat.Nagyon sokat foglalkozom vele, kutyaiskolába jár, rendszeresen sétáltatjuk, de ő kölyök (gyerek), várom hogy mit fog még kitalálni!:-D
2012. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek pár napja egy egész zsák szeméttel diszitették ki az óriási udvarunkat,pedig előtte nap vesztünk össze,m már akkor is vitték volna,csak az volt a szerencse,h hazaértem,tovább nem is bántották,aznap :) Másnap mikor megláttam égnek állt a hajam,mig ott voltam nem is bántották,(5 hónaposak és borzasztó huncutok)viszont elmentem dolgozni és hát piszkálta a fantáziájukat,h mi is lehet az,miért nem szabad:) Nem tudok rájuk haragudni,mikor látom,h olyan örömmel várnak haza minden nap. Az én hibám volt,h nem zártam jól el tőlük,ők cs kiváncsiak voltak.
2012. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!