Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogról vélemények?

Francia bulldogról vélemények?

Figyelt kérdés

Tudom, vagy ezer ilyen kérdés van, hogy "Írjatok már véleményeket erről a fajtáról!", de nem a szokásos 'kutyát készülök venni' dologról van szó.

Az a helyzet, hogy van egy albérlőjelöltünk, aki ilyen kutyát szándékozna hozni a lakásba. Mennyire van el ez a fajta a panelban, mennyire zavarja a szomszédokat, milyenek az általános tulajdonságai (gondolok itt pl arra, hogy mennyire eleven, mennyire "rombolja" a lakást - mivel egy bútorozott lakásról van szó)? Elsősorban olyanok válaszát várom, akiknek van ilyen fajta kutyájuk, illetve ismerősei között van francia bulldog tulajdonos.



2012. nov. 13. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a legtöbb ember így gondolkodik ahogy te. A kutyát a fajtája nem 100%ban határozza meg csak mondjuk 10%ban vagy injább 5:D

Attól függ hogy hogy lett nevelve ez a kutya. Nekem két nagy amerikaibuldogom van lakában és semmit nem tesznek tönkre ha bent vannak még csak nem is játszanak. De ismerek olyan yorkit aki meg szét rág mindent, mert nincs levezetve az energiája.

2012. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a legtöbb ember nem így gondolkodik, mint én, de mindegy... Sokan, akik kiadják albérletbe a lakást, azoknak feláll a szőr a hátán, ha meghallják a "kutya" szót. Nálunk nem jelent kizáró okot a kutya, sőt egyéb állat sem, pusztán tájékozódni kívánunk e téren.
2012. nov. 13. 10:40
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
A FB. alapjáraton egy lusta kutya. Rengeteget alszik, tipikus benti eb. Ha a gazdája jól nevelte és már túl van a kamasz koron, akkor szerintem semmi gond nem lesz vele. Nem is egy ugatós típus, a szomszédok... nos az ő véleményük sokszor nem mérvadó, mivel vannak akik elvből utálják a kutyákat és a kutyásokat, így mindent megtesznek, hogy megkeserítsék az életüket. Ha ilyenek a szomszédaid ne az albérlődön verd le (: sok szerencsét!
2012. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Méretét tekintve teljesen jól tartható lakásban. Az, hogy eleven-e vagy lusta, az ugyanúgy egyéni, mint az embereknél.

Az enyém pl. iszonyat lusta, egész nap a kanapén hever és horkol. A szomszédokat egyáltalán nem zavarja, max. az eget rengető horkolása hallatszik át. Ha a bútorokat félted - ami jogos -, akkor kösd meg úgy a szerződést velük, hogy amíg ott laknak, addig minden keletkezett kárért ők a felelősek, kötelesek megtéríteni azt. És ha a kutya kiszakítja a bőrkanapé oldalát, akkor az ügy meg van oldva (de nem lesz ilyen.) :)

2012. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem sok vizet zavar a szomszéd ebből a szempontból... Ha nem túl ugatós a kutya (mint pl egy yorkie van az emeletünkön: az "ő" lakásuk mellett nem lehet olyan halkan elmenni, hogy ne ugatna), akkor nem lesz vele baja.
2012. nov. 13. 10:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Félre értettél nem bántani akartalak. Csak emberek itt is úgy tudnak feltenni kérdéseket hogy Az xy fajta kutyánál ez meg ez van. Közben meg köze nincs a kérdésnek a kutya fajtájához. Ilyen szempontból amit te kérdeztél annyi van talán hogy a francia bulldog nyugisabb mint az átlag kutyák(de előfordul náluk is pörgő forgó ördögfióka)

Nah szóval egy szó mint száz arra akartam kilukadni hogy az a kutya tartható lakásban akivel foglalkoznak. Ha 3szor leviszik sétálni alkalmanként legalább fél órár de egyszer legalább 1 órát akkor valószínű hogy nem lesz baj vele a lakásban. Ha ez meg van akkor valószinű hogy nem rombolja a lakást de kutyától függően még így is meglehet.. Kérdezz rá a gazdánál hogy mennyit foglalkozik vele. Mióta van meg neki stb

2012. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése, nem fajtáé, szóval nem lehet előre megjósolni, jó lesz-e. Olyan szempontból biztos ideális, hogy a francia bulldog anatómiailag nem alkalmas idegesítő visító ugatásra, úgyhogy a szomszédokat nem fogja zavarni, legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amelyiknek ez ment volna :) Meg úgy általában nem idegbeteg típusok, szóval statisztikailag albérletbiztosnak mondanám, ami ugye nem garancia annak az egyednek a viselkedésére, de ha már mindenképp akarsz valami támpontot, akkor sokkal inkább francia bulldog, mint yorkie vagy bármi más kicsi hiperaktív visítós izé elkényeztetésre hajlamos gazdákkal. Az ilyen csupa izom kutyák gazdái jó eséllyel vannak elég vagányak ahhoz, hogy helyretegyék, de ha meg mégis gond van, lehet küldeni őket szakemberhez, ha fontos nekik az albérlet, elmennek és megoldják a problémákat.
2012. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Valóban nem a kutyákkal szokott lenni a probléma, hanem az olyan gazdákkal akik nem megfelelően nevelik a kutyájukat.

Vagyis azt HISZIK, hogy jól nevelik holott nem.

Példa erre: Az egyik bérlőm a belvárosból jött Szentendrére, hogy kertes házban legyen a kutyájával, mert, hogy az milyen jó.

A kutya puli keverék volt. A lány mindent szépen elrendezett hétvégén, majd úgy gondolta elmegy dolgozni 12 órát és a kutyát a kertben hagyta.

Mondtam neki ebből gond lesz, inkább hagyja nyitva kissé a bejárati ajtót, hogy a kutya be tudjon menni a lakásba, ne érezze magát kizárva legalábbis addig míg be nem lakja a területet.

A lánynak ez nem felelt meg. Az ajtót bezárta a kutyát kint hagyta. A kutya 12 órán keresztül végig ugatott.

Ugyanúgy másnap is,mire a szomszédok már feljelentéssel is fenyegetőztek.

Végül a csajszi belátta, hogy mégis jobb ha az ajtó nyitva marad és a kutyája szabadon ki-be sétálhat.

Még azt is felajánlottam neki, hogy szereljen fel egy kutya bejárót és akkor az ajtót nyugodtan bezárhatja.

A lényeg az, hogy nem kell a kutyáktól tartani azokkal nincs baj, csak a gazdának kell felismerni azt, hogy egy idegen helyre való költözéssel a kutyából milyen stresszhelyzetet vált ki, és már előre ki kell gondolnia a megoldást.

2012. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia nekünk bulldogunk van most 9 hónapos a lakást nem igazán teszi tönkre fogvaltaskor volt az h mindent megragott azóta semmit de jól le van mozgatva mert a miénk nem lusta
2012. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem az a legegyszerűbb, ha minden hónapban kérsz plusz 10.000FT letétet a kutyáért. Ha kiköltözésnél minden ok, visszakapják a teljes összeget, ha javítani, cserélni kell, akkor megtartod.
2012. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!