Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vs. Hám?

Nyakörv vs. Hám?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? A hámnak kb. semmi értelmét nem látom, de a butáknak biztos jó megvenni 3x annyiért, mint egy nyakörvet. Biznisz!

2012. nov. 13. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen. Van olyan kutya akinek baj van a torkával anak hám kell( nagyon kevés ilyen van.) Általában tényleg hülyeség sok ember csak arra használja hogy fel tudja venni a kutyát anélkül hogy lehajolna.


Hámot szoktunk használni övhez is. Biciglis és kutyával futó sportokhoz se árt.

2012. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah és egy kutyás súlyhúzó versenyt se nagyon lehetne nyakörvvel lebonyolítani :D
2012. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

aktív kutyásoknál megfér mind a kettő.

vannak sportok, amelyeknél a hám elengedhetetlen, illetve a kiképzésnek is vannak fázisai, amikor nyakörvet kell használni.


a kérdés felvetését nem értem, hisz nyilvánvalóan szilárd véleményt alkottál már.

2012. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Hám csak az olyan kutyáknak szükséges amelyek torok vagy szemproblémás, másképp csak bizonyos sportokhoz kell a kutyára tenni és a munkakutyáknak amikor szükséges. Másképp csak arra való, hogy a kutya sétáltassa a gazdit és általában a kiskutyások raknak a kutyájukra. Ha egy nagytestü kutyájuk volna, ne busulj akkor tudnák a hám igazi jelentését.
2012. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyes sportoktól és kivételektől eltekintve nem használnám a hámot, vagy csak akkor, ha már a kutyám rendesen képzett. Rendesen kutyát képezni nyakörvvel lehet.
2012. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

mindkettőnek megvan a maga haszna. de ha általános használatra kell és a kutya is általános felépítésű, nincs baja a légzésének akkor egy nyakörv az ideális.

amennyiben futni, biciklizni, súlyhúzatni stbstb szeretnél a kutyával akkor a hám hasznosabb.

de általános sétára a nyakörv a jobb választás.

2012. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha mezőre viszem ki, vagy erdőbe, akkor mindig rakok rá hámot (power hám), így messziről is látszik, hogy nem kóbor. Igaz sosem megy el tőlem messzire, de így nyugodtabb vagyok, ha rajta van.
2012. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
44%

NYAKÖRV!!!

Hámmal nagyon nehéz egy testesebb kutyát nevelni, irányítani, stb...

A sok agresszív kis és nagytestű kutya gazdáját, akik hámmal sétáltatnak, szívem szerint megbüntetném!!!

..."kedvenc" sztori: hám+láncpóráz kutyákkal agresszív amstaff kan idősebb pasival kontra hám+flexi nagydarab keverék kan törékeny-gyenge nőcivel..mindkét kutya kinyírna minden más kant. Duna-part, viszonylag széles sétány, jobbra erdő, balra lejjebb füves-fás parti rész. Faszi az amstaffal lehúzódik a füves-fás parti részre, lába közé véve a kutyát :D Nőci próbálja flexin irányítgatni a nagy kutyát, de nem sikerül, kutya vonszolja, a barom nőci meg hagyja ezt...közben az amstaff is vonszolja a faszit...a két kutyát kb. 1-2 méterre sikerült megállítani egymástól, mindkettő őrjöngött...végül sikerült őket elrángatni...mázli, hogy kutya nélkül voltam...


30 kg-os roti-nj keverék kutyámon nagyon sokszor van hám.

Városi sétán julius k9-es hám, mert tömegközin hasznos, hogy annál fogva tudom a kutyát ide-oda pakolni, hogy ne legyen útban. Utcán a pórázkötelezettség miatt szoktam, hogy a kis pórázt a hámra csatolom, pont nem pisili le, nem lóg le túlságosan. Azzal mehet amerre akar, ha szitu van, lábhoz hívom.

Ha flexin sétáltatom, akkor is hámra kapcsolom, mert így nem tekeri be a lábait, nem pisili le, nem csúszik le a nyaka alsó részére, nem zavarja, mivel a teste legmagasabb pontjára van rögzítve. De ezt csak azoknak ajánlom, akiknek a kutyája TÉNYLEG JÓL NEVELT, tehát szinte póráz sem kellene rá! Én sem húzom-rángatom, hanem szóval irányítom a flexin is.

Ha a kutya kihúzza a 8 métert és nem várja, hogy lazuljon a póráz, akkor megállok...nem vontathat oda bármihez! Ilyenkor hátranéz és megáll, majd visszajön felém.


Illetve sötétben a duna parti sétákhoz is rajta van egy biztonsági öves hám, amire bringalámpát erősítek, így látható, merre jár...


Nyáron tóban úszáskor is rajta van, szokott húzni labda után a vízben :D

Télen szánhúzáskor

Bringázáskor


Sok szituban jó a hám, de van egy FELTÉTELE: JÓL NEVELT, TELJESEN ENGEDELMES KUTYA!!!

2012. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nyakörv !!!!!!!!
2013. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igaz hogy az iskolák azok a nyakörvet létesítik előnyben.

De én jobban szeretem a hámot.

1 éves boxerem van és utáltam mindig "rángatni" de gyorsan megtanulta hogy mikor kell figyelni. Második hete hogy már hámmal járunk suliba eleinte még ellenezte az oktató de aztán rájött hogy tényleg "felesleges" neki

2023. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!