Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív német-juhász?

Agresszív német-juhász?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban van egy német-juhász, akivel kölyökkora óta semmit nem foglalkoztak, nem nevelték, nem játszottak vele, nem tanították, nem sétáltatták, nem futtatták, és ez most is így van. Szerintem ezért lett hihetetlen agresszív, a 180 cm magas kerítésen majd' átugrik és támad mindenkit. Ami engem zavar évek óta, az az, hogy egész nap, egész éjjel ugat, csahol, sír, tutul. Nyáron nem lehet nyitott ablaknál aludni, de csukott ablaknál is csak füldugóval tudok. Én nagyon szeretem a kutyákat, és sajnálom is szegényt, de ettől lassan megőrülök. Mit tegyek?

2012. nov. 13. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban, bizonyíthatóan folyamatosan hangoskodik a kutya, akkor kerdeményezhetsz birtokvédelmi eljárást a szomszédod ellen. Mást nem nagyon tehetsz.
2012. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Hú szegény kutya! Ez tuti amiatt van, hogy baromira unatkozik! Nekem is németjuhászom van és soha nem ugat, csak ha csengetnek. Ennyit arról, hogy jaj de jó a kutyának a kertben és milyen rossz lakásban. Az enyém ezekszerint sokkal boldogabb, mint az a szerencsétlen kerti kutya...
2012. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
Birtokvédelem, vagy feljelentés állatkínzásért (bár ez is függ attól, láncon van-e, hányszor etetik, van-e vize, stb, tessék megnézni a hatályos állatvédelmi törvényt), esetleg fajtamentők.
2012. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit megtehetsz, hogy feljelented a szomszédodat. Elmondod, hogy a kutyája miatt az utcára sem mertek kimenni. Aztán szépen elmeséled miket csinál. Többet nem tehetsz, törődjél bele. Nem menthetsz meg minden kutyát!
2012. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt, mint mondtam, sajnálom szerencsétlen állatot, ettől függetlenül baromira idegesítő sokszor egész nap ezt hallgatni és füldugóval aludni. Másrészt felháborító, hogy a bottal sétáló idős bácsi, vagy a babakocsit toló anyuka halálra rémül, mert a kutya majd' kiugrik a kerítésen és támad(na).

De ez nem az én dolgom, addig, amíg nem engem, vagy valamelyik családtagomat próbálja megtámadni.

Ha feljelentem, vagy valaki feljelenti, akkor megint szegény állat szívja meg. Szigorúbb szabályokhoz kéne kötni az állattartás feltételeit! Minek az ilyennek kutya?

2012. nov. 13. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Szomszéddal beszéltél már erről? Azzal kéne kezdeni és csak utána feljelenteni. Az hogy megijed valaki tőle, még semmit nem jelent, nem jelentheted fel a szomszédod mert megugatja a kutyája a járókelőket (még kör be is röhögnének ilyen indok miatt szerintem). Ha ki is tud menni az utcára az már más téma, de nem írtad hogy ilyen gond is lenne.
2012. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!