Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a flexi kiengedhető...

Vélemények a flexi kiengedhető pórázokról?

Figyelt kérdés

Pesten lakom és egy rottweilerhez kéne, de nem tudok dönteni: flexi kiengedhető póráz, vagy hagyományos?


Városba a rövidebb és megbízhatóbbat mondták sokan, merthogy ugye kocsik, átkelőhelyek, többi kutya, emberek, biciklisek, stb. Meg futáshoz is jobb, ha futnék a kutyával.


Szakadt már el flexi kiengedhető pórázotok? Melyiket ajánljátok inkább városba nagytestű kutyához?


[link]


[link]


[link]



2012. nov. 13. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Én sétáltattam már rotit flexivel, szerintem ha szépen megy, nem rángat, akkor nem lesz baj. Figyelj, hogy 40-50 kg-ra vegyél, amekkora a kutyus is. Én sétákra hagyományossal mentem mindig, de biciklizni, úszni flexivel.

16/L

2012. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Én a flexit ahogy van betiltanám. Semmire nem jó, csak h megtanítsa a kutyát h hogy kell húzni és hogy veszélybe sorodja.
2012. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Ahol én élek, (Svájc, kisváros) a kutyát tilos elengedni pórázról, itt mindenki flexit használ. Ugye valamilyen módon muszáj átmozgatni őket, szóval kocogás/görkori/bicikli, a kutya meg lohol melletünk. Azt nagyon fontos megtanítani nekik előre, hogy ha bekattintod rövidre, akkor melletted kell sétálnia, de a "mehetsz" parancsszó után futkoshat, illetve a behívásra azonnal reagáljon, mert ezk nélkül a flexi egy katasztrófa, de fegyelmezett kutyával nagyon hasznos dolog.
2012. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
könnyebb a kutyát idomítani és kezelni ha hagyományos pórázt használsz.
2012. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Én Hollandiából írok, itt is mindenki flexit használ, nagytestűhöz is. Viszont a kutyát nevelni kell, meg kell tudni tartani. Ne arra bízd a kutya megtartását, hogy elszakad-e a póráz. Ha bármi olyan helyzet alakul ki, hogy szakadjon a póráz, az már régen rossz.
2012. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

gondolom a kutyád majdnem tökéletesen megnevelt .

ha ,igen ,akkor a drágább ,nagy sulyú kutyához való 10 -m-es flexit javaslok ( nincs a képen). nyakörvnek ,nem jó a kiválasztott ( hacsak a nevelése...),a póráz ??

sokkal inkább javaslom a k9-es pórázokat nyakörveket,stb.

( van egy olyan érzésem,hogy a kutya még nincs megnevelve!!)

egy roti ,ami neveletlen?? hű-ha!

kutyasuli,és ott meglátod mit kell !! használnod,ha sétáltatni akarod és emberek közé menni vele!

különben tök mindegy mit teszel rá ,irányíthatatlan lesz!

de,majd a saját károdon megtanulod! ez nem fenyegetés.egyszerűen csak tény!!

2012. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 sippara ***** válasza:
40%

Wáááááááááááááááááááááááááááááhhááháháháháháháhá.

Ha múlt héten láttam volna rotit flexivel, szerintem még mindig röhögnék. Mi a baj a szövetpórázzal?

Persze, nagyon hasznos a flexi, egy 100%-os, BH vizsgás szuperjólnevelt rotira fel is merném tenni, bár még akkor is röhejesen nézne ki egy kutya azzal a "pics@mérőszalaggal" a nyakában (elnézést, a párom hívja így).

2012. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs megnevelve akkor semmiképpen ne vegyél flexit, mert ha egy 50kilós kutya lendületet vesz akkor bizony tönkremehet(eltörhet, szakadhat)

Úgyhogy amíg nem tud rendesen sétálni addig semmiképpen nem ajánlom a flexit.

2012. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én rotit max bőrpórázzal sétáltatnék. Egyrészt a flexi gyenge, ráadásul ha egy ilyen kutya megindul, nem hiszem, hogy egy kis pöcök megfogná.

Kutyaiskola, ott tanuljon meg rendes pórázon sétálni, aztán abból vehetsz akár 4m-eset is.

2012. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem boxerem van, normál pórázzal szoktam sétáltatni. De vannak füves, bokros területek ahol szívesen szaglászgatna ott flexit rakok rá (mivel hiába szófogadó sok a közteres), de a nyakamban ott van a rendes. Ha eljöttünk arról a területről megint normál póráz.
2012. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!