Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról akik...

Mit gondoltok azokról akik verik a kutyájukat?

Figyelt kérdés
A házban van egy pár, egy középkorú (kamasz) kutyával.Ismerem őket, jól bánnak vele, szuper kaja, cuccok, mindene megvan a kutyának, de amikor rosszat tesz és rajtakapják, elég sajátos módon büntetik, konkrétan megverik. Lepofozza a lány elég rendesen. Kérdeztem tőle amikor náluk voltam, miért így neveli, azt mondta h a grabanc rángatás hatástalan, a falkából való kizárás egy időre sem jó mert folytatja. A hangos rákiabálás is pár másodpercig tart. Láttam is ez valóban így van. Ha kikap, akkor meghúzza magát és rögtön tudja hol a helye napokig nem csinál semmit. Viszont amikor látja, hogy nagy a szeretet feszegeti a határokat a következő "verésig" Mit tanácsoljak nekik? Engem kérdeztek, hogy mit gondolok, de nekem papagájom van az is szót fogad.

2012. nov. 13. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Meg kéne nevelni a kutyát.


Nem ütni. Nevelni. Még nem késő, de ehhez időt, türelmet és pénzt kéne áldozni egy kutyasulira.

2012. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Ha valaki élvezetből ver egy kutyát, az elítélendő.

Ha nevelés céljából, azzal nincs baj (persze csak ha tényleg megérdemli)

2012. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Klári mondta, hogy tervezi iskolába vinni, de csak tavasszal. Rengeteget foglalkozik vele, (napi 4 séta, szellemi fárasztás) amikor ezek ellenére is viccből leszaggatja a tapétát az azért annyira nem jó dolog.

Nevelni nevelni. Hogy érted ezt? Ha a szép szó nem hat rá? (most is itt ül mellettem a gazdája) az ő szavait tolmácsolom.

2012. nov. 13. 14:56
 4/21 A kérdező kommentje:
most mondja, hogy tisztában van a büntetési fokozatokkal. De csak ez az egy dolog ami hatásos. Mára már ritkulnak a szükséges verések számai, de még néha sajnos nincs más választás.
2012. nov. 13. 14:58
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát, nem a legjobb módszert választották, az tuti. Szerintem az időzítéssel volt gond. Amikor a kutya rosszat tett, későn reagáltak a rosszra, és így nem értek el semmit. A pofon pedig akkor csattan, amikor a kutya rossz. Kutyasuliba kéne menniük, hogy tanuljanak. Nem a kutya, ők.
2012. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-5 másodperc is számít? (komolyan)
2012. nov. 13. 15:04
 7/21 anonim ***** válasza:
Nézd meg pl. Victoria Stillwell műsorait. Van, aki egyetért a módszerekkel, van, aki nem, de egy biztos: ott nevelés zajlik.
2012. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szóval azok a műsorok nem fogják megoldani a problémád, de legalább látod, hogyan lehetséges kezelni ilyen helyzeteket.
2012. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen, számít. Tudod miért? Mert a kutya másképp gondolkodik, mint mi. Neki az adott pillanat a fontos, nem az ami előtte volt. Persze, lehetetlen mindig tetten érni. Amit én ajánlok, pl tapétarágásnál, és ami nekem is bevált: Amikor rajtakapják, hogy épp beleéli magát a tapéta cibálásába, akkor egy kulcscsomót dobjatok a kutya felé. Ne neki a kutyának, hanem mellé, vagy mögé. Ettől ő megijed, és abbahagyja a rágást. Ekkor nagy dicséret.
2012. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm (: átadom a gazdáknak az infot. Most jött még egy kérdés: Nem fogja kevésbé szeretni a kutya őket ezek miatt amik eddig voltak? pl ha ezentúl csak ez a ráijesztős módszer lesz bevezetve.
2012. nov. 13. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!