Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Semmi sem hat?

Mit tegyek? Semmi sem hat?

Figyelt kérdés
Van egy iszonyú rossz kutyája anyumnak.Én 16 vagyok és egész jól tudom kezelni a kutyákat. Az egész úgy kezdődött, hogy mind a ketten kutyát akartunk már heves viták alakultak, mert teljesen más elképzeléseink voltak.Nekem valami keményebb fajta kellett neki pedig egy babusgatni való. Végül lett egy vizslánk teszem hozzá ugy, hogy anyum teljes tudatában volt annak, hogy utálom a vadász kutyákat főleg a vizslákat. Én úgy döntötten nem fog érdekelni a kutya így nem is neveltem. Most anyum kiment németbe így itt mardt egy elkényeztetett idegesítő félős kutya. A behívás elég jól megy, ha nincs a közelbe kutya, mert ha van akkor mintha ott se lennék bántani ugyan nem bánt, de elég hevesen próbál játszani.Főleg ez a behívás mizéria a leg rosszabb.A másik agyrém pedig a nyüszögése, ha valamit akar akkor leül és addig nyüszög amíg meg nem kapja amit akar és ha kell fél órán keresztül hisztizik.A büntetés kb. két percig hatásos utánna kezdi előlről az egész műsort. 2 percnél tovább nem lehet egyedül hagyni, mert ugat
2012. nov. 13. 16:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem volt vele sose jó a kapcsolatom, de most már el viselhetetlen már azon is gondolkodtam, hogy ott hagyom valahol a francba. Kutya sulira nincs lehetőség, mert én nem érzem jól magam társaságba idegen emberekkel az osztály társaimmal is hónapok alatt alakítottam ki jó viszonyt.
2012. nov. 13. 17:00
 2/14 anonim ***** válasza:
Már egyszer írtam neked, akkor még úgy volt, hogy elviszed kutyaiskolába. Az nem arról szól, hogy hogy érzed magad, hanem arról, hogy a kutyát hogy kell megnevelni. Ne a saját érdekeid tartsd szem előtt, hanem a kutyáét. Már megírtam akkor is, hogy ez nem netről megoldható probléma.
2012. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nem kéne utálnod azért a vizslákat. Okos kutyák. Barátkoznod kellett volna vele és nem lenne ilyen problémád. Most elviselhetetlen lesz és neked kell átvenned anyukád szerepét. Kényeztesd ahogy anyud is tette..más lehetőséget én sem látok ha kutyasuli nuku..
2012. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy azért nincs rá lehetőség mert nem érzed magad jól emberekkel. Iskolába is jársz mert kötelező. Gondolj erre így. Nem kell a kutya iskolában se haverkodni. Van aki csak lejön figyeli mint mond az oktató és utána haza megy. Tehetsz te is így.

Valszeg abból amit leirtál van egy kis szeparációs szorongás, meg egy kihagyott kutyákkal való szocializáció. Próbáld meg az iskolát ott tudnak segíteni hogy jó helyre mész. Egyedül nem tudsz a a kutyás témával csodát tenni. A szeparációs szorongás megoldása meg nem egyszerű. Nem igazán lehet itt leírni 10sorban.


Ha nagyon nem akarsz kutyasuliba menni akkor olvass kutyás könyveket és forumokat ilyen problémákkal kapcsolatban.

2012. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Anyum sose képezte. Igen úgy volt, hogy elviszem, de nem tudok uralkodni a félelmemen.Iszonyúan félek az emberektől.
2012. nov. 13. 17:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem járok iskolába
2012. nov. 13. 17:13
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor a kutyát add be menhelyre. Te meg költözz ki az északi sarkra.
2012. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kutyát akartál, ezáltal azt merem feltételezni, hogy szereted a kutyákat. Akkor mégis hogyan lehet egy bizonyos családba(vadász) tartozó kutyát utálni? Olyan van, hogy nem tetszik, vagy szerinted ronda, na de utálni? vagy szereted a kutyákat, vagy nem. Ahogy látom te nem. Ezt a szerencsétlent bünteted. Nem ő akart hozzátok kerülni, ti vettétek. Akkor? Ha már ott van, akkor vedd a fáradtságot és neveld meg. Egyáltalán mit akarsz tudni? Ha eleve nem szereted a kutyát, akkor soha a büdös életbe nem fog rád hallgatni, hiszen érzi, hogy gyűlölöd. Úgyhogy első körben szerintem szeresd meg.....
2012. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem nem a kinézetével van a bajom hanem, hogy teljesen az ellen tétem ő egy pörgős energia bomba én meg nem vagyok annyira aktív
2012. nov. 13. 17:34
 10/14 A kérdező kommentje:
Voltam vele egy alakalommal suliba, de nem tudtam a kutyára figyelni, mert emberek jelenlétében iszonyúan pánikolok. Szégyenlem magam,ha valami nem sikerül elsőre viszont azt szeretem, ha dícsérik a kutyám, hogy milyen szép
2012. nov. 13. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!