Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusum parvo vírusban...

Dóri9009 kérdése:

A kutyusum parvo vírusban szenved. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Apa talált egy hete egy kiskutyát. Hazahozta, örökmozgó volt, le se lehetett lőni. Pár napja adtunk neki tápot, meg este egy kis felvágottat. Nem sokkal később kihányta, de nem gondoltuk, hogy valami baj lehet, úgy voltunk vele, hogy kajálás után sokat ugrált és felkavarta a gyomrocskáját. Pár napra rá elkezdett hányni, meg fosni. Elvittük állatorvoshoz, mondta hogy parvo. Kapott infúziút, meg valami barna port amit vízben kell feloldani. Mondta a doki, hogy B6-ot törjünk össze és azt kenjük a szájpadlására, meg itassuk teával. Ez történt tegnap. Ma egész nap feküdt, nyomtuk bele a teát, meg ezt a barna poros vizet, infúziút is kapott. Az orvos megállapította , hogy kb 10 hetes lehet. Ma már mászkált egy kicsit, jött utánam, de ugyanúgy hányt, meg ment a hasa, igaz nem volt véres. Kérlek segítsetek, mit csináljak, hogy jobb legyen Nidának?! Reménykedhetek?
2012. nov. 13. 18:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nagyon kemény vírus, túlnyomórészt halálos.

Ha túlélte a kicsi, az nagy szerencse! Jó erős a szervezete.

Hosszú lesz a lábadozás, amíg erőre kap, néhány hétbe is beletelik. Addig sok teendő nincs, csak babusgatni, igyon sokat, egyen, amennyit jóízűen eszik, és aludjon, ne nyaggassátok. Nem tudom, milyen fajta, van, amelyiknek ezután a szőre is kihullik, ami borzasztó csúnya, de ne ijedjetek meg.

2012. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
a legjobbakat a picinek, ha a doki ezt tanácsolta nem tudsz mást tenni, kitartás, :)))
2012. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! :) Nagyon bízom benne, hogy fellépül, hiába egy hete van nálunk, de nagyon a szívemhez nőtt. Keverék, szuka.Óránként fecskendővel itatjuk, mert ha a tálkájába rakjuk, nem hajlandó inni. Radiátor mellett van, jól be van takarva, mert a doki, mondta hogy meleg helyen van. Türelmes vagyok hozzá, csak rossz látni, hogy szenved, főleg úgy hogy tudom milyen, szalad ide-oda, most meg csak fekszik.Ha még 2-3 napig bírja így, akkor megmarad?
2012. nov. 13. 18:37
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha eddig megmaradt, és már iszik, igen.

Átéltük mi is.

2012. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De csak úgy iszik, hogy ráerőltetjük úgymond, magától eszébe se jutna, bár reggel ivott magától pár korty vizet, de ennyi
2012. nov. 13. 18:48
 6/21 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Sajnos a parvo nagyon alattomos. Nagyon szurkolok a kutyusodnak, remélem túléli. De sajnos nem dőlt még el minden, 7 nap a parvo lefolyása, barátnőmék kutyusa a 6. napon ment el :( Voltak napok, amikor jobban volt, volt, hogy rosszabbul. Szorítok nagyon!

2012. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Fannybaba8 ***** válasza:
Sajnos a parvo 80%-ában a kutyus nem éli túl.Nekem egy Boxerem ment el miatta.:'( Vidd meleg helyre.És kitartás.
2012. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kutyánál még nem próbáltam, de az ezüst kolloidot nem bírják a bacik és vírusok ez tény.

Bár én biztos megpróbálnám.

2012. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Légyszíves írd meg hogy mi újság a kutyussal!
2012. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Majd most fogjuk vinni infúziúra. Ma szerencsére eddig "csak" 2x hányt. Tegnap este már nyaldosta magát,eddig nem tette. Ma már magától itta a vizet, nem kellett itatni. Tényleg reménykedem a gyógyulásában!
2012. nov. 14. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!