Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes elkezdeni egy...

Mikor érdemes elkezdeni egy kutya képzését?

Figyelt kérdés
Most 8 hetes a kiskutyám, elvihetem már ilyen korban kutyaiskolába? Vagy meg kell várnom mig megkapja az összes oltását? Mennyi idős korban vihetem el?
2012. nov. 13. 22:45
 1/5 sippara ***** válasza:
Pár hét múlva ovi (sajnos amikor volt ovis korú kutyám, nem jártunk kutyasuliba, a mostanit pedig már 8 hónaposan kaptuk, így nem tudom, pontosan hány hónapos kortól lehet), aztán 7-8 hónapos kortól iskola :) Az elején még a szocializáció a fontos :)
2012. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaoviba akkor viheted majd el, ha már minden oltását megkapta, általában ez 3 hónapos kora körül van. Azért nézz szét az iskolák terén, mert nem mindegyik olyan jó. Otthon amúgy már tanítgathatod bizonyos dolgokra játékosan szerintem, pl hogy odamenjen hozzád, ha hívod.
2012. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor tanulnak a leggyorsabban úgy fél éves korukig .úgyhogy otthon elkezdheted. Nekem mind a 2 mire elérte a 3hónapos(ovis) kort addigra óét feküdt lábhoz jött.

A veszetségen kívül az összes oltás kötelező az oviba.

2012. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha még nem kapott meg minden oltást, addig semmiképp sem vihetem el? Szocializálni szeretném kezdetekben. Akkor lehet baj, ha a többi kutya be van oltva de ő még nem kapta meg az összes oltást?
2012. nov. 14. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Oviba nem engedik be és ez így van jól. Azért nem engedik mert az a kutya aki már megkapta az oltást lehet hordozó.


Sétálni leviheted de ne nagyon engedd szaglászni kakit meg ilyeneket. Én ilyenkor heti 1szer 2szer vittem le. 5-10 percre. Csak hogy szokja a pórázt meg az ingereket. Ilyenkor még kutyákkal nem igazán ajánlatos hogy találkozzon. Mire elmúlik 3hónapos már mehetsz is oviba. Még akkor is simán lehet szocializálni.

2012. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!