Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazda - falkavezér, falkatag...

Gazda - falkavezér, falkatag szerepet ronthatják mások egy közösségben?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel én vagyok a kutyámnak a falkavezér, de a lánytestvérem folyton simogatja, ölelgeti, szeretgeti, kényezteti... semmibe véve a falkavezér és falkatag szerepeket, mindent tönkre vágva.


Az a kérdésem, hogy ez felboríthatja a rendet a kutya fejében? Attól függetlenül, hogy én következetes vagyok vele, mások egyáltalán nem, nálam is megeshet, hogy nem fogja tudni, mikor hol a helye?



2012. nov. 13. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha te következetes vagy vele, és betartod a falkavezérre vonatkozó szabályokat, akkor téged továbbra is el fog ismeri, mint vezérét, de a tesódat és másokat nem biztos, de ez függ azért más dolgoktól is.
2012. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Hogyne. Bár nem konkrétan az agyonsimogatással, azzal max. a saját szerepét rontja, de például ha hazaérkezéskor előbb ugrik a kutya nyakába, és aztán a tiédbe, azzal összezavarja őket, mert akkor éppen őket föléd helyezi a rangsorban, ők meg nem értik, miért, mikor te vagy a főnök. Az ilyen viselkedéseivel egy olyan kört hoz létre, amit a kutyák nem tudnak értelmezni, hogy ő alattuk van, te alatta vagy, mégis felettük.

Meg én úgy vettem észre, hogy az is számít, hogy a kutya megszokta az engedelmességet, és általánosan "követő üzemmódban" van, vagy néha átkerül egy magasabb szerepbe az agyonsimogatós családtagoknál, és akkor nem tud igazán reflexszé válni nála az engedelmeskedés.

Nem véletlenül mondják, hogy ezeket mindenkinek tartania kell a családban, akkor lesz igazán kiegyensúlyozott a kutya helyzete.

2012. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért beszéltem több kutyáról, biztos az itthoni helyzetre asszociáltam, bocs :D
2012. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok: végül is ha jobban belegondolok, akkor igaz, amit előttem leírtak. Nem gondoltam normálisan bele...
2012. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Legyél te csak a falkavezér, a testvéred meg csak szeretgesse. A kutya tökéletesen tud különbséget tenni, kivel, miként kell - lehet viselkednie. Max a testvérednek nem lesz "követő üzemmódba".

Ez a falkavezérség már lassan akkor is kérdéses lesz, ha nem megadóan veszi a levegőt a kutya.

Vajon, amíg nem jött divatba a falkavezérség, miként is tudtak kutyák-gazdák örömmel, gond nélkül együtt élni? Mert tudtak.

2012. nov. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 betlindis válasza:
58%
ez ennél bonyolultabb dolog. ha egy háztartásban éltek, ráadásul a szüleitekkel is, akkor a kutya érzékeli a családon belüli hatalmi viszonyokat. tehát nem attól függ, ki neki a falkavezér, hogy ki eteti, ki simogatja, ki idomítja, hanem attól, hogy a falkán belül, ahol él, és ez a családod, ki a főnök. legtöbbször az apa az. hiába te vagy a gazdája. ez ösztönös és nem lehet rajta változtatni. ha viszont külön háztartásban élsz vele egyedül, akkor te vagy a főnök, teljesen mindegy, melyik arrajáró hogyan simogatja. ha külön háztartásban élsz, és van párod (nem tudom lány vagy-e vagy fiú), de ha mondjuk lány vagy és van pasid, mivel általában a pasi a domináns egy kapcsolatban, automatikusan ő lesz a falkavezér a kutyának. tehát te gyakorlatilag két esetben lehetsz az: 1. ha egy családban ahol a kutya van, te vagy a családapa/családfő, 2. ha külön élsz egyedül akkor automatikusan, ha párkapcsolatban akkor te vagy a domináns.
2012. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem olyan egyszerű, hiába vagy te a vezér, ha a többi családtag megengedi neki, amit te nem, az is a te tekintélyedet rontja, hiszen meg van tiltva neki, de elég odamenni húgicához nyalizni, és máris megvan, amit akar. Lehet, hogy ha ketten vagytok hallgat rád, sőt ha ott vagy, nem megy oda kunyizni, de ez még nem jelenti, hogy te vagy a vezér. Én a helyedben megpróbálnám meggyőzni a család többi tagját is.
2012. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg nem így van. A falkavezéri szerep egy dologtól függ: hogy mennyit engedsz meg neki. Hogy ha azt mondod, hogy ül! akkor hányszor engeded meg, hogy ne üljön le. Én azt a szabályt hoztam, hogy a kutyának 2 lehetősége van. Egyszer kérem szépen, egyszer csúnyán, ha megint szólni kell, annak már következményei vannak. Bejött a módszer, szerintem ezen kívül minden más csak körítés. Nálunk is voltak viselkedési problémák, hiszen első kutya és nagyon domináns típus, de ez a szabály segített. És hogy a te helyzetedre reagáljak: nálunk 5 évesen derült ki, hogy a húgom folyamatosan, kölyökkorától eteti az asztal alatt. Mi nem engedtük az ilyesmit, ezért tőlünk soha nem kunyerált és megtanulta, hogy a tesómtól is diszkréten szabad csak kérni, ezért nem tűnt fel eddig. A kutya mindig pontosan annyit fog megtenni VELED, amennyit TE megengedsz neki. Az biztos, hogy a tesóddal szemben többet enged meg magának, mint neked, de ha te végig következetes maradsz, akkor az általad hozott szabályokat be fogja tartani. És amúgy igen, a kutya ismeri a családban lévő hierarchiát, de ez semmit nem számít, ha te következetes vagy.
2012. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 19:48

Nagyon ne csodálkozz, ha a válaszod is el fog tűnni, mint jó pár innen.

2012. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem zavarja össze. Megtanulja a kutya, kivel szemben meddig mehet el. De annak, a húgod hogy bánik vele, a ti kapcsolatotokhoz semmi köze.

Én legalábbis így tapasztaltam.

2013. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!