Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden magyar vizsla idétlenül...

Minden magyar vizsla idétlenül kapkodós, izgága, és hebehurgya? Idáig akárhány magyar vizslát láttam, mind ilyen volt.

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
többnyire ilyenek :)
2012. nov. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Idétlennek nem mondanám. Fegyelemre tanítható, de életeleme a mozgás.
2012. nov. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sokuk, de vannak kivételek. a nagynénémé fajtatiszta vizsla, nem keveredik benne más, mégis nála ijesztőbb házőrzőt keveset láttam. ő aztán nem izgága vagy hebehurgya, rendesen be lehet tojni tőle :-)
2012. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában igen . Számomra is idétlenek,de azért van ennyi fajta,hogy mindenki találjon hozzá passzolót :D
2012. nov. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak a nem megfelelően lemozgatott vizslák. Egy ilyen szétesett kutyával nem lehetne vadászni, szóval nem erre tenyésztették őket. Ha nincsenek kielégítve az igényeik, és csak simogatásra tartják őket, akkor nyilván ki fognak jönni rajtuk ezek a dolgok, úgy általában bármelyiken, de nem ez lenne a normális állapot.
2012. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira herótom van az ilyen kérdésektől. Aki ismerné a kutyafajtát, amit épp fikáz, az tudhatná, hogy egy adott fajta miért produkál bizonyos viselkedést. Nagybátyámnak vizslája van, vadászik vele. Mivel a kutya elég rendesen meg van mozgatva mind testileg, mind szellemileg, nem viselkedik úgy, mint az általatok leírt kutyák. Vajon miért? Ez olyan, mint amikor rámondják egy amstaff-ra, hogy egy igazi vadállat. Ja, főleg akkor, amikor egy dekás yorkit babusgat. Hagyjuk már el emberek ezeket a sztereotípiákat, hogy a vizsla idétlen, a beagle kezelhetetlen, a staffi veszélyes, és a többi...Ezeket mind csak az állítja, akinek lövése sincs a kutyákról. Aki egyszerűen béna megnevelni egy kutyát. Aki nem ért hozzájuk, annál egy golden retriever is válhat harapóssá.
2012. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akumi megmondta a frankót. Szerinted egy össze-vissza ugráló, nyüszögő, fegyelmezetlen kutyával el lehet menni vadászni? Már pedig erre van kitenyésztve. Na a válasz: megfelelő idegrendszerű kutya, megfelelő lemozgatás mellett nem ilyen kapkodós, de alaptermészetéből adódóan így is magas ösztönszintű. Nekem nagyon bejön a természetük.
2012. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, én viszont láttam már valódi "vadászvizslát" kiképzés és feladatmegoldás közben. A fegyelmezettség szobra volt az állat. Gyönyörű.


Természetesen minden normális vizsla impulzív, mozgékony, energikus, ha ezeket kellő mozgással vagy feladatokkal nem tudja kiélni, akkor valóban a fejremászó idegroncs lehet belőle. Viszont ez az energiabombaság kell ahhoz, hogy jó vadászkutya lehessen, hiszen ha nem lenne ilyen végtelen energiája, akkor nem tudná/akarná végigcsinálni az egész napos vadászatot. Egyszerűen nem panelkutyának való, akit jó esetben levisznek pisilni napi párszor.

2012. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!