Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon részletesen...

Mit tegyek? Nagyon részletesen lentebb.

Figyelt kérdés
Bocsi,ha hosszú lesz,de próbálok mindent leírni.A tények: 7,5 hónapos szuka kutya,fél évesen ivartalanított,a műtét után ha nem vagyunk itthon rápisil az ágyra,előtte sem volt teljesen szobatiszta még,de az ágyra akkor sem pisilt rá.A körülmények:kertes házban élünk,a kutya bármikor kimehet,nyáron még az ajtó is nyitva volt végig.Ha időm engedi mindennap kivisszük sétálni,a dolgát az utcán is hajlandó elvégezni.8 órát dolgozunk,utazással együtt 10 órát van egyedül a kutyus,ami nem igaz,mert anyósom is velünk él.Csinálom a Jan Fennel módszert,kaja előtt eljátszom,hogy eszek a táljából,én megyek az ajtón ki először,az ágyra már kb.másfél hete nem jöhet fel,de amikor nem vagyunk itthon,főleg éjjel,akkor mire hazajövünk ott hesszel,és sajnos néha rápisil az ágyra is,de mondom csak a műtét óta.Olvastam,hogy hatalmi jelzés,de én úgy veszem észre,hogy elfogad falkavezérnek.Az zavar nagyon,hogy kibír akár 10 órát is,mert van rá bőven példa,de ha pl az ajtó zárva,de előtte 2-3 órával azelőtt kint volt,akkor odapisil az ajtó elé,közben pedig bőven kibírná,hogy ne tegye,de nem hajlandó várni,egyből csurizik.Pedig gondolom tudja,hogy nem szabad.Egyszerűen annyira tehetetlen vagyok már.Segítsetek kérlek.Ha még bármilyen kérdés felmerül,szívesen válaszolok.köszönöm
2012. nov. 14. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem rosszalkodik? Mennyire fogad szót? Rendesen behívható?
2012. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem annyira rosszalkodik mint bármelyik kölyök/tini.A rágáson már túl vagyunk,azt befejezte már.Szófogadó,ha mondom,hogy ül,megteszi,ha felugrik az ágyra,mondom lefelé akkor lemegy,bemegy a helyére is.A behívásnál kicsit vannak gondok,attól függ milyen hangnemmel hívom.Ha mérges vagyok,akkor annyira nem akar,pedig bántani soha nem bántottam,ha vidáman akkor meg már galoppozik is.Egyébként a sétánál sem húz.Valahogy ezt meg kell értetnem vele,hogy nem szabad.
2012. nov. 14. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
ez a kérdés engem is foglalkoztat. annyit tudok mondani, hogy türelem. még nem telt el olyan sok idő, ha eddig pl felengedted az ágyra, át kell állni az agyának arra, hogy újabban ez tilos. elég nagy pofátlanság amit csinál. az én kutyám is próbálgatta az erejét egy időben, de hamar megmutattam neki, hogy hol a helye. ha rosszat csinált, kizártam az erkélyre akár több órára is. akárhogy vergődött, nem jöhetett be, aztán ma már az a "bünti hely" szó nélkül kotródik ha esetleg vmi rosszat csinál és kizavarom. javaslom, hogy alakíts ki egy helyet, ami a büntető sarok lesz. ha rajtakapod, hogy bepisil, vagy az ágyra, akkor küldd oda, és legyen ott vagy másfél - két órát. fülét farkát behúzva fog a helyére kúszni, ha könyörülsz és beengeded. kell a negatív visszacsatolás, mert a kis pofátlanok mérlegelnek. ha csak jutalmazással neveled, akkor inkább bevállalja azt h "ejnye bejnye" mert a rosszalkodás izgalmasabb.
2012. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg még nem teljesen fogadta el a helyzetet. Meg kell szoknia a dolgokat, adj neki egy kis időt. Esetleg ha van rá lehetőséged, próbáld ki, hogy a webkamerát az ágyra irányítod, hangszórót hangosra állítva bekapcsolva hagyod, elmész a házból, és valahonnan máshonnan figyeled a kamerán keresztül az eseményeket. Ha felmegy az ágyra, dühösen letessékeled, és valószínűleg 3-4 alkalom után nem lesz semmi. Skype-val simán meg lehet oldani, csak kell egy másik gép valahol máshol, ahonnan figyeled.
2012. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

talán demagógnak tűnik,de sokan küzdenek ,hasonló problémával:)

legrövidebb válaszom ,ha elolvastad a : tanuljunk meg kutyául könyvet ( jan fennel ) amire utaltál is.

nagyjából minden benne van:)

kezd ivaréretté,azaz inkább tinédzserré válni a kölyök.teszi amit kell,neki. figyelmet követel! és inkább okoz kárt,csakhogy figyelmet kapjon:)

egy javaslat,vagy megfogadod,vagy nem,de sokkal többször válik be ,mint hinnéd!!:

hazaérsz -meglátod az ágyon ,odamész ,elp@cs@zod:) de semmi,hang,semmi szemkontaktus. ajtó becsuk,söprűnyél,vagy más ,esetleg újságpapír összetekerve.próbálsz nyugodt maradni!!!!!

jön a bünti-gyorsan-erősen,aztán ajtó nyílik,kutya kirohan,elbújik,stb.te semmi mást nem teszel!!

majd ,kb egy óra múlva odahívod ( ha odamegy megdícséred )......( ez a rész akár ki is maradhat,de úgy gondolom,hogy elsősorban a te lelkiismereted miatt fontos,hiszen bántottad,mert kellett! mert ez is a dolga a vezérnek,rosszat tett,meg kell büntetni).............,aztán elküldöd!!és aznap semmi más! csak a kaja. ( kizárod a falkából)

másnap ????

fontos : ha hazaérsz,( vagy felkelsz reggel )tudod-olvastad-: nincs hang ,nincs köszönés,nincs hozzáérés,nincs semmi,mintha nem is létezne! 10-15 perc mulva ,odahívod,és odamegy,jön a hatalmas dícséret,meg a többi!

fontos,hogy te NYUGODT LEGYÉL,mikor hazaérsz,SEMMI IDEGESKEDÉS,MINTHA NEM LENNE KUTYÁD!!

bár sokan nem értenek egyet velem,de akinek komolyabb méretű kutyája van az tudja,csak pozitív megerősítéssel,csak dícsérettel,nem lehet kutyát nevelni!!a büntetés éppen olyan fontos! ritkán ,de akkor azonnal,gyorsan,és megfelelő intenzitással!

a pisilés automatikusan elmarad, ha tudja,hogy bünti jár érte. nem a verés!! az egész!

2012. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ,nagyon hasznosak voltak!
2012. nov. 14. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, nem olvastam el az összes kommentet, nekem is volt hasonló problémám ivartalanított szukával, elvittem dokihoz, hogy mostanában úgy pisil az ágyra, hogy észre se veszi, és mondta, hogy ritkán de előfordul ivartalanított szukáknál hormonhiányos bevizelés, megcsináltuk a tesztet, nekünk ugyan negatív lett, úgyhogy nem ez volt a probléma, valószínűleg felfázott a kutyasuliban (február végén volt ez), arra kapott gyógyszert, de én a helyedben rákérdeznék a dokinál, mert akkor számítanotok kell rá, hogy fogja is csinálni, bár szurkolok, hogy ne ez legyen a gond
2012. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!