Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ez a kezelés, amit az...

Elég ez a kezelés, amit az állatorvos előírt parvós kölyökkutyánál?

Figyelt kérdés

Ma reggel óta a 7 hetes kiskutya nem evett, és levert. azonnal hívtuk az állatorvost, aki azt mondta, hogy parvó. Ahogy néztem utána a neten, semmilyen más tünet nincs meg, esetleg annyi, hogy a széklete sárga, de kemény és nem folyós.

Kapott antibiotikumot, és 3 óránként fecskendőből itatni kell, ez a "kezelés". Szerintetek ennyi elég? Olvastam, hogy az infúziózás nagyon fontos, de nem is említette.

Nagyon meg vagyok ijedve, első alom (sajnos csak ketten lettek), 5 éve készültem rájuk, és a fedezőkan a vemhesség ideje alatt kimúlt, élete során csak nagyon zárt körben fedezett, így nagyon nagy a tenyészértékük (már nekik is van fogantatásuktól kezdve gazdi, és őt szeretném megtartani).

Most is sokat alszik/pihen, de már felkelt és magától ivott.

Esetleg próbáljak elé tenni egy kis olcsó macskakonzervet, hátha azt jobb kedvvel megeszi (plusz 80% folyadék miatt, egyébként féreghajtó beadására használom)?

Tegnapig jó étvágyú, széle-hossza egy kiskutya volt.

Mit tehetnék még?

Egyáltalán mitől kaphatott el parvót, amikor össz-vissz 2 szem kutyámmal most sehova nem járunk a kölykök miatt, idegen kutya nem volt? A doki azt mondta, a megyében most parvo járvány van... Lehet ez? Közbe játszhatott az, hogy múlthét szerdán kapták meg a parvó elleni első szurit?

A szukám tenyésztője azt mondta, lehet, nem is parvo, csak túlette magát... Szerintetek?



2012. nov. 14. 15:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék másik dokit. A tünetei egyáltalán nem parvóra jellemzőek.Ne erőltesd az evést. Főleg ne macskakonzervvel. Ha javul a kutya, enni is fog.
2012. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mara Acoma ***** válasza:
34%
Én úgy tudom, hogy a parvo vírus leggyakoribb tünete a véres hasmenés, mivel ez bélgyulladás... Nincs másik állatorvos? Olyat keress, aki házhoz megy.
2012. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ha nem parvó, akkor szerinted mire jellemző?

Sajnos betegségek terén nagyon tapasztalatlanok vagyunk, eddig szerencsére az volt a legnagyobb "beavatkozás", amit doki végzett a kutyusainkon, hogy évente beadta a veszettséget meg a kombináltat, és ellenőrizte őket :(

Megnézetem a másikkal is, de ő csak este ér rá :(

2012. nov. 14. 15:28
 4/20 A kérdező kommentje:
Az előző is házhoz jött, de a másik csak rendelőben rendel... Szerintetek mi lehet a gond, ha nem parvó? Előtte van a kaja, amit imád, de rá se néz.
2012. nov. 14. 15:29
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézz itt szét, ez szerintem sem parvo, de nem tudom biztosan.

2012. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj jó orvoshoz rendelőbe. Nem kell a kiskutyát letenni a többi közé, így nem fog elkapni semmit. Lehet akár egy kis gyomorrontás is, ha csak a széklete és a hangulata változott. Akár vihetsz mintát is magaddal a dokihoz.
2012. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy nem eszik és levert sajnos sok minden lehet. A parvó általában hányással kezdődik, majd ezt követi a véres hasmenés,láz.Sajnos cipő talpon is be lehet vinni a fertőzést.


Mindenképpen másik orvost ajánlok én is.Ki tudják mutatni a parvót...

Ha mégis parvó vagy más vírus lenne(a felsoroltak közül): [link]

Ha még az elején elkapjátok,akkor segíthet.

2012. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A macska konzervtől csak fosni fog.

Szerintem ez nem parvó. Nézesd meg másik dokival inkább túlette magát attól is sárgás lesz a széklete és levert lesz.

Milyen antibiotikumot kap? én adnék neki egy kis probiotikumot és a fecskendőbe víz helyett egy kis kamilla teát tegyél az nagyon jó a pocijának egyetlen gond vele, hogy picit szárít így ajánlatos ha gyengére csinálod a teát.

A kajálást ne erőltesd egy kölyök 2 hétig is simán bírja csak folyadékon (sajnos ebben van bőven tapasztalatom) tegyél elé sima csirkehúst (tiszta melle húsa) és rizst.


Nekem egyszer volt egy kölyköm akinek brutális véres hasmenése volt (nem parvo sima bélgyulladás) ő 2 és fél hétig egy falatot se evett aztán kishúgom maradt otthon a kutyákra vigyázni és kitalálta, hogy az anya kutyát eteti meg és a szájából kiszedte a megrágott kaját és azt megette a kölyök, azóta mindig így csináljuk ha egy kicsi nem eszik, eddig mindig bejött. (mondjuk az anyja nem volt túl boldog, hogy a megrágott kaját kiszedjük a szájából)

2012. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az előbb volt hasmenése... Ugyancsak sárga :'(

Nem tudom, milyen antibiotikumot kapott, azt mondta a doki, hogy vagy segít, vagy nem, holnap reggel eljön megnézni... Adjak neki egy kis Normafloret?

2012. nov. 14. 15:52
 10/20 A kérdező kommentje:
Mindjárt főzök neki egy kis csirkehúst meg rizst...
2012. nov. 14. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!