Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ez a kezelés, amit az...

Elég ez a kezelés, amit az állatorvos előírt parvós kölyökkutyánál?

Figyelt kérdés

Ma reggel óta a 7 hetes kiskutya nem evett, és levert. azonnal hívtuk az állatorvost, aki azt mondta, hogy parvó. Ahogy néztem utána a neten, semmilyen más tünet nincs meg, esetleg annyi, hogy a széklete sárga, de kemény és nem folyós.

Kapott antibiotikumot, és 3 óránként fecskendőből itatni kell, ez a "kezelés". Szerintetek ennyi elég? Olvastam, hogy az infúziózás nagyon fontos, de nem is említette.

Nagyon meg vagyok ijedve, első alom (sajnos csak ketten lettek), 5 éve készültem rájuk, és a fedezőkan a vemhesség ideje alatt kimúlt, élete során csak nagyon zárt körben fedezett, így nagyon nagy a tenyészértékük (már nekik is van fogantatásuktól kezdve gazdi, és őt szeretném megtartani).

Most is sokat alszik/pihen, de már felkelt és magától ivott.

Esetleg próbáljak elé tenni egy kis olcsó macskakonzervet, hátha azt jobb kedvvel megeszi (plusz 80% folyadék miatt, egyébként féreghajtó beadására használom)?

Tegnapig jó étvágyú, széle-hossza egy kiskutya volt.

Mit tehetnék még?

Egyáltalán mitől kaphatott el parvót, amikor össz-vissz 2 szem kutyámmal most sehova nem járunk a kölykök miatt, idegen kutya nem volt? A doki azt mondta, a megyében most parvo járvány van... Lehet ez? Közbe játszhatott az, hogy múlthét szerdán kapták meg a parvó elleni első szurit?

A szukám tenyésztője azt mondta, lehet, nem is parvo, csak túlette magát... Szerintetek?



2012. nov. 14. 15:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy nem tudod mit ad be a kutyának az orvos, mindig meg kell kérdezni és fel kell írni, az egy dolog, hogy ő az orvos "neki kellene tudnia" de néha a dokik is csinálnak baromságot amivel többet ártanak mint használnak. Szóval jó tudni mit nyomkodnak bele a kutyába és ismerni ezeket a szereket alaposan, mert nem tudhatod, hogy mik a hatásai és mit várj. Hobby gazdinál ez egy dolog de a szavaidból az jön le, hogy tenyészteni akarsz, ilyenkor nincs olyan, hogy nem tudod mit adnak be a kutyádnak...

A normaflor az jó de közte és antibiotikum között kb 3 órának kell eltelnie, nem tudom mekkora a kölyök de én felet vagy negyedet szoktam adni.

2012. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Azt mondod h iszonyat nagy tenyészértékű kutya, de egy NORMÁLIS dokihoz el nem vinnéd....
2012. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ehhez a dokihoz járunk évek óta, elég nagy hírű orvos, a környékről mindenki hozzá jár... ÁLLÍTÓLAG MIND egyetemet végeznek, TUDNAK gyógyítani, milyen állatorvos az, aki nem normális?

Sajnos a másik állatorvos, akinek elég rossz a híre, este 9-re vár minket, mert addig nem ér rá... De kíváncsi vagyok más véleményére is!

2012. nov. 14. 16:21
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
állítólag igen... nekem az egész országban össz 4 doki van akiben megbízom... 20 éve tenyésztek és rengeteg rossz tapasztalatom van inkompetens orvosokkal kapcsolatban
2012. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én is megbízom ebben a dokiban, csak jót hallani róla, de ahogy olvasom az interneten a dolgokat, az bizonytalanít :(
2012. nov. 14. 16:41
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban is diplomás, egyetemett végzett orvosok vannak, mégis halnak bele betegek a félrekezelésbe...
2012. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Parvó magas láz,véres nyálkás hasmenés AMINEK SAJÁTOS SZÚRÓS SZAGA VAN. Ezek nélkül nem mondanám hogy az.Illetve ha akkora tenyészérték akkor az anya kutya oltva volt ,így a kicsik is kaptak védetséget illetve 7 hetesen már 1 oltásának PUPPY DP minimum lennie kell !!! És így kizárható a parvo. Egy ilyen kiskutya hamar kiszárad , vegyél neki prohidrált folyadékot és diéta. Azért kaphatott antibiotikumot mert gőze sincs a dokinak arról hogy mi baja van. Szerintem kontár.
2012. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, megy a zöld kéz!

6 hetesen lettek oltva parvó ellen, de azt mondta az állatorvos, minimum 2 parvó véd igazán.

De a lényeg: a kis szaros jól van, este már szaladgált, töretlen jókedvvel. Megnézettük a másik dokival is, aki megerősítette, hogy gyomorrontása van, mert túlette magát. Ettől lehet láza, hasmenése, és hányhat is.

A másik dokiban nagyon megrendült a hitem, ezért ezentúl már ehhez fogunk járni.

2012. nov. 17. 08:56
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát ettől láza nem lehet de simán benyalhatott egy ártalmatlan bélfertőzést...
2012. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Puppy DP vel meg nem adnék rá esélyt hogy parvos lesz ha csak nem rotti az illető
2012. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!