Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon kutyát lehet vinni...

Vajon kutyát lehet vinni teljesítménytúrákra?

Figyelt kérdés

Gondolkozom rajta, hogy ilyenekbe fogok jövőre. De szeretném vinni a kutyámat is, mivel ez neki is élmény, hogy sétálhat ilyen helyeken, plusz nem is tudnám hova tenni egy-egy ilyen alkalomkor.

Szerintetek egyébként nem lenne megterhelő egy kistestű kutyának egy-egy ilyen táv?


2012. nov. 14. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát több esélyes a dolog.

1. Mennyit szokott folyamatosan sétálni a kutyád-idő, távolság-és ez hogy viszonyul a túra paramétereihez.

2.A túra kiírásában általában szerepel, hogy kutyával teljesíthető-e.

3.Csak pórázon lehetséges, mert a mai rendeletek alapján még meg is büntethetnek, vagy uram bocsáss le is lőhetik.

2012. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal mindenképpen számolj, hogy egy kutya ilyenkor a te távodnak legalább a dupláját lerohangálja. Kis testű kutyát első alkalmakra legfeljebb 20 km-es túrára vigyél. Tudj neki gyakran vizet adni. Csak fegyelmezett kutyát vigyél, hogy ne szaladgáljon el mindenfelé az erdőben.
2012. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát elég aktív kutyáról van szó, sokat szaladgál lent, de sétánál nem vet meg akár egy 4-5 órás sétát sem. Én kezdetben egy 10 kilóméteres távra gondoltam, szerintem egyelőre nekem is elég lenne annyi.

Elengedni lehet nem merném, mert hiába fegyelmezett, erdős részen nem sűrűn sétálunk, lehet a szagok a sok inger annyira lefoglalná hogy meg se hallaná hogy én szólok neki. De van flexim, amivel tudnám vinni, vagy hosszú 10 méteres kiképző pórázom is van.

2012. nov. 14. 17:11
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
A pórázt felejtsd el. Az nagyon zavarja a többi túrázót, téged meg akadályoz az egyenletes tempóban.
2012. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így van! Én is csak póráz nélkül vinném, tehát csak olyan kutyával érdemes elindulni, amelyik fegyelmezett, nem lődörög jobbra-balra.
2012. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kiképző pórázt nem fognám, húzná maga után.
2012. nov. 14. 22:55
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy tízméteres pórázt húz maga után akkor nem sokáig fogtok jutni.... kb a legközelebbi fáig, bokorig :)


Mi szoktunk járni túrázni a kutyával, hosszabb távokon, hegyvidéki, sziklásabb terepen is és tapasztalatból mondom, hogy mindenféle póráz csak nyűg - kutyának, gazdának egyaránt. Engedelmes kutya kell hozzá, olyan amelyik akkor sem rohan világgá ha a csalitosban az orra előtt repül fel a fácán, ugrik meg az őz.


Gondolom, azért nem egyből egy Mátrabérc teljesítménytúrára mentek. Szerintem előszőr nézz ki egy rövidebb, könnyű terepű túrát és próbáljátok meg, mit szól hozzá a kutya, mennyire behívható, mennyire rohangál oda másokhoz. Ja és mindenképp gyakoroljátok a behívást.

2012. nov. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gerecse 50-re, Tb 20-ra mindig hoznak kutyákat! Van amelyiket pórázon, és senkit nem zavar a póráz... nem is értem, ez honnan jött.


DE!


Milyen kutyáról is beszélünk? Mertezeken a tú

rákon néha nekem is úgy kell átverekednem magam egy-egy nagyobb sziklán. Egy kistestű kutya szerintem nem való ilyen terepre, max ha eleve ilyesmire tenyésztették. Pl. Egy beagle-t el tudok képzelni. Általában vadászkutyákat hoznak, meg német juhászokat illetve ezek keverékeit. Egy kurta lábú kuyának nagyon megterhelő lenne szerintem. Én is gondolkodtam rajta h viszem az enyémet, de arra jutottam, h csak nekem kéne cipelnem még őt is.


Ha nagyon szeretnéd, próbáld ki, h sík terepen erdőbe szervezel magadnak egy 5km-es kirándulást, ha azt bírja, akkor 10-est, ha azt is, akkor mehetsz hegyre is. Látni fogod, h bírja-e.

2012. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első: szerinted egy szervezett túrán ott állnak lesben a vadászok??? :D Te sem gondolhatod komolyan!!!


Még a rókák veszettség elleni cuccait sem olyankor helyezik ki, mikor szervezett túrák vannak...

2012. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem úgy gondoltam, hogy lesben állnak a vadászok, hanem akadhat egy elvetemült- pl. újgazdag vadász, vagy erdőbirtokos-aki azt gondolja neki mindent szabad. Az elszaladgálásra hajlamos kutyáknál ez a veszélyes, mivel a túrák többnyire utakra vannak engedélyezve, különben egy 50km-es túra esetén több tíz, akár száz tulajdonos engedélye kéne. Tehát ha az útról beszaladgál az erdőbe az már valakinek a tulajdona és akármi is előfordulhat. De ne legyen így, jó túrázást!
2012. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!