Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs étvágya a kutyámnak....

Nincs étvágya a kutyámnak. Köze lehet ahhoz, hogy kamaszodik?

Figyelt kérdés
Fél éves. Nem adok neki többet, mint eddig. A méretének megfelelő mennyiséget kap. Sőt, még csökkentettem is a mennyiséget, mint ami a tápon fel van tüntetve. Mostanában nem igazán eszik. Egy-két falat, és kész. A kedve jó, semmiben nem változott, sétákat várja, és sokat rohangál. Rengeteget játszunk, minden olyan, mint régebben. Egyedül az, hogy kevesebbet eszik, mint eddig. Azt észrevettem, hogy most kamaszodik, feszegeti a határait, és "elfelejti" néha az eddig tanultakat. Lehet buta kérdés, de köze lehet a kamaszkornak az evéshez? Amúgy Brit Care Puppy Large Breed-et kap. De szoktam neki főzni farhátat is, mostanában azt mindig megeszi. Unná a tápot?
2012. nov. 14. 17:36
1 2 3
 1/23 Csivibaba ***** válasza:
54%
Most van a fogváltás időszaka, valószínű, hogy fáj neki, és azért nem eszi. Szerintem semmiképp ne válts kaját, legfeljebb kicsit áztasd be a tápot, hogy könnyebb legyen megenni neki. Mi beleestünk abba a hibába, hogy elkezdtünk más tápot adni neki, mert biztos nem ízlik neki, vagy unja. De ez hülyeség. Tedd le neki, hagyd ott 10-15 percig, majd vedd el tőle. Így meg fogja tanulni, hogy csak akkor van kaj és enni fog!
2012. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:

Ezt az én kutyám is csinálta. Mi az állatorvos tanácsára hetente egyszer beiktattunk egy ,,koplalónapot", ez működött.

A mostani kutyámnak amúgy én is főzök (farhát, nyak, risz, répa stb.), azt mindig megeszi, táphoz nem nyúl. Tényleg próbálhatsz másra váltani, sztem az is működhet, de ha teheted, főzz neki, akkor legalább tudod, mit eszik.

2012. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Én azt mondom, hogy ne válts! Ne válogasson. A határok feszetegésében ez is benne lehet, hogy várja a finomabb falatot (írtad, hogy néha szoktál neki farhátat adni). Ahogy előttem írták, rakd le elé és 10-15 perc múlva vedd el, ha nem ette meg.


Az persze más kérdés, ha szeretnél átállni arra, hogy főzöl neki (én BARF étrend szerint etetem a kutyámat), de alapjáraton azért, mert nem eszik, ne kezdd el kínálgatni mással!

2012. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy szoktam, hogy reggel adok neki, annak kb a negyedét eszi meg, elveszem tőle 10-20 perc után, majd délbe eszi meg a másik negyedet, és este még mindig a reggel kiadott táp maradékát eszi. Próbáltam már vízzel felöntve, húslevessel felöntve, vagy vettem neki konzervet és azzal kevertem. De ekkor sem eszi meg. A levest kilefetyeli, pár szem táp és kész. Konzervnél pedig szintén csak egy két szem táp, és a konzervet is otthagyja. De azért nem gyanakszom betegségre, mert nem gubbaszt, olyan rossz és eleven, mint eddig is volt. Úgyhogy remélem tényleg csak a foga. Tápot nem akarok váltani, ezzel teljes mértékben meg vagyok elégedve. Bár most bajban vagyok, mert ahonnan rendelem, elfogyott a raktárból, és most adtam ki neki az utolsó pár szemet. Azt mondjuk észrevettem, hogy az esti(legnagyobb és legtartalmasabb) séta után többet eszik. Szerintetek kb meddig tart ez az időszaka? Első kutyám, akit kölyökkora óta nevelek.
2012. nov. 14. 19:41
 5/23 Csivibaba ***** válasza:
54%

Mikor elveszed tőle a tápot, akkor tedd be egy zacsiba vagy egy dobozba, hogy ne száradjon ki. Az én kutyám is mindig ,,leette,, róla azt, amit rátettem, és ha véletlenül táp került a szájába, akkor odébb ment 1 métert és kiköpködte...

Szóval nem egyszerű. Kitartás! Nem akarlak elkeseríteni, de január végén került hozzám a kutya, kb 1 hónapig evett. Most múlt októberben 1 éves, és kb 3 hete eszik rendesen...

2012. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Csivibaba!

Biztos, hogy a foga miatt húzódott eddig?

A kutyák általában 3-6 hónapos koruk között váltják a fogukat, az én kutyámnak 6 hónapos korára kint volt az összes foga.


Kérdező! Ha belenézel a szájába, látsz még tejfogakat?

2012. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Belenéztem a szájába. Egyetlen helyen bújik a foga, leghátul, a többi már kint van. Úgyhogy ezek szerint tényleg a foga a ludas. Azt hittem mind kint van neki, mert volt kb 2 hónapja, hogy intenzíven hullottak a fogai, akkor rágott mindent, majd ez elmúlt. És akkor nem volt étvágytalan, ezért nem gondoltam a fogakra.
2012. nov. 14. 20:12
 8/23 Csivibaba ***** válasza:
54%

M.-H. Alexandra!

Nem csak a foga miatt. Csak azzal kezdődött. Aztán szépen ,,szivatott,, egy ideig, mert én megpróbáltam váltani. Meg közben beteg is lett, és nem volt mindegy, hogy mit eszik, de ettől függetlenül próbálkozott a ,,nem evéssel,,.

Úgyhogy igaz, nem egészen ilyen hosszú ideig. De miután már megtaláltuk a megfelelő kaját neki, még akkor is próbálkozott.

2012. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Csivibaba. Nem lehet, hogy nektek más is volt a dologban a fogváltáson kívül? Bár gondolom nálatok sem volt az étvágytalanságon kívül más. Arra is gondoltam, hogy kb 2 hónapja kiszedtem belőle egy kullancsot és....de akkor nem lenne ennyire eleven és vidám.
2012. nov. 14. 20:16
 10/23 A kérdező kommentje:
Na, közben már válaszoltál Csivibaba. :)
2012. nov. 14. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!