Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 éves puli kutyám és...

M123456789 kérdése:

Van egy 5 éves puli kutyám és kb 2hónapja elkezdett a járdai térburkolóra kakálni először 1,2db volt csak rajta, mindig leszidtam utána lesöpörtem, de mostmár tele van a járda. Hogyan kellene leszoktatnom?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lehet leszoktatni, hogy mindig mikor észreveszed, hogy oda akar kakálni, akkor arrébb hívod, viszed (nem ölben persze) és ha a jó helyre kakált, akkor megdícséred. Ezt minél többször megcsinálod annál jobban berögzül. Az én kutyámnál is vannak időszakok mikor nem oda kakál ahova az előtt, aztán meg megint. Ha jól tudom vannak távoltartó szerek is, de azokról nem tudok nyilatkozni. Viszont ha már odapiszkított, de te nem láttad, tehát már csak a kaki van ott, akkor nem szidd le, mert nem fogja érteni, hogy miért kap, csak most fel, hogy lehetőleg ne érezze a szagát.
2012. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...mosd fel
2012. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, mióta beállt a hideg és reggelente harmatos a fű. Nem tetszik neki, hogy vizes lesz a lába, és inkább az ajtó elé rakja a brióst, ahogy kiér a lakásból. Mi bekészítettünk egy lapátot, mert nincs arra idő, hogy mindig figyeljük kaksálás közben ... Ha rajta kapod, szólj rá és szidd le.
2012. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudod mi a hatásos módszer??Olcsó és biztos dolog, HIPPÓ!Amikor a járdára csinál nem csak lesepred hanem fellocsolod hippóval.Ennyi.A büdös életben nem fog még egyszer arra a helyre wc-ni
2012. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!