Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor van harcikutya...

Most akkor van harcikutya fajta vagy nincs?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezt a szót az emberek 90%-a félreértelmezi. De, például a pitbull nem harcikutya fajta ? Harcra tenyésztették ki, még a nevében is benne van a "pit" szó. Értem én hogy manapság már nem erre használják őket (kivéve az illegális kutyaviadalokon), de ettől még ugyan az a fajta maradt amit valaha harcra tenyésztettek ki. Tudom hogy nevelés kérdése hogy milyen viselkedése lesz majd a későbbiekben.Ti mit gondoltok erről ? (nem akarom a fajtát degradálni csupán kíváncsi vagyok mások hogyan látják ezt a dolgot)

2012. nov. 15. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Számomra nincs,de mondom én ezt egy Amstaff gazda. De egy olyan ember aki ezeket a fajtákat szörnynek nézi annak van.
2012. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kutyát használtak anno viadalokon. A bullteriertől a masztifokig. A pit az egyetlen akiben ez a mai napig komlyan él. Ez nem degradálás. Erre szelektálták őket. Ettől függetlenül sok mentő és terápiás pit is van.
2012. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősömmel beszélgettünk erről a témáról, szerinte nincs olyan hogy harcikutya fajta, én azt mondtam hogy van de nem fogadta el ellenérvként amit ide írtam, ezért is vagyok kíváncsi mások véleményére is.
2012. nov. 15. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A pit szó nem harcikutyát jelent, hanem a gödörre (tágabb értelemben az arénára) utal, ahol összeengedték másik kutyával.

A harcikutya szó pedig nem ezt jelentette valaha, csak más értelmet nyert a köztudatban. Harcikutyának azok a kutyák számítottak, amiket az emberek a háborúk során használtak a csatákban, rajtaütéseken, stb.... Ilyen kutyák pedig az ókori molosszusok voltak, amiket a középkorban molosszernek, majd masztiffnak neveztek. Tehát gyakorlatilag ezek az ősi masztiff fajták, amik mára többnyire kihaltak, illetve a modernkori masztiffokat tenyésztették ki belőle.

A pásztorkodó lovasnépek szintén használták a táborok védelmére és a rajtaütéseken a pásztorkutyáikat, amik kis átalakulással a mai napig léteznek, de gyakorlatilag ezek is közeli rokonai az ősi molosszusoknak.


A pitbull már egy nagyon modern kutyafajta, alig 150 éves.

2012. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!