Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ősszel és télen mi a csuda...

Ősszel és télen mi a csuda tudja beköpni a kutyákat (németjuhász)?

Figyelt kérdés
Idén nyáron szegény kutyámat beköpték a legyek (dögevő legyek - zöldhátúak) de szerencsére meg tudtam menteni. Ma meg azt veszem észre hogy megint tiszta vér a kutya bundája a farka körül és a szőre össze van ragadva nyilván a gennytől. Már 1-2 napja feltűnt hogy nem eszik semmit de gondoltam ma megnézem mert már büdös is volt eléggé. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget hogy nem eszik mert úgy voltam vele hogy bekajált mert elég nagy étvágyú kutya, arra viszont nem gondoltam hogy ismét beköpi vmi mint nyáron mert ugyebár ősz van de lassacskán tél és a rovarok ilyenkor eltűnnek. Hát is ismét láttam hogy a kukacok mászkálnak a sebből ki és be.
2012. nov. 15. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára féregtelenítve?

Miért nem mentek egyből dokihoz?

2012. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Legutóbb nyáron augusztusban adott az állatorvos rá gyógyszert. Ki kellett fésülni 1 fésűvel a szőréből a kukacokat és utánna 1 ollóval a szőrét le kellett vágni a hátán amennyire csak tudtuk. Utánna a löttyöt amit a doki adott belekellett dörzsölni a bőrébe ami ott felszívódot és a kukacok kimenekültek a sebből mert potyogtak ki belőle. Utánna apám permetező segítségével kifertőtlenítette a helyét ahol lakik (egy hatalmas nagy volt disznóól ami tele van neki szalmával) ilyen rovar, bolha, és parazitairtóval. Nem is volt vele semmi gond egészen a tegnapi napig amikor újra megjelentek rajta a kukacok!!!
2012. nov. 15. 17:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak nem értem hogy ősszel és télen mi a fenétől kukacosodik. Mivel már a dögevő legyek sincsenek jelen mint nyáron hogy belepetézzenek!!!
2012. nov. 15. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez tulajdonképpen bőrférgesség?

Szerintem mindenképp menjetek vissza a dokihoz!

A féreghajtózás amúgy is aktuális, kérjetek Milbemax-ot, ez a bélférgességre, szívférgességre és bőrférgességre is jó.

Egyébként a szúnyogok is terjesztenek bőrférgességet.

2012. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kukac a légy lárvája. Ezek pedig el nem látott sebbe rakják a petéiket. Fésülöd te azt a kutyát legalább hetente? Ha igen, észre kellett volna venni, hogy sebes. A farka fölött pedig általában akkor sebesedik be a kutya,ha bolhás és kirágja magát.

Nagyon durván elhanyagolt az az állat, amelyikből már kukacok jönnek ki.

2012. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A légynek a lárvái csak elhalt húst,szöveteket esznek. Azt a sebet kéne ellátni normálisan,és talán -de ez csak egy erős tipp- annak is köze lehet ahhoz,hogy megeszik az élősködök a kutyádat,hogy egy disznóólban tartod.
2012. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!