Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számíthatok, fogja...

Mire számíthatok, fogja bántani a kutya a babámat?

Figyelt kérdés
Haza akarunk utazni anyukámhoz,van egy felnőtt kan kuvasz otthon. Engem és a férjem ismer,de a picit még nem látta soha. Fogja bántani,hagyjuk ismerkedni? Egyáltalán hogy szoktassuk hozzá hogy ne legyen baj,vagy inkább zárjuk el?
2009. aug. 14. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
ha nem beszámítható a kutya, akk a közelébe se vigyétek a gyereket mert szétszedi azonnal, zárjátok el ha levegőztök kint így a legbiztosabb
2009. aug. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs semmi baja,soha nem akart még bántani minket. Persze az idegeneket nem szereti,ha rászólunk elmegy. Én azt szeretném ha elfogadná a gyereket,mert később ha nagyobb lesz majd menne ugye a nagyihoz.
2009. aug. 14. 18:26
 3/20 anonim ***** válasza:
értem:) de az ismerkedés ráér még 10év mulva is :)
2009. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja,hogy veletek van és hozzátok tartozik a kicsi nem fogja bántani.Annyit tehetnétek,hogy a találkozás előtt egy olyan ruhácskát kellene megszagoltatni a kutyával ami rajta volt a babán,hogy érezze a szagát.És alaposan megdicsérni +juti falat.Ezt egy párszor megismételni.Így berögződik a kutyába,hogy az a kis lény aminek olyan szaga van az jó dolog mert dicséretet kaptam.Vagyis nem "ellenség".DE semmi kép ne hagyjátok egyedül a kicsit még annyira sem,hogy egy pár lépéssel eltávolodtok tőle mert bármikor "prédát" láthat benne mert kicsi és törékeny.Ha mellette vagytok nem lesz gond!:)
2009. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Anyum azt mondta ha nem lesz más megoldás elaltatná a kutyát. Én ezt nagyon nem szeretném mert még fiatal meg amúgy is! Nem akarja az unokája biztonságát veszélyeztetni.
2009. aug. 14. 18:55
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

18:48-s vagyok.

Ezért el ne altassák a kutyát!!!Ha ilyen nagyon féltik az unokájukat csukják el arra az időre a kutyát.Mennyi idős a pici?Már jár?Mert akkor előfordulhat,hogy meghúzhatja a farkát vagy a szőrét ami miatt oda kaphat de akkor csukjátok el vagy arra az időre kössétek meg.Nem lesztek ott a nap minden percében gondolom.Akkor meg csak átmeneti megoldást kell találni nem véglegeset.

2009. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Sok kutya védelembe veszi az ember gyereket is, ez lenne a természetes reakció, de hát egy kerti kutyánál nem lehet tudni...

Én is a ruhás megoldást ajánlom.

2009. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Még csak 4hónapos,első unoka. Már én is javasoltam hogy zárjuk be,de akkor nem az lesz hogy az lesz a kutyába hogy a baba miatt őt bezárjuk. Ez a fajta ezt nem jól viseli. Tudom hogy túlreagáljuk,de hát ki nem féltené a gyermekét,mikor annyi szörnyűséget hallani!
2009. aug. 14. 19:15
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Olyan undorító amikor a gyerek miatt elaltatnak egy kutyát! Lusták foglalkozni vele aztán megölik mert a gyerek fontosabb. Pedig a kutya rájuk bízza az életét! Olyan helyen a gyereknek sem lesz jobb... Nagy szemétség ilyet tenni. Ha a gyerek élete a fontosabb akkor minek van a nagyinak kutyája? Olyan nincs hogy valamit felnevelünk, aztán jön valami fontosabb és akkor kidobjuk! Különben meg miért várjátok, hogy egy idegen valakit imádjon egy felnőtt kuvasz? Zárjátok be addig aztán kész. Neki a gyerek egy idegen valaki miért kéne szeretnie. Ha hozzánk jön egy idegen akár családtag is, aki sosem volt még itt mert még csak 1-2 éves, vagy külföldön lakik, vagy a nővérem aki elköltözött mielőtt meglett volna a kutya, akkor bezárom és kész. Nem várom, hogy felfogja, hogy hirtelen lett új családtag, és imádja...
2009. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

20:01-s

Igazad van csak nem kellett volna ennyire keményen fogalmaznod.

Nos szerintem ha még csak 4 hónapos akkor gondolom nem fogjátok letenni a földre.Vagy babakocsiban lesz vagy a mamánál.:D Ergo a bébi nem is érintkezik a babával.Ha meg felugrál mert érdekli a "csomag" csak meg kell neki mutatni a picit nem fogja kitépni a kezetekből csak megszaglássza.De azt engedjétek meg.Muszáj,hogy ismerje a picuri szagát.És ennyi!Juti falat és tudni fogja,hogy a gyerek jó dolog.Megszaglászta juti falat,dicséret.Puszi a babának a kutyának jut fajat dicséret.Ruha szagoltatás juti falat,dicséret.Már az első nap után tudni fogja,hogy a bébi jó dolog.Ha ezt megcsináljátok nem kell mitől félni.Jutalom falat meg bármi lehet ami nem nagy.Kicsire vágott sajt,virsli,párizsi,szalonna.Nem kell drága cuccot venni.

2009. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!