Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrierem viselkedés...

Yorkshire terrierem viselkedési problémája miatt nem tudunk sétálni, vki tudja a megoldást?

Figyelt kérdés
Elindulunk sétálni, és a kiscsaj úgy elkezd "ordítani", és olyan szintet húz előre, fut egyhelyben, hogy mind a 2 hátsó lába csurom vér lesz rövid időn belül. Eddig azt annak tudtam be hogy hámot és flexit használtunk. De már fojtó nyakörvet és kiképzőpórázt használok, amit rendeltetésszerűen kezelek, de nem javul a helyzet. Annyira fel van pörögve, azért csinálja. Mit tehetnék?
2012. nov. 15. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyit sétáltatod egy nap? Mennyi időt fordítasz a terrier vér lefárasztására? Itt most nem az 1 kör sétára gondolok.
2012. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"amit rendeltetésszerűen kezelek"


Akkor hogy tud előre húzni?

Ez nekem magas. Szerintem a kettő kizárja egymást.

Egy másik kérdés, az 5. választ adtam. Nem pont ez a probléma, de hasonló.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3602676-mit-t..


Nem létezik, hogy sehogy nem tudod leállítani. Lépj elé, akkor nem tud előre menni.

1 cm-t is csak teljes nyugalommal engedd megtenni. Ha ez 1 órába kerül, akkor annyiba. Ne alkudozz, és ne menj bele kompromisszumokba.

2012. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:

Mennyit sétáltok? Mennyit van kutyák közt? Mennyi idős?

Én először a lakásban kezdeném a tanítást. (szerintem a fojtó nem megoldás egy pár kilós kutyán)

Leveszed a nyakörvet a helyéről, mintha sétálni indulnátok, ha bepörög, egyetlen szó nélkül visszateszed a helyére és nem szólsz hozzá, amíg meg nem nyugszik.

Ha megnyugodott lehet újra próbálkozni. Ha már rajta van a nyakörv meg lehet próbálni a pórázzal is ugyanezt. Csak akkor hagyhatjátok el a lakást, ha a kutya nem pörög.

Érdemes lenne neki megtanítani a "marad" és a "lábhoz" parancsot.

Keress egy rendes kutyaiskolát, ahol segítenek.

2012. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fojtónyakörv Yorkin?! :D:D:D


Ne a kutyát okold, hogy ilyen. Ezt csak magadnak köszönheted. Vidd kutyasuliba!

2012. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, fojtónyakörv yorkin, mint a kutyaiskolában, ő is kutya, nem táskatartozék, legalább is nálam.
2012. nov. 16. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de melyik kutyaiskolában alkalmaznak fojtót yorkinál?
2012. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 palosm ***** válasza:
Lehet te vagy a ritka véletlen, akinek gyogyós kutyája van alapból. Akkor ez van sok mindent nem lehet tenni..... vagy valamit úgy elrontottál? Az utóbbi a valószínű,(személyeskedés nélkül mondom) és akkor előbb magadat kell globálisan rendbe hoznod kutya, pszihológia ügyben, nem pedig a közvetlen megoldásra vadászni. Kezdésnek javaslom olvass el itt minden irományt. [link]
2012. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!