Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyák eladásának mik...

Kölyök kutyák eladásának mik a törvénybeli előírásai (chip, oltás stb. ) link is érdekelne?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Chip kötelező az biztos, mert már chip nélkül nem lehet átadni kutyát. Oltást nem tudom 6hetesen kell az elsőt kapniuk és csak 8hetesen adhatod át őket úgyhogy gondolom 1kell.


Amúgy én már azt várom hogy mikor lesz végre a szaporításnak törvénybeli előírása... Otthon szülés nincs mert az hej de gonosz dolog, de a kutyákat meg elletik otthon halomra.. Nesze neked állatvédelmi törvény..

2012. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg csak a chip kötelező, hisz a parvo és a kombi oltás nem kötelező, csak ajánlott. A féreghajtás is csak évente egyszer kötelező, szóval hivatalosan el lehet adni minden nélkül, csak egy chippel. Hogy mennyire etikus, az már más tészta.


Itt a link:

[link]


Lényeg:

"3. §(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet."

2012. nov. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8 hetes kor után el lehet adni. Az oltások 6-8-10-12-14 hetes korban esedékesek, így azt illik beadni, természetesen ennek költsége bele van kalkulálva a kutya árába. A chip én is úgy tudom, h kötelező.
2012. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!