Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedett a kutyád,...

Hogyan viselkedett a kutyád, amikor kamaszodott?

Figyelt kérdés
Nekem most fél éves...mintha semmit nem tanultunk volna eddig. Kicsit el vagyok keseredve. Olyan nagy szája van, hogy csak nézek. Séta közben minden kutyát megugat. Eddig semmi gond nem volt. Szocializálva van, ovis is, de most teljesen mindegy, hogy idegen vagy ismerős kutya, ugat mint egy nemnormális. Sokan emiatt megijednek tőle, pedig amúgy egy szelíd bárány. Csak most mintha mindenkinek megmutatná, hogy "ki a király". Amúgy egy szófogadó, tündéri kutya, csak most fura időszakát éli. Nektek milyen viselkedést produkált a kutyátok? Gond volt vele, vagy semmi baj nem volt?
2012. nov. 16. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Van egy Kiskutyám, kb. 4 hónapos, harapdál, rohangál, felugrál, mostanában pórázon sétálásnál húz. De csak hazafelé... :)

Szelíd, mindenkinek tetszik.

A környéken mindenki szereti.

2012. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban:)

A miénk 8 hónapos, és időnként bizony megcsapkodnám (nem teszem) mert szófogadtlan. Rászokott a csövesek ugatására, hiába szólok rá csak csinálja. Most bevezettem azt, hogy az első engedetlenségre pórázon találja magát és irány hazafelé. Biztos marhaság, de az én lelkemnek jó :))) Hátha ráeszmél, hogy a nem kívánatos cselekedetnek következményei vannak.

2012. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ugatja a csöveseket? :D Az mondjuk lehet nem véletlen...Azért azt jó lenne tudni, hogy ez az arcoskodás meddig tart náluk. Oviban azt mondták, hogy ha jön felém valaki kutyával ültessem le magam mellé, és ha csendben van, akkor kapja a jutalomfalatot. Ha pedig ugat, akkor álljak be elé, hogy ne lássa a másik kutyát, és ha csöndbe marad, akkor falat. Még nem az igazi, de haladunk...Te is kipróbálhatnád 2. válaszoló. Első válaszoló, neked már 4 -hósan ezt csinálja? :) Akkor nekem szerencsém van, mert ő csak 6 hónaposan arcoskodik. :)
2012. nov. 16. 12:44
 4/16 A kérdező kommentje:
Mármint 6 hónaposan kezdte. De ki tudja meddig tart még..:)
2012. nov. 16. 12:45
 5/16 compactegon ***** válasza:

nekünk egy hónapig tartott 6-7 hónapos korában. sokat volt pórázon, és jót is tett neki :)

mondjuk ki nem fordult magából és mindenre emlékezett, de hajlamos volt elengedni a füle mellett dolgokat.

2012. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
100%

8 hósan hoztuk el, sajnos az egész kölyökkora elcsúszott, úgyhogy most - egy évesen - kezd kamaszodni, ráadásul husky, ráadásul kan :D

A páromnak 70%-ban, nekem olyan 30-40%-ban alkalmi süket. Neki is most jött meg a hangja, bár ő csak embereket ugat :) Állítólag következetesség-következetesség-következetesség és ki kell bírni!

2012. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon változó, olyan 8 hónapos korában kezdett el kamaszodni. Ez alkalmi süketséggel, nálunk is pl. csövesek megugatásával járt. Egy időre azt hittem, túlvagyunk rajta. Most 16,5 hónapos, kb. 1 hónapja ismét feszegeti a határokat, újabb kamaszkorszakát éli a drágám. Néha fel tudnék robbanni én is tőle :D

Mivel nagytestű, én úgy számolom, hogy min. 2-3 éves koráig még lesznek ilyen időszakok.

2012. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem azt játsza el hogy nem ül le a patkánál.. Nem jön le meg semmi csak nem hajlandó magától leülni..


Meg az ugatás leállítása nehézkesebb volt egy időben aztán 2hónapig jó volt most megint nehéz leállítani.

Az alkalmi süketséget egy jó erős pórázfegyelem elmulasztotta :)

2012. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez az alkalmi süketség szinte mindenkinél fennáll. :D Na, azért ez megnyugtat, bár lehet kicsit önzőség. Türelmesnek kell lenni, ez tény, de van, amikor elfogy ez a türelem...Ő most szeret mindent megugatni. Nem most kezdtem el vele a sétát, tehát látott már elég sok mindent, de most a jelzőtáblákat is szereti ugatni. Nem tudom milyen ellenséget láthat egy táblában, de ha neki ez jólesik....Múltkor egy legyet ugatott a falon, egészen addig, míg le nem csaptam, és oda nem adtam neki. De ezek a dolgok csak 1 hete vannak. Eddig a hangját se hallottam, nem ugatott senkit és semmit, most meg egy porszemet is megtalál magának. Meg ez a szelektív hallás..na ez borít ki teljesen. Séták alkalmával tökéletesen behívható. De ha esetleg úgy meg ki a kapun kívülre, hogy nem sétálni indulunk, akkor akár egy egész sült disznót is lengethetnék neki, sz@rik rám magasról. Úgyhogy tud alkotni, de kibírom...:D Nektek is kitartást, főleg Alexandrának még a maradék 1-2 évhez. :)
2012. nov. 16. 16:37
 10/16 anonim ***** válasza:

Nah nekem egyszer ment ki a kapun magától azóta többet nem..


Ha tárgyat ugat akkor vidd oda nyugodtan, hogy nézze meg. Ilyenkor rájön hogy mi van.. Nekem a múltkor egy motort ugatott meg ami parkolt oda mentünk rájött hogy nem fogja megenni úgyhogy mehettünk is tovább.

2012. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!