Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan h egy kutya bújós/ke...

Van olyan h egy kutya bújós/kedves fajta? Vagy ez nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
Kert van, tanítás,séta megoldva, pénz, táp van rá. tudtok a kérdésben feltett tulajdonságú kutyát mondani?
2012. nov. 16. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Bernipásztor. A világ legártalmatlanabb kutyája. Itt van egy kis olvasnivaló róla: [link]
2012. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem inkább személyiség függő, nem fajta. Pl. az én mopszom nagyon bújós, de ismerek olyan mopszot, aki ennyire nem. Pedig az a fajta kedves az esetek többségében. Amúgy a legtöbb kutya szereti az ember közelségét, ha normálisan bánnak vele ( tehát nem kínozzák, nem verik, mert akkor fél).
2012. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen egyénfüggő. nekem négy kutyám van, ebből három azonos fajta, ill. annak keveréke, és egy nagyon vegyes. mindegyik mentett, de különböző előélettel.

a kis keverék összenő az emberrel bújik, néha tolakodóan, rajong, csóvál, simogattatja magát. kislány.

az egyik staffim, kislány, imád hozzábújni az emberhez, de a simogatástól elhúzódik.

a másik két bull kanom meg buksi rakodósak. az egyikük van, így nála nem érvényesül a bújhatnékja teljesen, a másik meg folyton pakolja a kétszáz kilós fejét, ahová éri, és néz szerelmesen. :)

de a legtöbb kutya igényli az emberi kontaktust, gyakran akkor is, ha nem szocializálták megfelelően. (így menhelyeken okos döntés a választás elsősorban :)

2012. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

hármas vagyok.

az egyik kan VAK, ezt akartam írni, bocsi :)

2012. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Alapvetően mindegyik kutya az, a gazdájához.
2012. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen egyedfüggő tulajdonság. Nekem például bújós-aranyos huskym van, viszont csak hozzám bújik (a páromhoz sem ennyire), a környéken viszont van két husky, akik még a simogatást is gyűlölik.

Ha kölyökkorában hozzászoktatod a simihez, bújáshoz, nagy valószínűséggel bújós lesz, de ha biztosra akarsz menni, lehet, hogy tényleg a menhely a legjobb döntés :)

2012. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes dolog.

Pár hónapja fogadtam örökbe egy bulldog-boxer keverék kutyát. Szaporítótelepről mentették, beleégettek egy A betűt, verték, születték. Ennek mind nyomai vannak. Mégis annyira bújós, barátságos, nem tört meg az emberekben való hite ezek ellenére sem.

Tehát azt gondolom, hogy kutyája válogatja.

2012. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Német dog, vizsla.
2012. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat!
2012. nov. 16. 14:49
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

nemrég maradt a "nyakamon" egy német juhász (másfél éves) és rettenetesen bújós. de,annyira,hogy az már nekem sok..szinte már nyomul ^^" lehetetlen levakarni az emberről,szóval sztem a németjuhász jó választás lenne :D (gazdit keresek neki,esetleg nem érdekel?)

más kutyafajtákról nagyon nem tudok írni,mert nem volt hozzájuk szerencsém...barátnőmnek vizslája van,az is nagyon szeretetmániás,meg a golden retrieverekről hallottam még jó dolgokat :)

2012. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!