Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami okos ötletetek...

Van valami okos ötletetek kutyák összeszoktatására?

Figyelt kérdés
Párom kutyája vizsla, enyém bullmasztiff. Mind2 kan. Összeverekednek, pedig már kb a 6. alkalommal próbáljuk összeszoktatni őket. Ha sétálnak úgy nem bántják egymást, az udvarunkon ha odaengedjük őket egymáshoz, akkor van baj. A vizsla morog (szerintem fél), a bullmasztiff meg rá akar mászni állandóan, ezt a vizsla nem bírja és morog, neki akar menni, utána már a masztiff is. Félek a masztiff nem fog leszokni a "leteperésről". Szerintem mind2 dominanciára törekszik, különben meg rázzák a farkukat meg figyelnek egymásra, szagolgatják egymást. Nem lenne gond, ha az egyik a morgásról szokna le, a másik meg a rámászásról. Segítsetek! Köszönöm.

2012. nov. 16. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola és terápiás szocializálás..

Az a baj hogy egyikőtők se "falkavezér" és a kutyáknak meg el kell dönteni hogy ki legyen az ha te se meg a barátnőd se az. Népszigeti vagy Cerberos. Ha komolyan gondoljátok. Bár megnézhettek 1-1 olcsóbb sulit is de lehet csak pénzkidobás.

2012. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezzel én is tisztában voltam, ha nincs más lehetőség, akkor kutyaiskola, csak ezt akarom egyelőre elkerülni, ezért tettem fel itt a kérdésem, mert drága mulatság és nagyon nincs erre pénzünk, de ha muszáj, akkor muszáj.
2012. nov. 16. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát elkezdhettek velük egyesével foglalkozni. Cerberos oldalán van szó a falkavezérségről elég hosszasan és jól azt olvassátok el. Ha séta közben nincs velük baj akkor vigyétek őket gyakran sétálni hogy szokják egymást.

De nem 5perc lesz. Ha szerencsétek van akkor 2-3hónap úgy hogy nem vesztek igénybe külső segítséget.

2012. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbáljuk!
2012. nov. 16. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, ha a falka maga közé enged aludni egy új tagot, onnan kezdve van befogadva az új tag. Aludtak már egy helységben? Én felügyelettel, mellettük aludva megpróbálnám ezt is, bár ha falkasorrendi vita van köztük, ez kevés lehet. Nekem az a véleményem, hogy a falkavezéri helyen kívül is van egy rangsor a kutyák közt. Lehet, hogy te vagy a falkavezér, de attól még nekik is tudniuk kell, ki hol áll a ranglétrán. Lehet, hogy te mindkettőnek vezér vagy, de ha köztük nincs eldöntve a kettejük közti sorrend, abból még nagy harcok lehetnek. Persze emiatt le leszek pontozva, de én igenis azt látom, hogy a falkavezér alatti helyekért is folyik a harc és csak akkor van békesség a kutyáim közt, ha mindenki tudja a helyét, attól függetlenül, hogy nagyon is tudják, hogy a falkavezér én vagyok.
2012. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a 2. helyér nem igazán van harc.. Vagy ha van akkor a fönök azt egy szóval leállítja..


Szerinted milyen sikeres lenne egy falka ahol a tagok verekedéssel döntenék el hogy kinek hol a helye ? sántán, vagy félig vakon nehezen tudnának vadászni :)

2012. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A párom falkavezér lehetne, tőle tart a kutyája, mégis hiába szól rá, akkor befejezi, de aztán megismétlődik. Hozzáteszem 2 nagyon nehéz eset kutyáról van szó. Egyik akaratosabb, makacsabb, mint a másik. Most azt akarjuk csinálni, hogy szájkosárral összeengedjük őket, aztán rendezzék le egymás között. Előbb-utóbb csak megunják.

Diesel: a falkavezér pdf fájlt nem tudtam letölteni a Cerberos oldalról, hibát jelzett. Néztem az árakat a szocializációnál, 2 ezer/alk, gondolom kutyánként, az 4 ezer. Húzós, mert gondolom menjünk heti kétszer több héten keresztül stb. Az nem fog menni. Ha lesz változás a kutyák között mindenképp megosztom az élményem veletek.

2012. nov. 17. 09:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor gyüjtögessetek rá :/ Meg menyetek kérdezzétek meg . Van akció a 2. kutyából úgy tudom.


Az összengedős mókából meg nem lesz semmi jó. Nem unják meg. :(

2012. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam a falkavezérségről szóló részt az oldalon, egyikünk sem az, viszont a kutyák közül mindkettő ezért akarnak verekedni, h eldöntsék, ki a vezér.
2012. nov. 17. 12:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Na most már kezd alakulni, már csak a masztiffot kéne leszoktatni a rámászásról meg a leteperésről!
2012. nov. 17. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!