Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédunk kutyája éjjel-na...

A szomszédunk kutyája éjjel-nappal ugat. Aludni nem lehet tőle, valamint a csendes elfoglaltságokat (olvasás, pihenés) is durván zavarja. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

2012. nov. 17. 07:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Hát legelsőnek csak annyit tudsz, hogy szépen közlöd vele, hogy csináljon vele valamit, mert zavarja a lakókat.
2012. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Te semmit. A szomszéd elérheti, hogy ne unatkozzon a kutyája, lemozgathatja, viheti sétálni, taníthatja, fegyelmezheti, de te ezek közül egyiket sme tudod kivitelezni. Első körben szólj neki, hogy gond van.
2012. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

először is szólj neki ! mond el a problémádat ! figyelmeztesd finoman!! ,hogy bejelented a megfelelő helyen. ha elutasító ,akkor " b" verzió

itt a hétvége ,állj össze pár szomszéddal,és kezdjetek énekelni az ajtaja,vagy az ablaka előtt,mehet a hangos zene is:)főképpen éjszaka.

" c" verzió az erősebb kutya b@.....ik. átmész , elintézed .

2012. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Megvolt. Szóltam a szomszédnak, a kutyája miatt. Próbáltam udvariasan, de kicsit ideges voltam, ez lehet meglátszott rajtam, de mindegy is, mert szerintem jogosan érveltem, és nem voltam bunkó. Tudjátok, mi volt a válasza?

" A kutyának az a dolga, hogy ugasson"

Ennyi. Ezzel be is fejezte a vitát a maga részéről.

3. Válaszoló:

Kösz a tippet, de sem nekem, sem a barátaimnak nincs ideje arra, hogy szerenádokat tartsunk. Dolgozó emberek vagyunk.

Az erősebb kutya pedig nem én vagyok, hanem a szomszédnak a kutyája, nem szeretném, ha rám uszítaná, elég nagy dög, ráadásul hamis. A gyerekek sem mernek a kerítés közelébe menni tőle, de még én sem, mert egyből nekirohan a kerítésnek, és olyan hangosan és mérgesen ugat minket, hogy az emberben meghűl a vér.

Lényegében nem csak a pihenésünk lehetséges időszakait határozza meg ez a drága kutyus, de a kertünkben való mozgásunkat is szabályozza.

Tessék, hajnali kettő, és ébren vagyok, mert nem tudok tőle aludni még füldugóval sem, reggel meg mehetek dolgozni.


Most mit tegyek szerintetek?

2012. nov. 18. 01:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd be a helyi jegyzőnél.
2012. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mivel a " b " verzió nem tetszik,hát vagy ,hagyod a fenébe az egészet ,és hozzászoksz az ugatáshoz ,és írogatsz hajnalig:),vagy teszel ellene,pl: kedves szomszéd,ez itten a kezemben egy nagy kő-bunkó,és most gyorstalpaló tanfolyamot tartunk,toleranciából .,.........vagy nem alszol éjjel ( ja ,persze így sem ,hisz a kutya ugat,tehát éljen a ZENE ,éljen a HAUSE ,éljen a lakodalmas rock,és a többi.

2-3 éjjeli szerenád,nem pár perc,egész éjjel:)

tudod, vannak emberek ,akik sz@...-nak a másokra ( szomszédod),és vannak akik ezt hagyják ( te ).

de ,hidd el, sokszor a józan ész ,mit-sem ér.

HÁT ,LEGYÉL MÁR KICSIT TÖKÖSEBB,ÉS OLD MEG,ne rinyálj:)

ha ,hagyod ,hogy kib@...-nak veled,...hát,,, ki is fognak!...

2012. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"éjjel-nappal ugat. "


Nem hiszem hogy ez valós lenne,egy kutya 10-12 órát alszik egy nap.

2012. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez még álmában is ugat szerintem.

Azt hiszem meg fogom mérgezni. Hiába támadom a gazdáját, az csak arra fogja ösztönözni, hogy viszonozza, és kialakul egy véget nem érő adok-kapok játék, hogy még sokkal rosszabb legyen minden. Már bánom, hogy szóltam neki, hogy zavar a kutyája, így majd elsőszámú gyanúsított leszek, ha felfordul, de nem tehetek mást, ez nem állapot.

2012. nov. 21. 14:36
 9/14 anonim ***** válasza:
lehet kapni valami kütyüt, ami olyan frekvencián visít, amit emberi fül nem hall, de a kutyákat megőríti. Elvileg ugatásra aktiválódik, van kültéri változata is. Nézz utána, én is keresek, ha találtam, elküldöm a linket.
2012. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
találtam is! pl: [link]
2012. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!