Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a rövidszőrű...

Mi a véleményetek a rövidszőrű tacskóról? Jò tulajdonságok illetve rosszak? Előnyök illetve hátrányok? Lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés
köszi.:-)
2012. nov. 17. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az van, igaz lakik még mellette két másik fajta kutya is. Én imádom, nagyon sokat lehet rajta röhögni:D Elég kis számító kutya, általában mindig annak kedveskedik, ahhoz megy, akiben hasznot lát, legyen az bármi. A miénk kint él az udvaron, de ahogy lehetősége van beszökik a házba és befészkeli magát a fotelbe, majd megpróbál úgy tenni, mintha ott sem lenne. A miénk eléggé hangos, hall egy kis zajt és rögtön ugat, szóval ebből a tekintetből szerintem nem jó lakásba.
2012. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és mindegyik tacsi kutyára jellemző a sok és hangos ugatás?
2012. nov. 17. 14:53
 3/10 A kérdező kommentje:
és.lehet szeretgetni és.simogatni?
2012. nov. 17. 14:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az van. Soha semmit szét nem rágott, viszont nagyon ugatós. Igazi dumálós kutya. HA jól érzi magát, akkor is morgolódik, ha simogatjuk, akkor is, ha valami nem tetszik, akkor meg üvöltve ugat... Következetes neveléssel sokat javult, de teljesen nem lehet erről lenevelni.. Nagyon-nagyon makacs, de a gazdájához rettentően kötődik.:) Kettős a természete: amellett, hogy nagyon makacs, nagyon lelkis is.Egy tündér amúgy. Ja és kajáért bármire képes ( negatív és pozitív értelemben is). Klikkerrel jól képezhető. Az enyém nagyon hiperaktív, a lakáséletet sok séta mellett sem viselte könnyen. Most kinti-benti kertesben.
2012. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet szeretgetni, simogatni, szerintem el is várja, úgy szokott néha hozzánk jönni, mint egy kiscica, bújik, dörgölődik, tolja a fejét, imádnivaló. Amúgy nem tudom mennyire eldöntött már a tacskó, de ha véletlenül amiatt nem kell, mert hangos, akkor helyette tudom ajánlani a fox terriert. Ő a másik kutyám, de ő tényleg csak akkor ugat, ha kell, muszáj és nagyon barátságos, jó lelkű, okos, könnyen tanítható, viszont elég hiperaktív, ilyen szempontból rossz lakásba.
2012. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem is tacskóm van.Lakásba tartjuk és nagy károkat még nem művelt, igaz nem rég óta van nálunk.Tényleg nagyon szeret a gazdival lenni, imád bújni az emberekhez.
2012. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
napi hány órás mozgást igényel?
2012. nov. 17. 19:06
 8/10 anonim ***** válasza:
még kölyök. napi 2 órát sétálunk körülbelül..
2012. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem egy 1 éves rövid szőrű törpe tacskóm van.Eleinte panellakásban laktunk és ott is nagyon jól érezte magát(persze napi több óra mozgással)azóta kertes házban élünk és itt érzi magát igazán jól.Szerintem nyugodtan tarthatod lakásban, csak figyelembe kell venni a nagy mozgásigényét.Imádni való, okos, érzékeny és természetesen makacs :) kutyus, de egyetlen pillanatra sem bántam meg, hogy tacsit választottam.
2012. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a tacskóm makacsságát csak abban látom, hogy megvan a maga kis akarata. Ha nincs kedve odajönnie hozzám, akkor nem jön oda, mint egy macska. De ha engem szólítanak, én sem ugrok mindig, max. mondom, hogy várj egy kicsit.
2013. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!