Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a kutyakiképzés a szakmája?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert szeretném magd megcsinálni ezt a szakmát, de kitételbe van téve, hogy igazoljam, hogy két éve minimum kutyázok.

A Kutyasuliban anno én nem kaptam semmilyen papírt, hogy én iskolába járok a kutyámmal, versenyre tavasszal fogok menni.

A kérdésem az az, hogy hogy igazoljam azt, hogy kutyával min 2 éve foglalkozok?

Amúgy, még nem most akarom megcsinálni ,hanem majd jövőre, de jó lenne tudni, mert akkor már most intézkedem.

köszönöm a válaszokat.


2012. nov. 17. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában az iskola vezetője tudja igazolni a munkásságodat. Na és, persze, az elért eredményeid.
2012. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha ebben a suliban olyan kiképzők vannak, akik maguk képezték a kutyéjukat, és tényleg ügyesek, de nincsen nekik ilyen végzettségük?

Hivatalos amúgy az egész, meg a város önkormányzata is tudja a működést, de mi semmilyen papírt nem kaptunk, akik ott tanultunk, egy annyit írtunk, amin a mi adataink, illetve a kutya adatai vannak, de hogy mióta tanulunk ott olyan opció nem volt.

Életem célja volt mindig, hogy állatokkal foglalkozzak, és most már eléggé régóta a kutyázás az, ami egyedül érdekel, és ennek akarom szentelni az életem, és azért szereném, ha meglenne ez a szakma, mert akkor én is taníthatnék másokat, és ugyanúgy segíthetnék a hozzá nem értőknek, mint ahogy nekem is segítettek anno.

Csak,hát most így egy kicsit elvagyok bizonytalanodva, nem a céljaim végett, hanem az elérése miatt, mert így azért egy kicsit macerásabb:S:S:(

2012. nov. 17. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy szem saját kutya képzése szakmai gyakorlatnak számít. Én ezt úgy gondolnám, hogy két évig mint kiképzősegéd tevékenykedsz, ezt igazolják, és mehetsz tanfolyamra. De ha valami csoda folytán mégis beleszámít ez is, visszamész és kérsz róla papírt, ezt nem adják automatikusan, hiszen a legtöbbeknek esze ágában sincs kutyakiképző OKJ-re menni.
2012. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég ha saját kutyával jársz két évig.Oda is van írva általában az oldalon ahol elég, de fel is hívhatod őket hogy elég e.

Oda mész az iskola vezetőhöz és megkéred hogy igazolja hogy ott vagy legalább két éve.

2012. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Akumi, Mivel, hogy nem írják, ezért nem tudom, de valahol el kell kezdeni mindenkinek nem?

Ilyet, hogy kiképzősegéd még nem nagyon gondoltam, de majd megpróbálom. De egyébként ha valaki évekig foglalkozik a kutyájával,(nem csak sajáttal, mert ismerősök kutyáját is képeztem segítség ként, mert ők nem bírtak velük)és nem csak itthoni hobby szinten, a lehető legtöbb szakirodalmat elolvassa, és élete céljának ezt tartja, akkor szerintem igenis lehetséges. vagyis én nagyon bízom benne.

semmi más nem érdekelt régen sem, és most sem, és nem is fog. Amúgy köszönöm szépen a válaszokat!

2012. nov. 17. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha meg így vagy vele, akkor felesleges az OKJ, sehol nem kérik. Érts hozzá, az a fontos. Meg amúgyis meg akarják szűntetni, úgy hallottam.
2012. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Felesleges?:O

hát, akkor én nagyon alulinformát vagyok:(:(

mind1, időm még van, mert csak 19 vagyok még ha 5 év múlva is fog sikerülni akkor is fiatal leszek.

Első úgy is az lesz, hogy kutyakozmetikus szakmát megszerzem, és utána szeretném majd a kiképzőt is.

De, ha nem is kell a szakma, azért szeretném, mert amit még nem tudok, ott biztos, hogy megtanulom, mert nem csak jó akarok lenni, hanem nagyon jó.

2012. nov. 18. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ott fogod megtanulni. Nem véletlenül kérik azt a két év szakmai gyakorlatot :) A kutyakiképzést nem tudod iskolában megtanulni, soha nem is oktatták, és szerintem most is szinte teljesen felesleges. Néhány előadást jó végigülni, egy-egy témáról informálódni szakemberektől, könyveket olvasni, sőt, ezek elengedhetetlenek is, ha tényleg jó akarsz lenni, de mindennek az alapja az, hogy csinálod, mindenféle típusú kutyával dolgozol, kipróbálsz módszereket, alakítgatod őket, és persze megtanulsz bánni az emberekkel (ez az egyik legfontosabb része!). Ezeket meg egy tanfolyam sem adhatja meg. Egy 80-90%-os gyakorlati arányú 3-5 éves felsőoktatási képzéssel lehetne ezt talán normálisan oktatni, de nagyon nehéz lenne megszervezni, hogy a tanulók találkozzanak sokféle kutyával, sokféle problémával, sportokkal, és tényleg összeszedjék a megfelelő ismereteket.
2012. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, az biztos, hogy nem könnyű.

De ha másoknak sikerült, nekem is sikerülni fog.

Köszönöm szépen a választ, ez sokat jelent nekem:)

Tudom, hogy még nagyon sokat kell tanulni, és abban is biztos vagyok, hogyha már úgy fogom érezni, hogy sok mindent tudok, akkor jövök majd rá, hogy mégse:D

Eddig is volt olyan hogy úgy véltem magamról, hogy sokat tudok, és kerültem olyan helyzetbe, hogy csak néztem:S

Szóval, szerintem ez egy olyan szakma amiben mindig lehetnek váratlan dolgok, mert hát,minden kutya más és más, fajtától függetlenül, és végülis, meg kell őket ismerni, még mielőtt bármit is kilehetne jelenteni.

De szerintem ez a legcsodásabb dolog, amikor láthatod, hogy a reménytelenségből is remény születik, amikor olyanokon segíthetsz, akik már feladták.(sajnos ilyenben még nem volt részem, de remélem, hogy sok ilyen lesz)

2012. nov. 18. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!