Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó viselkedés kóbor kutyákk...

Ez jó viselkedés kóbor kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés

A kérdésben a tényleges kóbor kutyákra gondolok, nem a póráz nélküli gazdás kutyákra vagy olyanokra amit kiraktak hadd sétáljon és majd vissza megy alapon.

Eddig kétszer találkoztam kutyasétáltaás közben kóbor kutyával, az egyiket későn vettem észre és kb. 2 méterre voltunk egymástól, szóval simán támadhatott volna ha akar..igazából semmit nem csinált, de én inkább átmentem a kutyámmal a másik oldalra. Ez egy németjuhász volt vagy legalábbis annak nézett ki, nekem kistestű kutyám.


A másik esetnél már elég korán kiszúrtam a gazda nélkül sétáló kutyát, átjött az úttesten átlósan, de lassan jött és inkább érdeklődve figyelt minket egy darabig mentem azon az oldalon és megint csak átmentem a másik oldalra mikor úgy gondoltam már elég messze járunk utána néztem csak vissza, már elég messze volt és szerencsére nem jött át.


Szóval a kérdésem az lenne az ilyen kikerülés is jó megoldás?

Vagy muszáj kiabálni rá , mellé dobni valamit szóval elijeszteni? Vagy jó ez így?


Egyébként ha egyedül megyek valahova a kutyám nélkül nem zavarnak, nem is félek tőlük, ha éppen olyan a kutya még össze is barátkozunk.

Ha viszont ott van a kutyám nem merem megkockáztatni,hogy összeszagoljanak, ki tudja mi lesz belőle, főleg mióta megtámadta egy kutya a kutyámat, azt hozzáteszem, hogy az gazdás kutya volt csak éppen a gazdája hiába kiabált neki.


Egyébként szerintem a kóbor kutyák nem is támadni akarnak, vagy rosszul gondolom? Mert eddig ők nyugodtan sétáltak és csak figyeltek, a gazdis kutya aki tényleg támadott ő meg neki futásból jött.


Ti elkerülitek/elijesztitek őket vagy odaengeditek a kutyátokat?


Bocsi kicsit szerintem össze-vissza írtam :D



2012. nov. 18. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ritka,hogy a kóborkutya támadna. A legtöbb inkább fél az embertől,vagy érdeklődik. Agresszívek inkább a kertből életében először kiszabadult,szocializálatlan állatok szoktak lenni.
2012. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és én is inkább kikerülöm őket .De volt már ,hogy odajött hozzánk,hagytam,hogy összeszagoljanak.
2012. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor a kikerülést nem úgy veszi,hogy menekülünk előle (nem szoktam futni,azt tudom,hogy nem szabad)?

Attól is tartok ha meg oda jön és összebarátkoznak akkor mit csináljak vele? Mert haza nem hozhatom, vagy csak megszagolják egymást és tovább menne?

2012. nov. 18. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Kóbort biztos nem engednék se magamhoz se a kutyámhoz ki tudja beteg-e.

Egyszer nekünk szaladt 2 német juci féleség megálltunk egy helyben kutyát szorosan magamhoz (ha kistestű inkább vedd fel) és határozottan ránéztem mind kettőre és egyből alább hagytak, pláne amikor a kutyám is erőteljesen megállt mellettem és csak arra várt mikor ugrok.

Volt egy pillanat amikor azt hittem hogy az egyik nekünk fog jönni de végig figyeltem arra se én se a kutyám ne tegyen rossz mozdulatot, és aztán szerintem pont ez a határozottság amitől meggondolhatták magukat, vagy csak megijeszteni akartak nem tudom.

Szerencsére már a domb mögül futott is a gazdájuk üvöltözve (nem sokat ért vele) és nem lett semmi.

De ha lett volna se mi húztuk volna a rövidebbet (40-50 kilós pásztor kutyával nem félek :)

2012. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, azok a kutyák is gazdásak voltak, eddig én úgy voltam vele ha egy kutya szabadon van és ott a gazdája nincs mitől tartani, mert úgyis olyan kutyát enged csak el aki nem bánt és hallgat is rá ha szól neki.

Mióta megtámadta az a nagykutya az én kutyámat már ebben sem bízom meg amit most te is írtál:(

Köszi a válaszokat! :)

2012. nov. 18. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!