Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra lehet vinni...

Kiállításra lehet vinni ivartalanított kutyákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet, hogy hülye vagyok, de kérlek nézzétek el nekem!:D

Lesz majd egy fajtatiszta kutyánk (valószínűleg szuka), és azt szeretném megtudni, hogy lehet-e ivartalanítva is kiállításra vinni? Csak mert szinte 100%, hogy ivartalaníttatni szeretném, hogy megkíméljem őt a szenvedésektől, és majd a kölyköket az esetleges rossz élettől, de el szeretnék nézni egy két kiállításra is nézni vele, persze erről előbb lemondanák, mint az ivartalanításról, ha nem fér össze a kettő. Azt olvastam, megnézik, hogy a kanok mind a két heréje megvan-e, de szukáknál is néznek valamit?

15/L



2012. nov. 18. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Az MKSZnél lehet hobby osztályba vinni. Normál kiállításra nem fer dolog elvinni.
2012. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Eddig úgy tudtam kiállításra az viszi aki később szeretné tenyészteni és ezek adják meg az elismerést hozzá.

De ha te nem fogod akkor meg mi értelme?

2012. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
37%
LEhet, ismerek valakit, aki többször is vitte a kutyáit, ivartalanítottak voltak és nemszóltak, pedig még mondták is, hogy ivartalanítva vannak és nem volt semi!
2012. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem csak a tenyésztéshez kell kiállítás, én csak azért szeretném elvinni egy-kettőre, hogy megnézzem, mennyire típusos a kutyám:)
2012. nov. 18. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Mksz kiállításra viheted hobbi osztályba, Meoe-n néha lehet vinni hobbi ill keverék kutyákat is. Nézni kell a meoe honlapját majd tavasztól, hogy mikor lesznek ilyen kiállítások. Idén azt hiszem meoen csak 2 ilyen kiállítás volt egyik salgótarjánba a másik meg a komáromi cacibon :-) Mksz-re hobbi osztályba mindig nevezheted!
2012. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért alapvetően a kiállítás a kutya tenyészértékét méri, tehát ilyen értelemben felesleges ivartalanított kutyákat vinni. Másrészt szerintem egy kutya tenyészértékéről sok információval szolgálhatnak az utódai is, és az ő bírálatuknál már lényegtelen lenne, hogy ivaros-e vagy sem. Szóval a tenyészszemle mintájára lehetne utódszemle, vagy külön osztály az ivartalanított kutyáknak. Biztos sokakat érdekelne! Esetleg veterán osztályban is érdemes lenne engedni az ivartalanított kutyákat, hiszen olyan idősen már úgysem vesznek részt a tenyésztésben márpedig egászségügyileg indokolt lenne az ivartalanítás a tenyésztésből kivont kutyáknál is.
2012. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
A kiállítás nem a tenyészértéket méri. Csak és kizárólag a sztenderdhez való viszonyítása a kutyának a küllemében azon a napon. Tenyészértéket a fajták speciális rendezvényein és a tenyészszemléken minősítenek.
2012. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!