Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyánkba bolhát találtun...

A kiskutyánkba bolhát találtunk. Megfürdettük bolhairtó samponnal és csepegtettünk rá bolhairtóból. Ezek után elpusztul belőle ez az élősködő?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már a fürdetőtől el kellett pusztulnia a bolháknak, a cseppentős meg védeni fogja, hogy ne menjenek bele újra élősködők. Rajta van a papírján, hogy mennyi ideig véd.

A fürdés után ugye kifésültétek a szőrét, hogy az elpusztult bolhákat eltávolítsátok?

2012. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Iwry válasza:

El kellene. Szerintem néhány nap (6-7 nap) múlva meg kellene ismételned (peték miatt). De ezzel csak rövidtávon oldod meg. Vegyél neki bolhairtó nyakörvet amint elég idős lesz (semmiképpen se a legolcsóbbat, mert az nem ér semmit.)

Én Kiltixet használok a kutyámon évek óta, amióta megvan 1 db bolhát vagy kullancsot nem találtam rajta (pedig viszem erdőbe is). Drága, de még mindig olcsóbb, mint 2 hetente bolhairtó samponnal fürdetni vagy 1 állatorvosi kezelés fertőző kullancs miatt (sajnos nagyon gyakori, a nyakörv előtt az én kutyám is kapott egyet - 10.000 Ft-ot fizettem a dokinak, hogy megmentse szerencsétlen kutyát).

7 hetes kortól lehet használni, 7 hónapig hat.

2012. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen kifésültem.Szerettem volna ,ha egy tapasztalt kutyatartó ír,mert nekünk most van először kutyusunk és nagyon szeretjük.Köszönöm szépen a választ.
2012. nov. 19. 08:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Kinti, vagy benti kutyád van? Milyen szert csepegtettél?
2012. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Benti kutyánk van,Yorkshiere terrier.Bio glaktiv a csepegtető neve.Ez egy uj szer
2012. nov. 19. 15:25
 6/11 anonim ***** válasza:
benti kutyánál, ha bolhát lehet találni rajta, érdemes a lakást átfújni. Erre a legolcsóbb a neostomozan nevű szer. Lehet vele minden anyagból készült bútort, kutyaágyat, stb lefújni. Padlót felmosni. Ha egy bolha lepetézik, kb 2 hét múlva kikelnek a peték. Ezért érdemes az irtást megismételni.Sajnos, a bio szereknek kisebb a hatásfoka valamivel. Figyeld a kutyádat. Ha úgy véled, nem kellően véd ez a szer, használj erősebbet.
2012. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Benti kutyánk van ,de a dolgát lent intézi el.Bérházba lakunk.Füves területen végzi el a dolgát, ezért gondoltuk ,hogy ott szedte össze.Szerinted a lakásba is lepetézik?
2012. nov. 20. 08:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel a kutya felviszi a bolhát, az ott fog lepetézni, hiszen sokkal több időt tölt a kutya bent, mint kint.
2012. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hol lehet kapni a NEOSTOMOZON szert?
2012. nov. 21. 07:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban van. Ez egy ampulla, amit 1 liter vízben kell feloldani. Nem marad nyoma.Frissen büdös, de aztán elmegy a szaga. NEOSTOMOSAN a neve.
2012. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!