Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik! Jó a kutyának a tej?

Szupertitkos juditka kérdése:

Kutyagazdik! Jó a kutyának a tej?

Figyelt kérdés
Nagyon szereti a Husky-m a tejet (cukrosan), alvás előtt kiköveteli.. igen nyilván mert hagyom! Mindenki azt mondja hogy nem jó neki mert nem tudja megemészteni és garantált a hasmenés, viszont neki semmi baja tőle, de a későbbiekben sem szeretném hogy legyen... szóval azt már sejtem hogy nem kaphat minden este tejet, de teljesen meg kell vonnom tőle? Ti mit gondoltok?
2012. nov. 19. 11:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%

Nem.


A cukros pedig nagyon nem.

2012. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
72%

Ha nincs hasmenése a tejtől akkor nyugodtan adhatsz neki (akár minden nap egy keveset), de inkább cukor nélkül (esetleg mézzel...)

Az enyém is szereti és bírja is, a múltkor pl: 1 hét alatt ketten megittunk 16 literrel (ebből Ő legalább 2 litert, de inkább többet ivott) és kutyabajunk sincs azóta sem...

2012. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%

Cukrot semmiképp se adj!


A legtöbb kutya laktózérzékeny, ezek szerint a tied nem. Tehéntejet adsz neki?


Én kecsketejet szoktam adni minden nap a kutyámnak, ez laktózmentes, semmi baja tőle :)

2012. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik kutya tejcukorérzékeny, annak megy a hasa a tejtől. Annak nyílván nem. De ez nem minden kutyára igaz. Az enyém is szereti a tejet, nem megy tőle a hasa, és ha bugyog a pocija, adok neki vagy fél litert, egyből jobban lesz.
2012. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
68%

cukrosan egyáltalán nem! A cukor függőséget okozhat nem véletlen tesznek cukrot az olyan tápokba mint a Chappi meg a Pedigree és hasonló vackokba. a húsnak is van egy édeskés íze ezért töményen addiktív macskáknak és kutyáknak is. Semmi szüksége rá a kutyának (mellesleg az embernek se kellene)

Alapból még a jobbik ha megy a hasa mert akkor kimegy a szervezetééből, hasmenés helyett rátapad a bélfalra és nyákos réteget képez ami gyengíti a felszívódást és táptalaja egyéb betegségeknek.

2012. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
OOOh de jo hallani, hogy mások is adnak neki tejet, így nem kell megvonnom tőle teljesen. :) A cukrot viszont akkor inkább elfelejtem teljes mértékben. Köszönöm szépen hogy időt szántatok a kérdésemre!!! :)
2012. nov. 19. 11:18
 7/40 anonim válasza:
0%
Nekem az állatdokim mondta,hogy inkább vegyek Neki cica v. laktózmentes tejet.Heti 1szer kap cicatejet,a cicámmal felesbe.Semmi baja.De a cukor tényleg gáz.Igaza van a többieknek! :)
2012. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
72%
Cicatej. Az újabb baromság. Egyik falusi nénitől se hallottam még h a cicáinak bármi baja lenne a tejtől. Évszázadokig tejet ittak, most hirtelen már ez se jó?
2012. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

Látom vkinek nem tetszik, hogy kecsketejet adok a kutyámnak :D Érdekelne, hogy miért?


Nos, azért leírom, hogy a kecsketej kiváló immunrendszer erősítő. Ha az anya kutya nem tud szoptatni, a legjobb tejpótló a kiskutyáknak is.

Emellett immunterápiás hatású allergiás kutyákra/emberekre, mivel a kecske mindenféle allergiát kiváltó gyomot, füvet stb-t megeszik, a szervezete átalakítja és a kecsketej által mondhatni legyengítve jut a szervezetbe és segít az allergiás állaton/emberen.

2012. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Váltanék kecsketejre mert tudom és elhiszem hogy jó, de nem issza meg.
2012. nov. 19. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!