Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ilyen középiskolákat?

Tudtok ilyen középiskolákat?

Figyelt kérdés
Szeretnék nagy koromba állatokkal foglalkozni ,de nem akarok állatorvos lenni.. Tudtok olyan középiskolákat ahol kutyákkal lehet foglalkozni? állatorvosi asszisztens,kutyakiképző.. stb..

2012. nov. 19. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek általában OKJ-s képzések, érettségi után lehet rájuk jelentkezni.
2012. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és vannak olyanok ahol érettségire is felkészít?
2012. nov. 19. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs, mivel OKJ-s képzésben nem lehet 8 általánossal tanulni.
2012. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
más szak sincs amit el lehet végezni valami állatós.. nekem mindenképpen olyan kellene ami érettségit ad :/
2012. nov. 19. 14:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs

Biológia érdekeltségű középiskolák biztos vannak. Nézz utána. Utána meg mehetsz az eltére biologia szakra etologusnak vagy a szentisván egyetemre állatenyésztésre. Esetleg egy utána egy msc-n felvehetsz egy kinologiát.


Ez a kutyakiképzéstől független. Kutyiskolába járj el tanulj sokat ott. Olvass el mindent a témában.(lehetőleg 10évnél nem öregebb könyveket) és ha kitünsz segétkezel akkor lehet hogy "felkarolnak"

Vagy a tükörmódszeres kutyaiskolákon van kiképző képző tanfolyam érdeklődj utána.

2012. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Gondolom, hogyha középiskolát keresel, akkor most kb 14 éves lehetsz, úgyhogy megértem, hogy értetlen vagy, mert ezzel majd később kell foglalkoznod.

Lehet, hogy mire oda elérsz, már teljesen más vágyaid lesznek.

Ilyen középiskoláról nincs tudomásom, ami konkrétan kutyákkal foglalkozik, de vannak szakirányú gimnáziumok, ahol például lehetsz biológia szakos, és ahhoz, hogy állatokkal foglalkozhass, a minimum a középszintű biológiai tudás.

Mikor a gimnáziumot befejezed, (reméljük sikeresen) akkor tehetsz érettségi vizsgát.

Ahhoz, hogy te konkrétan kutyás szakmát válassz, ahhoz kell egy OKJ-s képzés, amit csak sikeres érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők kezdhetnek el.

Ergó, amíg nincs érettségid, addig nem tudsz kutyás szakmát csinálni.

Bocsi, hogy ennyire belemagyarázós a kommentem, de nem tudom, hogy mennyire vagy tisztában ezekkel.

Remélem, hogy nem fog változni a véleményed a későbbiekben sem, mert kell, hogy magyarország is fejlődjön a kutyatartás terén!

Sok sikert!

2012. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már 16 éves vagyok. mert elkezdtem járni középiskolába. De rossz a közösség nem érzem itt jól magam ,azért kérdeztem ,hogy vannak-e esetleg. Én kutyázok már 4 éves. A kutyáimmal agilityre járok versenyszerűen :)
2012. nov. 19. 15:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen nem igazán van. Menyél el a sulidba biosz szakkörre. És irány az elte biologia! Ott etologia és utána kinológia utána akár.


OKJ-s tanfolyamokat nem igazán ajánlom én csak rosszat hallottam róluk. Nem éppen modernek az ottani oktatások :/

2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
minusz egy utána :D
2012. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is kutyázni akarok, de anyagilag nem engedhetem meg magamnak az egyetemet, de még egy fősulit se, ezért kezdek el érettségi után szakmát.

a szakma csak azért kell, hogy papírom legyen, ha értek a kutyákhoz akkor jó, de lehet diplomám is, ha a gyakorlatom 0, és nem tudok vele mit kezdeni:S

2012. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!