Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy zsemle színű amsztaff...

Ha egy zsemle színű amsztaff szuka fekete maszkkal kék-fehér kannal fedezne milyen színű kölykök születnének? Elméleti kérdés.

Figyelt kérdés
A szuka szülei: apa zsemle fekete maszkkal, anya barna fehér. A kan szülei: apa kék, anya fehér-barna foltos.

2012. nov. 19. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
uram atyám! ne szaporíts inkább ivartalanítsd a kutyáidat! és majd ha ivartalanok lesznek akkor elméletben képzeld el, hogy milyen kölykök lettek volna!
2012. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szukáról van szó, épp ezért elméleti kérdés. Elnézést, hogy kérdezni mertem....
2012. nov. 19. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Kérdésedre válaszolva: Szerintem ilyen felmenőkkel bármi lehet. De tényleg elég ha elméletben foglalkozol a kérdéssel.

Off: Már egyre több genetikailag selejtet látok ebből a fajtából, köszönhetően a túlszaporításoknak, szerintem ne állj be közéjük.

2012. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék tenyésztéssel foglalkozni. A kérdés egy olyan vicces szituációból származik, ahol a kutyám "dominánsan" viselkedett egy kannal, és elmerengtünk a kan gazdájával kutyasétáltatás közben. Az én tippem a talán kék, zsemle és fekete kutyák voltak. A kan gazdája szerint nem lennének se feketék, se kéket, csak zsemlék.
2012. nov. 19. 22:07
 5/9 A kérdező kommentje:
A kérdés: genetikai öröklődés alapján kinek lenne igaza, mivel ahhoz egyikünk sem ért.
2012. nov. 19. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

itt erre nem fogsz választ kapni, max.1-2 ember ha ért hozzá. A többiek 3 dolgot programoztak be, szaporitó, falkavezér, tüköriskola.


Egyébként szerintem elég vegyes társaság születne:)

2012. nov. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Több generációnyi felmenő tulajdonságai is kiüthetnek (általában 7 generációnyi kutyát szoktak figyelembe venni).
2012. nov. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy fekete nem lenne, mert a kék azt "kiüti". Kék kutya feketét nem örökít, legfeljebb fekete pártól lenne ilyen színű kölyke. Szerintem barna, barna-fehér foltos, kék a legvalószínűbb, de én sem vagyok sajnos genetikus :)


OFF: Kérlek ne haragudj az első válaszolókra, de annyi tudatlanul, felelőtlenül szaporító egyénnel találkozunk csak ezen az oldalon, hogy sokan belefásultak már, a kérdésed pedig félreérthető volt. Miközben tömve vannak a menhelyek, a sintértelepeken minden nap tucatnyi kutyát altatnak el, és az utcákon is rengeteg a kóbor eb. Falkába verődve támadnak embert-állatot, tanyákra beszabadulva vérfürdőt rendeznek, és sok autós balesetét, halálát okozták már, még ha nem is tehetnek róla szerencsétlenek, hogy éheznek, fáznak és ezért mindig csavarognak. Az ilyen bull típusúakra meg szinte biztos halál vár, mert divattá váltak, rengetegen vannak, többségük neveletlen, alulszocializált, amiért nagyon veszélyesek és senkinek sem kellenek. Sokunk kutyáját támadta már meg ilyen típusú eb, amiről persze nem ők tehetnek, hanem a felelőtlen, akaratgyenge gazdik, akik saját maguk gyávaságát akarták egy staffival kompenzálni. A felelőtlen szaporítás miatt pedig elterjedtek az ideggyenge, agresszív példányok is, amik még hozzáértők kezében is veszélyesek, kiszámíthatatlanok. Ezért akadnak ki sokan a szaporítókon, pláne, ha egy ilyen fajtával teszik azt. Ne haragudj rájuk ezért. Örülök, hogy téged tényleg csak a kíváncsiság vezérelt.

2012. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
mi volt félreérthető. leirta, hogy elméleti kérdés!!!
2012. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!