Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belefáradtam a kutyusom...

Belefáradtam a kutyusom tanításába! Mit csináljak, hogy ne pisiljen be folyton?

Figyelt kérdés
Van egy 3éves kistermetű kutyusom.Nappal is bent van velem a házban,és mindig kiviszem pisilni,de már mióta megvan a kutyus nem tudom leszoktatni arról,hogy ne pisiljen néha be a szobába is vagy akárhova.Nagy nálunk a rend és a tisztaság,és nem tudom elviselni,hogy sokszor meglepetés vár a padlón!Egyszerűen kiakaszt,hogy egy ilyen pici kutya után mennyit kell pakolni és takarítani.(Nem a takarítás a bajom,hanem az hogy ne pisiljen már be mégsem a kutyuka)A család nem csinál ekkora felfordulást egy év alatt,amit ez a kutya művel egy átlagos nap leforgása során.Szereti a papucsokat is eldugdosni,de az egy másik téma.Mindig feltakarítom domestosos vízzel ha bepisil,de ugye a kutyának érzékeny a szaglása,ezért így is megérzi,hogy egyszer már odapisilt vagy pottyantott,aztán máskor is odapisil,rosszabb esetben kakil!Este még rosszabb.Mert nappal még szemmel tartom,de éjszaka kiviszem elalvás előtt elvégeznie a dolgát,de amikor elalszunk,éjszaka tevékenykedik,reggel megint meglepi vár!3 éve nem tudom leszoktatni erről!Kezdek belefáradni!Nagyon szégyellem ezt,mert már vittem el páromékhoz is párszor hétvégére,amikor ott alszok,és ugyanezt csinálja a kutya!Pedig többször kivisszük.Náluk pedig szőnyeg van több helyen,és nehezebb a takarítás emiatt.Meg is mondta a barátom,hogy jobb lenne ha nem vinném gyakran a kutyát hozzájuk...Hiába a takarítás,az igyekezet,azért mégis jó lenne ha leszokna erről,mert ez így nem megoldás.Vagy csináljak neki pelust estére valamiből? :) Hosszú távon mégsem jó ez sem. Már mindenre gondoltam! Segítség Valaki!

2012. nov. 20. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy kiborít ez,engem is kiidegelne főleg 3 éve?? Orvosnál voltatok amúgy? Nekem első lenne elvinném hogy meggyőződjek hogy szervi vagy viselkedési probléma. Mennyiszer sétáltok?
2012. nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából sokat nem sétálunk,mert rengeteg a kutya arra amerre lakunk,és nem szeretném,ha széttépne minket az egyik!2 hete egy roti volt kint,amikor jöttem haza munkából!
2012. nov. 20. 00:31
 3/9 anonim ***** válasza:

igen csak ezzel az a bibi hogy ingerszegény környezetbe van a kutyus. Ami egyenlő azzal is hogy csak a saját szagát érzi amit lehet így próbál elnyomni. Ha séták során ki tudná ereszteni a gőzt,lefárasztanád szerintem nem lennének balesetek.

Amúgy éjszaka egész lakásba tud mászkálni ? És nappal mikor baleset van akkor előttetek csinálja?

2012. nov. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki, hogy az utolsó és az első séta között elveszed a vizét éjjelre! Nekem bevált! Mondjuk éjféltől 6 ig? Attól semmi baja nem lesz!
2012. nov. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Este egy jó nagyot vidd le sétálni, és szerezz be egy szobakennelt. szoktasd be szépen kajával,hogy jól érezze magát benne, és idővel abban aludjon, ill. ha nem vagy otthon, 2-3 órára simán benne lehet hagyni. A saját helyére nem fog bepiszkitani, és előbb utóbb szobatiszta lesz. nekem egy yorkinál volt ugyanez a gond, és őt ráadásul még a nagyokkal vittem is rendszeresen határba, iskolába, mindenhova. Ahogy hazaértünk, sunyi módon fel az emeletre, és már minden tele is csinált. Ja és vizet ne hagyj előtte, teljesen felesleges éjszakára.
2012. nov. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aha tehát nem sétáltatod, nem fárasztod ki, és nagyjából semmit nem csinálsz, amire egy kutyának igénye lenne és csodálkozol, h bepisil és eldugdossa a papucsokat???? Gratulálok! Kutyatartásból EGYES, leülhetsz.


Na most elkezded azt h reggel leviszed félórára, délután leviszed félórára és este lefekvés előtt leviszed félórára. Sétáltok normálisan, még akár szaladgálhattok, labdázhattok is kicsit. Ezen kívül tanítod erre-arra, amiket még nem tud. Ezt következetesen folytatod egy hónapig. Ha akkor még mindig lesz gond, akkor majd gondolkodhatunk, de így kb felesleges is másra gondolni.


JA h ott egy roti? Menj át az út túloldalára. Kifogás mindig van.


Na meg lehet nem ártana kutya pelusra sem szoktatni. Ilyen kis termetű kutyák nem tudják 8-10 óráig tartogatni- legalábbis nem mindegyik.

2012. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez a kutya nincs lefárasztva, nincs foglalkozva vele, gondolom tanítani sem sokat tanítod. Egyszóval nincs KIEGYENSÚLYOZOTT kutya élete. Elvárás viszont van .... Hát igen, be kéne látni, hogy a gazdi hibája ha 3 évig nem képes megtanítani a szobatisztaságra, nem a kutyáé!
2012. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mit csinálsz mikor észreveszed a cuccot a földön?
2012. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A víz elvételt és a szobakennelt én is ajánlom!

Azon kívül elkezdeném a helyedben úgy kezelni, mintha kölyök lenne. Tehát pl. 2-3 óránként kivinném pórázon az utcára SÉTÁLNI! Nem a kertbe, hanem az utcára, ahol más kutyák szaga van, ez ingerli majd őt is dolga végzésére.

Este pedig legalább 1 órás tempós séta-futtatás, utána vacsora, vacsi után 1-2 órával szintén egy kis pisi-kaki séta és elzárni a kutyát...aztán ha nincs baleset, lehet egyre jobban kitolni két séta közt az időt egészen addig, amíg elég nem lesz a szokásos 3-4 wc-zési lehetőség a kutyának.

2012. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!